Opelden japona geçiş "ASX"

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Guzelmis cok ya gule gule kazasiz belasiz kullanin renk harika :)

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=41.042355,29.272326

Teşekkürler. Renk en çok yakışan renklerden biri. Bakımı kolay görüntüsü güzel :D

hayırlı olsun güle güle kullanınn ama desenize opelci birini daha kaybettik

Teşekkürler. Yok olur mu 10 sene opele bindikten sonra bir yanım hala opelci, sadece alınabilecek bir crossover opel yoktu o kadar :D

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi ara baya incelemiştim. fakat şartlar el vermemişti. aracınız dizel mi benzinli mi? benzinli yanlış değilsem 117 beygir ve 154 tork'tu. kasaya göre biraz zayıf bi motoru vardı. dizel de baya pahalıydı.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi ara baya incelemiştim. fakat şartlar el vermemişti. aracınız dizel mi benzinli mi? benzinli yanlış değilsem 117 beygir ve 154 tork'tu. kasaya göre biraz zayıf bi motoru vardı. dizel de baya pahalıydı.

Volkan abi asx'lerin şoförü sağlamsa +20 hp veriyormuş...
Yani Aliican'ın arabası 117+20 = 137 hp :maden:

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şu an 2012 model dizel intense 107900TL benzinli İntense 70900TL Yani fiyatlar inanılmaz uçuk. Dizel 1.8 olduğu için vergiden kaybediyor. Bir de emisyon yüzünden japonyadaki 150Hp lik dizeli 116Hp ile sınırlayarak getirdiler. Hiç şık olmadı bence. Şu an Crossover almaya niyeti olan biri varsa dizelse 1.6dci Qashqai platinium Benzinli ise ASX İntense almalı. Biz senede 12-14binkm arası yol yaptığımız için dizel farkını çıkaramıyorduk. Benzinki alıp lpg taktık. Şehir içi 23 kuruşa paşa paşa geziyorum :D

Araç benzinli birde üzerine brc my-11 taktık combo yaptık :D
117hp 154Nm aracın görüntüsüne göre çok az gözüküyor ancak şöyle bir durum var araç göründüğü kadar ağır değil 1290Kg. Çamurluklar vs. plastik olduğundan ağırlık konusunda iyi tasarruf etmişler. Motor öyle arabayı uçurup götürmüyor tabi ama yeterli. Astradan pek farklı gelmiyor bana. Yalnız astra alt devirlerde iyiydi asx tam tersine alt devirlerde yakıt tasarrufu peşinde koşup 3500 devirden sonra hondadaki vtecle aynı mantıktaki mıvec sistemini açıp canlanıyor. Ama yinede onu geçeyim bununla yarışayım aksiyonlarına pek müsait değil. Otobanda 5 kişi 200 e kadar gayet kararlı bir şekilde çıkabildim. :D 0-100 11.4 saniye
Hoşuma giden yanı yol tutuşu oldu. Ben aracın hızlanmasından çok virajlardaki kabiliyetine önem veriyorum. Alırken bu konuda çok tedirgindim sonuçta yüksek bir araç ama beni çok memnun etti. Bir kaç kere sıkıştırdım virajlarda sadece biraz yatıyor ama savrulma namına hiç bir şey yok. Sadece bir kere sahildeki "s" virajına hızlıca girip viraj içinde de içeri doğru şerit değiştirmeye zorladığımda astc devreye girip toparladı o kadar. :D

Volkan abi asx'lerin şoförü sağlamsa +20 hp veriyormuş...
Yani Aliican'ın arabası 117+20 = 137 hp :maden:

La Berkay bi kop git ya :sopa: :p

Son düzenleme: