Opel insignia

• Konuyu başlatan aykal
  • Başlangıç tarihi

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra J de toplatılabilir, 1.4 140hp lik motor çok dikkat çekiyormuş çünkü :)

aydinustel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsignia'yı denedim gerçekten çok güzel ve rahat bir otomobil. göründüğünden daha geniş. bu fiyata alınabilecek en iyi 0 otomobillerden biri.

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
GM in Opeli satmaya aslında hiç niyeti yok mecbur kaldığı için satmayı düşünüyordu ama bunu Obama bile istemediği için ABD hükümeti tarafından GM e yardım çıktı ve Alman başbakanının ABD ziyareti sırasında Opelin satışından vazgeçildiği kendisine söylenmedi ama Almanlar Opelin magnaya satılmasından yanalar bu yüzden bu aralar her türlü balon haber çıkabilir.

Bazı arkadaşlar hala VW kalitesinden bahsediyorlar Opel ile VW arasında kalite farkı olamaz bu konuda anlamsız fikir üretiliyor neden mi ?

Balatalarından tut motordaki segman markalarına oradan farlarına pistonlarından rotillerinden tut kilometre saatlerine oradan tut yakıt işletim sistemlerine kullanılan elektrik konnektörlerine cam kriko motorlarına amortisörlerinden tut debriyaj balatalarına hidrolik borularından tut sileceklerine tavan lambasının içindeki ampül veya lede bujilerinden tut buji kablolarına silindir kapak contalarına rulmanlarından motor yağlarına kadar aynı markalara üretim yaptıran iki firmanın arasındaki hangi kalite farkından bahsediyoruz ?

Aynı materyal ile üretilen iki ürün arasında kalite farkı olmaz montaj farkı olabilir dizayn farkı olabilir VW nin montajı iyi Opelin vidalarını mı iyi sıkmıyorlar yoksa VW nin parça dizaynı daha üstün opelin daha mı zayıf VW nin sacı kalın Opelin ki incemi boyasımı daha dayanıksız

Ne kalite farkından bahsediliyor anlamıyorum ? Madem kalite farkı var neden on yaşındaki vw ler on yaşındaki opellerden iyi durumda değiller ?

1988 de üretilen vectra A lar hala dipdiri yürüyorlar 1998 VW nasıl bir araç hatırlayanınız varmı ? 1989 da üretilen mercedes 200 E ler bile dağıldı 1994 te üretilen C180 ler dökülüyor

Hala Opel kalitesinin zayıflığından VW nin gerisinde olduğundan bahsedenler var
VW firma politikası olarak son yıllarda büyük hacimli motorlar yapmaya yöneldi o politika ve büyük hacim motor tekniği Opelde 30 yıl önce bile vardı bu tamamen firma politikasıyken aradaki tek fark buyken aradan geçen yıllar ve ortada dolaşan otomobiller zaten herşeyi yıllardır gösteriyorken Opele üstün olan VW kalitesinin reklamlar hariç neresinde olduğunu

Anlamak Güç

Son düzenleme:

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar sözüm yok bekliyelim ve görelim ben sadece uyardim ister inanirsiniz ister inanmazsiniz bu ortak düşünce ben simdiden gecmiş olsun diyorum birseyleri bildigim için (insigia) alanlara almayanlarda akıllık yapıyor su kadarini söylüm GM dahil kendi kanalinnda aciklarsa bu durumu herkez batti zanleder ondan dolayi bayiiilere toplanti yapılmıs sanirsam kesin tarih bile verilmiş soruyorum niye tarih verilmiş madem cok satılıyor 05.11.2009 bütün insigia lar geri cekiliyormus benden bu kadar arkadaslar dilimde tüy bitti....:D

Volkan 2010 model yeni donanımlı Insignia lar da piyasaya çıktığına göre sanırım bu fikrinden vazgeçtin artık :)

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne zamandır aklımdaydı aslında, sabırsızlıkla 05.11.2009 tarihini bekledim :)

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun beşiktaşta saat 1 gibi barboros bulvarını kapattılar trafiğe ALmanya başbakanı vs geldiği için sanıyorum.
Hani hıp hızlı giden makam araçları var ya. ortada makam aracı çevresinde koruma araçları.

onlardan bir taneside insignia idi. valla çok yakışmış be :):)

agirlikli olarak ford mondeo vardı. ama insignianin karizmasi hepsini alt etmişti..

sanki benim aracımmış gibi sevindim :)

EnjoY34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun beşiktaşta saat 1 gibi barboros bulvarını kapattılar trafiğe ALmanya başbakanı vs geldiği için sanıyorum.
Hani hıp hızlı giden makam araçları var ya. ortada makam aracı çevresinde koruma araçları.

onlardan bir taneside insignia idi. valla çok yakışmış be :):)

agirlikli olarak ford mondeo vardı. ama insignianin karizmasi hepsini alt etmişti..

sanki benim aracımmış gibi sevindim :)

yakışır insigniaya :) banada öyle oluyo yanımdan bi opel geçince böyle güzel seviniyorum :D