Opelime lpg taktırsam mı ?

ÇOTO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar opel corsa d ye lpg taktırsammı benimki benzinli ve biraz fazla yakıyor ilerki zamanlarda lpg taktırırsam aracı satmam da sıkıntı olurmu orjinalik ve tüpün biraz eski olması dolayı

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
taktırma hocam boşver. zaten kaç kilometrede masrafını ancak çıkaracak. üstüne bir de arabanın ıvırını zıvırını erkenden eskitip onların masraflarını karşına çıkaracak. bir de yok ayarı bozulacak o olacak bu olacak derken sürekli uğraşacaksın. forum lpgli araç kullanıp sürekli tekleme, vuruntu gibi sorunlara sahip olanlarla dolu. koy benzinini 100 km daha az gez ama kafan rahat gez.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
taktırma hocam boşver. zaten kaç kilometrede masrafını ancak çıkaracak. üstüne bir de arabanın ıvırını zıvırını erkenden eskitip onların masraflarını karşına çıkaracak. bir de yok ayarı bozulacak o olacak bu olacak derken sürekli uğraşacaksın. forum lpgli araç kullanıp sürekli tekleme, vuruntu gibi sorunlara sahip olanlarla dolu. koy benzinini 100 km daha az gez ama kafan rahat gez.

Kalemine sağlık boş ver LPG yi yaw... ağrımaz başını ağrıtma derim LPG bir masraf LPG den sonrası zaten alıp başını gider sadece gitmek ile de kalmaz arabandan buz gibi de soğursun...LPG işi pis iş bana göre gaz pedalına hakim olacaksın elinden geldiği kadar yavaş süreceksin sonra da aracından keyif alacaksın bu kadar basit...

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalemine sağlık boş ver LPG yi yaw... ağrımaz başını ağrıtma derim LPG bir masraf LPG den sonrası zaten alıp başını gider sadece gitmek ile de kalmaz arabandan buz gibi de soğursun...LPG işi pis iş bana göre gaz pedalına hakim olacaksın elinden geldiği kadar yavaş süreceksin sonra da aracından keyif alacaksın bu kadar basit...

abi gaza basmayınca da kimileri zevk alamıyor mesela ben :) araca lpg taktırdıktan sonra 140 beygirlik bir araca bindiğimin farkına varabildim korkusuzca canımın istediği gibi gezebiliyorum şu an :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İsa öyle de aracın kaputunu açtığında pis pis lpg kokusu adamın canını sıkıyor ondan sonra bir sürü ıvır zıvır aslında gerektiğinde bu araçların beygirlerinden faydalanmak kadar güzel bir şey olamaz.. özellikle rampalarda... şahsen ben rampa tırmanırken o gücü isterim ama düz yolda pek işime yaramaz sadece benzin yakma dışından :)

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com

Sırtının hemen arkasında bir bomba ile gezmek de cabası. Atlamışım bunu :rakir:

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İsa öyle de aracın kaputunu açtığında pis pis lpg kokusu adamın canını sıkıyor ondan sonra bir sürü ıvır zıvır aslında gerektiğinde bu araçların beygirlerinden faydalanmak kadar güzel bir şey olamaz.. özellikle rampalarda... şahsen ben rampa tırmanırken o gücü isterim ama düz yolda pek işime yaramaz sadece benzin yakma dışından :)

abi çok şükür şimdilik aracımda daha hiç LPG kokusu almadım, hatta egsozdan bile bu kokuyu alamadım inşallah da almam, sorun çıkarmasına gelince illaki sorun çıkar çıkmaz diye bir şey yok hatta benim araçta çıktı bile regületöre bağlanan su hortumlarının birinin kelepçesinde sıkıntı çıkmış ve hafif su kaçırmış ben suyu görünce baya bi korktum ama daha sonra bir kelepçe yüzünden olduğunu görünce rahatladım. kelepçeyi sıktım ama hala kaçak var yarın LPG taktırdığım yere gidip hem boruyu hem kelepçeyi değiştirmelerini söyleyeceğim. Ama yine de LPG bu pahalılıkta bulunmaz bir nimet gözüyle bakıyorum çünkü benim aracım km de 50 kuruş yakarken şimdi 30 kuruşunda altına düştü.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sırtının hemen arkasında bir bomba ile gezmek de cabası. Atlamışım bunu :rakir:

Yani birde işin o kısmı var tabi. Her ne kadar LPG sistemlerinin güvenli olduğu söylense de bakımları yapılsa da netice de kul yapısı bu en ufak gaz kaçağı olsa uzay gemisine gerek kalmadan aya kadar çıkarır adamı. Vallahi işin özünde bir daha şahsen ben LPG taktırmam binerim aracıma mis gibi yola devam. Ne gerek var? Bagajın daralması yedek lastiğin kucağında kalması da cabası... birde fırsatçılara bayıldığın paranın haddi hesabı zaten yok.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
bomba olarak yorumlamayın eğer kazaya ve kadere inancınız varsa gerisi tefarruat.

Önce kişi tüm önlemlerini alır, hayatına değer verir, ondan sonra başına bişi gelirse kaderdir kısmettir. Allah'ın verdiği canı müdafaa etmemek zaten en büyük günah olarak aktarılmıştır. Ayrıca kendi canının yanında başkalarının canını da tehlikeye atmak var ortada. Bunun uçarı kaçarı yok :)