Opel Vectra B Arka Kapılardaki Cam Düğmelerine Led Uygulaması

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar.arkakapılarındaki cam düğmelerine led takmak isteyen olursa diye kendi aracıma bugün yaptım sizlerle paylaşayım dedim.
öncelikle ben ilk denememi düğmenin birini söküp eve getirdim öyle yaptım baktım ki eve kadar getirmeye gerek yok diğerini araç üzerinde yaptım. düğmeyi komple sökmeye gerek yok.sadece düğmeye bastığımız yeri düz bir tornavida yardımıyla yanlardan esneterek yerinden çıkarıyoruz. sonra içinde çıkan ledi koparıyoruz, yerine yeni takacağımız lede direnç bağlayarak takıyoruz. düğme üzerinde yeni ledimizin artı ucunu bağlayacağımız yeri kırmızı ile , eksi ucunu mavi ile işaretledim. herkeze kolay gelsin....

11a62725.jpg

tamamlanınca güzel oluyor müsait olursam tamamlanmış halininde fotosu eklerim ama bu görüntününde yapmak isteyen için yeterli olacağını düşünüyorum....

Son düzenleme:

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eywallah ustam. elim eripte başına geçsem çok şey yapıp çok sorum olucak da işte önemli olan başkamak :)

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi eline tekrar sağlık :D cok güzel olmuş.kadrana da bi uygulama bekliyorum...

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi eline tekrar sağlık :D cok güzel olmuş.kadrana da bi uygulama bekliyorum...
bunlardan kadrana yapmak çok kolay ama bu ledler direk karşıyı ışıttığı için ışığın vurduğu yerde çok ışık toplaması oluyor. bu yüzden başka birçare bulmak lzım buda muhtemelen sms ledlerden olacak:)
bütün lambaları mavi yapacam bu gidişle:)
teşekkürler...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gökhan kardeş bişey soracam...
kadranı da led yaptın mı???
yaptın ise ışığı kısınca ledlerde kısılıyormu???

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gökhan kardeş bişey soracam...
kadranı da led yaptın mı???
yaptın ise ışığı kısınca ledlerde kısılıyormu???
ekranı değilde mesela klima butonu falan var ya orayıda led yaptım, ışığı kısınca onlarda kısılıyor soun yok yani. kadranıda yapsan aynı sonuçlar olur yeteki artı ve eksi olayını doğru yeden alalım. umarım yardımcı olmuşumdur...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekranı değilde mesela klima butonu falan var ya orayıda led yaptım, ışığı kısınca onlarda kısılıyor soun yok yani. kadranıda yapsan aynı sonuçlar olur yeteki artı ve eksi olayını doğru yeden alalım. umarım yardımcı olmuşumdur...

doğru klima butonu kısılıyorsa orada kısılır..
led in artı eksi ucu olduğunu biliyozda.. arabadaki ampüllerin varmı??? ampüllerin artı eksi ucu olmadığı için nası takarsan tak çalışıyorlar..
bi soru daha.. ledin kısa bacağımı artı uzun bacağımı?
teşekkürler

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğru klima butonu kısılıyorsa orada kısılır..
led in artı eksi ucu olduğunu biliyozda.. arabadaki ampüllerin varmı??? ampüllerin artı eksi ucu olmadığı için nası takarsan tak çalışıyorlar..
bi soru daha.. ledin kısa bacağımı artı uzun bacağımı?
teşekkürler
öncelikle ilk soru araba üzerindeki ampullerin artı-eksi ucu yok tak çalışsın mantığı yani. ikincisi ledlerin uzun bacağı artı, kısa bacağı eksi dir. umarım yardımcı olmuşumdur...