Opel Zafira Kulubu

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyler, aşağıdaki ilandaki araçta sıkıntı var mıdır? Piyasaya göre çok uygun.
4 parça boya, 8 bin hasar kaydı varmış. 37bin TL çok çok düşük.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...ariant-dsg-otomatik-f1-acilll-253163342/detay

Fiyat gerçekten uygun görünüyor. Araç çok hoş ve D sınıfı klas bi araç. Zafirayı almadan önce sw olması sebebiyle düşündüğüm araçlar arasında idi.Boya ve kaportada fotoğraflar güncel ve de araca ait ise sıkıntı yok gibi duruyor. Ancak araç galiricinin elinde, bu saatten sonra galericiler ağzı ile kuş tutsa inanmam.Acil ilanlı galericilere itibar etmeyin. Bi tane dahi doğru konuşanına rastlamadım. DSG şanzumanın arıza vermesi halinde tamir ya da değişiminin çok pahalı olduğunu duydum. Ayrıca TSI motora lpg uygulaması nasıldır hiçbir fikrim yok. bu araçta lpg de yok ve kaça çıkar sormak gerek.Neticede turbo beslemeli bi ünite. Ciddi alıcı isen servise götürüp ( güvenilir bi servis olması gerek) incelettirmek gerek.

SVQUARE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyat gerçekten uygun görünüyor. Araç çok hoş ve D sınıfı klas bi araç. Zafirayı almadan önce sw olması sebebiyle düşündüğüm araçlar arasında idi.Boya ve kaportada fotoğraflar güncel ve de araca ait ise sıkıntı yok gibi duruyor. Ancak araç galiricinin elinde, bu saatten sonra galericiler ağzı ile kuş tutsa inanmam.Acil ilanlı galericilere itibar etmeyin. Bi tane dahi doğru konuşanına rastlamadım. DSG şanzumanın arıza vermesi halinde tamir ya da değişiminin çok pahalı olduğunu duydum. Ayrıca TSI motora lpg uygulaması nasıldır hiçbir fikrim yok. bu araçta lpg de yok ve kaça çıkar sormak gerek.Neticede turbo beslemeli bi ünite. Ciddi alıcı isen servise götürüp ( güvenilir bi servis olması gerek) incelettirmek gerek.

Evet gerçekten çok hoş duruyor. Emsalleri 45binlerden başlıyor, onlarda malum...
Dediğiniz gibi bende duymuştum, dsg şanzuman arızalarını. Bu arızalar yüksek bedellerle oluyormuş, 10bin 15 bin vs gibi.

Sonuç olarak aracın ilanı kaldırılmış, dediğimiz gibi şanzuman sıkınıtısı vardı herhalde hocam.

AnilCansin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Evet gerçekten çok hoş duruyor. Emsalleri 45binlerden başlıyor, onlarda malum...
Dediğiniz gibi bende duymuştum, dsg şanzuman arızalarını. Bu arızalar yüksek bedellerle oluyormuş, 10bin 15 bin vs gibi.

Sonuç olarak aracın ilanı kaldırılmış, dediğimiz gibi şanzuman sıkınıtısı vardı herhalde hocam.

selamlar vw arabalarıyla oldukça içli dışlıyım ilanın yayınlanma süresi bitmiş değerlendiremedim ama bu kasa passatların dsg sinde problem yok sıkıntılı olanlar yeni kasaların dsg si alınabilcek bi 8 bin tl hasar kaydı demişsiniz ama şöyle düşünün tamponun ekleri vs herşey dahil serviste en az 2500 tl o yüzde 8 bin hasar kaydı bence hiç bişey :)

SVQUARE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar vw arabalarıyla oldukça içli dışlıyım ilanın yayınlanma süresi bitmiş değerlendiremedim ama bu kasa passatların dsg sinde problem yok sıkıntılı olanlar yeni kasaların dsg si alınabilcek bi 8 bin tl hasar kaydı demişsiniz ama şöyle düşünün tamponun ekleri vs herşey dahil serviste en az 2500 tl o yüzde 8 bin hasar kaydı bence hiç bişey :)

Ve aleyküm selam hocam.
2009 passat sw kasa bir araçtı. Dediğinize katılıyorum, 8bin hasar değil bu araç için. Ama ucuz olmasının tek sebebi şanzuman olabileceğini düşündük doğal olarak. Başka ne sebebi olabilirdi ki?

