Opel Zafira Kulubu

SVQUARE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer km'si orjinalse şanzımanda problem olma şansı yok diye düşünüyorum aslında şanzımanda korkulacak bişe yok şanzımanın parçası olan mekatronik dediğimiz parça sıkıntılı genelde mekatronik bozulur. şanzıman ile mekatronik kombinasyonlu gelen bir parça olduğu için servis genelde şanzımanı komple değiştirmeden yana ama istanbulda çok iyi dsg şanzımandan anlayan mekatroniği kombine eden ustalar duymuştum bence bunların hiç birine gerek yok km si orjinalse alınabilcek bi araç :)

Hocam sizin kadar bilgili değişim bu konuda. Biraz işi bilip risk almak gerek. :)

SVQUARE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maşallah. Benim rekor 11 di galiba:)

Bu arada benim motorda düşük devirlerde zayıflık var ve rölantide sarsıntılı çalışıyor. Sabah soğuk motorla direk yola çıkarsam stop etme durumu da söz konusu. Vakit bulup ustaya gidemedim.

Selamlar, iyi forumlar.

Aynen maşallah :)

11 derken lpg de değil mi? Çok iyiymiş.

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam normalde 35 kuruş yakıyor, ama deneyeyim dedim, yavaş hız ve zorlamadan. Sizin kadar bende şaşırdım. Yavaş hızda yol ne kadar sıkıcı olsada yakıt yönünden tatminkar :)

Yok yok, benzini tavsiye etmiyorum hocam bende lpgye geçmeyi düşünüyorum.

Hız düşükse değerler normal. Yolda düşük hız ile gidebilmek büyük bir sabır ve güçlü bir irade gerektiriyor. o ikisi ise bende yok.:sopa: Yola çıktım mı tek korkum radar.:mad: Gerisi yol şartları neye izin verirse o kadar gazı köklerim.:cool: ( Gerçi son zamanlarda hız sabitleme sayesinde bu negatif yönümü aşma eğilimindeyim :D )
Bazen ben de 80-90 km hız ile anlık yakıt değerlerine bakıyor ve hadi canım diyorum, bu kadar da fark olmaz diye. Ama aklın yolu bir hız artarsa yakıt ta artıyor.:rakir:
Kazasız günler dilerim. :dil:

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Ankara dan döndüm bugün hem giderken hem gelirken ölçtüm.Giderken çok soğuk bir hava vardı artı 300 kg zeytinyağı filan o şartlarda lpg ile 23 kuruş yakmış.Dönüşte ise daha sakin geldim çok basmadım yollar daha temizdi ve 17 kuruş yakmış maşallah ...

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara dan döndüm bugün hem giderken hem gelirken ölçtüm.Giderken çok soğuk bir hava vardı artı 300 kg zeytinyağı filan o şartlarda lpg ile 23 kuruş yakmış.Dönüşte ise daha sakin geldim çok basmadım yollar daha temizdi ve 17 kuruş yakmış maşallah ...

Murat Hocam yakıt değerlerin mükemmel. :bir:bu kadar düşük olmasında lpgnin az da olsa fiyatının düşmesinin hakkı var. Ben yakıtı Krş tan ziyade 100 km de yaktığı litre olarak hesaplar isek daha sağlıklı olduğu kanaatindeyim.
Kazasız günler dilerim.

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Doğru tabi haklısınız giderken 11.7 gelirken 9.1 lt/100 km yakmış ...

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Maşallah o kadar basmama rağmen yine iyi sabredip şöyle 80-90 la gitmeyi becerebilsem tam süper olur da çekilmiyir ...:dil:

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam; imzanda araç cosmo diye belirtmişsin. Ön yolcu koultuğun öne doğru yatıyor mu? benim aracın ki yatmıyor. bi paketle falan mı satılıyor bu koltuğun yatma işi. Bu konu ile ilgili bilginiz var mıdır? Ekteki resimde sarı ile işaretli olduğu gibi.
Ro2jrR.jpg

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Onu hiç denemedim bakayım cevap yazacam ...:good: