Opelden Anlayan Usta YOKK

kırmızı corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler dilerim..Aracımın v kayışı tarafından ses geldiği için 2-3 opel ustasına gittim herkes farklı şeyler söyledi tabiki..en son bir usta ilgili davranınca ne derse yaptrmaya karar verdim. şarj dinamo bilyası değişti v kayışı değişti dinamo tamiri yapıldı, ses yine geldi.tekrar söktü tekrar taktı, ses kesildi. 1 hafta sonra daha garip bir ses gelince tekrar gittim,taktığı bilya 1 hafta da bozulmuş değiştirdi ses gitmedi, çok rahatsız edici değil böyle bin demesin mi.. sinirlendim rahatsız olmasam burda ne işim var dedim, v kayışını söküp dinledi triger değişecek 500 tl masraf dedi. şimdi ses önemsiz diyen adam triger değişecek diyor böyle ustalık mı olur inanılmaz..500tl demesi de cabası. gm triger seti zaten 160tl devirdaimle beraber 220tl.. bu nasıl bir vicdandır anlamadım.gaziantepte opelden anlayan dürüst bir usta arıyorum.yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler..

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sa, size çok katılıyorum. Eğer Antep te usta bulamassanız binin Adana ya gidin. Daha az masrafınız olur.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler dilerim..Aracımın v kayışı tarafından ses geldiği için 2-3 opel ustasına gittim herkes farklı şeyler söyledi tabiki..en son bir usta ilgili davranınca ne derse yaptrmaya karar verdim. şarj dinamo bilyası değişti v kayışı değişti dinamo tamiri yapıldı, ses yine geldi.tekrar söktü tekrar taktı, ses kesildi. 1 hafta sonra daha garip bir ses gelince tekrar gittim,taktığı bilya 1 hafta da bozulmuş değiştirdi ses gitmedi, çok rahatsız edici değil böyle bin demesin mi.. sinirlendim rahatsız olmasam burda ne işim var dedim, v kayışını söküp dinledi triger değişecek 500 tl masraf dedi. şimdi ses önemsiz diyen adam triger değişecek diyor böyle ustalık mı olur inanılmaz..500tl demesi de cabası. gm triger seti zaten 160tl devirdaimle beraber 220tl.. bu nasıl bir vicdandır anlamadım.gaziantepte opelden anlayan dürüst bir usta arıyorum.yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler..

Geçen bende arıyordum küsgette motor test var Levent usta gayet ilgilendi arabamla problemleri çözdük.ilgilenirsen numarasını adresini veririm.

kırmızı corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplarınız için teşekkür ederim levent ustanın adresi nedir tam olarak?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Opelden soğuma nedenlerimin başında parça ve bir sorunun nokta atışı ile çözülememesi. İşte bu iki nedenden dolayı opelden iğrendim dersem yalan olmaz. Birde orijinal parça kullanalım desek anasının nikahı parça fiyatı o zaman da ister istemez gidip yan sanayi parça alıyoruz oda şans işi iyimi çıkar kötümü belle değil. O yüzden daha opel zor bende.

kırmızı corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ndipi tamamen katılıyorum. düzenli bakımını yapmama rağmen ve çok iyi bakmama rağmen sürekli arıza veriyor ve sorun çözmek için gitmediğimiz usta kalmıyor, yazın satacağım ve opel almayı asla düşünmüyorum.

etoprak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.engintoprak.com
gerçekten araçtan anlayan usta bulması zor 15 gün olduk aracı alalı hangi ustaya gitsem mutlaka bir masraf çıkarıyorlar. benim aracımın airbag lambası yanıyor ve değiştirmeye 300 TL istediler bende yaptırmadım. motorda hafif bir sürdünme sesi gibi ses vardı canım sıkıldı kendim bişeyler yaptım sürtünmeden dolayı oluyormuş ses kesildi. yağı tuzu dışında hiç sanayiye sokmamak en iyisi.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
v kayışı sökülmesine rağmen ses geliyorsa klima ve şarj dinamolarının bilyaları sağlam olduğu anlamına geliyor.triger ve devirdaimi her halükarda acilen değişmeniz gerekiyor arabanızı kullanmayın mümkünse.sanayide gidip dükkanları dolaşın usta sorun gerekirse.tirger takılırken sente ayarına dikkat edin örneğin aracın değişimden önceki rölantideki çalışmasını inceleyin bir de rölantideki km saatindeki kaç devirde çalıştığını not edin hatalı bir sente ayarı olursa rölanti değişiyor bilginiz olsun geçmiş olsun

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
ndipi tamamen katılıyorum. düzenli bakımını yapmama rağmen ve çok iyi bakmama rağmen sürekli arıza veriyor ve sorun çözmek için gitmediğimiz usta kalmıyor, yazın satacağım ve opel almayı asla düşünmüyorum.

İşte ben bu mesaj anında beğenirim.

kırmızı corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 yıldır 10-15 farklı ustaya gittim. hepsi birbirinden berbattı.bir tane bile düzgün usta bulamadım hem bu sebepten hem arabanın durduk yere arıza çıkartmasından dolayı opelden nefret etme seviyesine geldim.son olarak trigeri ve devirdaimi değiştireceğim. bir de kafama takılan şu: şarj dinamosunun bilyası değiştikten 1 hafta sonra tekrar değişecek duruma gelmişti, bu nasıl olur anlayamadım.