SVQUARE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar; geçtiğimiz gün istanbul'dan sakarya ya gidip geldim birkaç kez.

Ortalama 35 kuruş yaktı. ortalama 110-120 km hız ile ve istanbul dönüşü trafik ile. 8 yetişkin, 2 bebek toplam 10 kişi.

Sabah erken saatlerde tekrar gittim, bu kez ortalama 90-100 km ile yine aynı kadro :)
Trafik pek yoktu. 170 km de 40 tl yaktı. 40/167=24 kuruş. şaşırdım doğal olarak.
(istanbulda depoyu fulledim, 210 tlye, sakaryadan çıkışta tekrar fulledim, 40 TL)

Sizce nasıl?

Not: Araç benzinli.

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ortalama 35 kuruş yaktı. ortalama 110-120 km hız ile ve istanbul dönüşü trafik ile. 8 yetişkin, 2 bebek toplam 10 kişi.

Sabah erken saatlerde tekrar gittim, bu kez ortalama 90-100 km ile yine aynı kadro :)
Trafik pek yoktu. 170 km de 40 tl yaktı. 40/167=24 kuruş. şaşırdım doğal olarak.
(istanbulda depoyu fulledim, 210 tlye, sakaryadan çıkışta tekrar fulledim, 40 TL)

Sizce nasıl?

Serhat Hocam hesabın doğru ise yakıt değerin çok ama çok iddialı. :bir: Ben lpg+ benzin toplamda verdiğin 24 kuruşu çok geçiyorum.:mad: Gerçi şu an mevsim kış ve yakıtın hesabı olmaz.:(:(:(
Ben de mi benzinde kullansam acaba:rakir::D:rakir:

AnilCansin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ve aleyküm selam hocam.
2009 passat sw kasa bir araçtı. Dediğinize katılıyorum, 8bin hasar değil bu araç için. Ama ucuz olmasının tek sebebi şanzuman olabileceğini düşündük doğal olarak. Başka ne sebebi olabilirdi ki?

Eğer km'si orjinalse şanzımanda problem olma şansı yok diye düşünüyorum aslında şanzımanda korkulacak bişe yok şanzımanın parçası olan mekatronik dediğimiz parça sıkıntılı genelde mekatronik bozulur. şanzıman ile mekatronik kombinasyonlu gelen bir parça olduğu için servis genelde şanzımanı komple değiştirmeden yana ama istanbulda çok iyi dsg şanzımandan anlayan mekatroniği kombine eden ustalar duymuştum bence bunların hiç birine gerek yok km si orjinalse alınabilcek bi araç :)

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sizce nasıl?

Maşallah. Benim rekor 11 di galiba:)

Bu arada benim motorda düşük devirlerde zayıflık var ve rölantide sarsıntılı çalışıyor. Sabah soğuk motorla direk yola çıkarsam stop etme durumu da söz konusu. Vakit bulup ustaya gidemedim.

Selamlar, iyi forumlar.

SVQUARE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serhat Hocam hesabın doğru ise yakıt değerin çok ama çok iddialı. :bir: Ben lpg+ benzin toplamda verdiğin 24 kuruşu çok geçiyorum.:mad: Gerçi şu an mevsim kış ve yakıtın hesabı olmaz.:(:(:(
Ben de mi benzinde kullansam acaba:rakir::D:rakir:

Hocam normalde 35 kuruş yakıyor, ama deneyeyim dedim, yavaş hız ve zorlamadan. Sizin kadar bende şaşırdım. Yavaş hızda yol ne kadar sıkıcı olsada yakıt yönünden tatminkar :)

Yok yok, benzini tavsiye etmiyorum hocam bende lpgye geçmeyi düşünüyorum.