Otomatik vites sevenler derneği

mertttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim kendi fikrim,otomatik araba kullanınca ,kendimi araba kullanıyo gibi hissetmiyorum,rahatına rahat,comforlumu comforlu ama,spor kullanıyosan,red line a kadar istediğim zaman zorlayamıyosam,komprosor freni yapamıyosam,motoru %100 kontrol edemiyosam..limitlerin kısıtlanıyosa ,stop ettiğinde arkadan 'bi el atalım beyler'diyemiyosam, bu taraflardan bakınca baya negatif duruyo.(hemen saldırmayın fikrimi söyledim:)

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
benim kendi fikrim,otomatik araba kullanınca ,kendimi araba kullanıyo gibi hissetmiyorum,rahatına rahat,comforlumu comforlu ama,spor kullanıyosan,red line a kadar istediğim zaman zorlayamıyosam,komprosor freni yapamıyosam,motoru %100 kontrol edemiyosam..limitlerin kısıtlanıyosa ,stop ettiğinde arkadan 'bi el atalım beyler'diyemiyosam, bu taraflardan bakınca baya negatif duruyo.(hemen saldırmayın fikrimi söyledim:)

evet. yani genelde öyle. otomatik vites tüm hamallıkları önlediği için pek tat vermiyor. bir elinle direksiyonu tutup bir elinle vitesi karıştırıken altta iki ayakla üç pedala basma yarışına girmeyince tadı çıkmıyor. zaten spor kullanım diye buna deniyor. çalışmayan kas kalmayacak. ilerde bu abshafer türü kas geliştirciler yerine düz vites araba veya araba simülasyonları satarlarsa şaşırmam

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
of of of
nasılda özledim yaa.
ama bakıyorum 2 haftadır bıraktığım yerdesiniz. olmuyor valla. ben bile dernekden başkasına girmiyorum. başka yere giren ilk sayfa derneği açsın. 2 çift laf atsın.

bu arada evden sonra arabaylada ilgilendim. balatalarımı aldım kendim değiştim. önler 54 arkalar 25 tl. valla frenci 50 tl diyince gözlerim fal taşı gibi açıldı. aldım elime bijon anahtarını.
arada son lastikde yarılınca arkalara 245/45 18 leri taktım. hayvan bişi oldu. abesle güzel arası bi yerde. önede 225/40 güzel 1 dunlop buldum. öne 1 tane daha 225/40 buldummu tamamdır. bu arada aklınızda bulunsun, duyarsanız haber verin.

eski sisteme dönme çabasına giriştim lpg de ama kimse sorumluluk almayınca erteledim. hava akışmetre konusunda bir önlem alıp tekrar denicem.

veee otomatik şanzımanında bakım vakti gelmişti, 50 tl filtre aldım. bmw ile aynıydı bmw ciden aldım. o yüzden pahalı ama istanbulda 30 lira olması lazım. izmitde kimse bu filtreyi stoğunda tutmuyor.
10 liraya mantar conta kestirdim. 20 tl 3 litre dexton2 yağ aldım. ustayada 50 bıraktım. 2 sefer daha 3 er litre yağ değiştiricem. sanırım 3000-5000km sonra giderim.

bu arada barış, benim ustada dexton3 dedi. dedim yanlış biliyon, yeni arabalara olur ama eskilere olmaz dedim.

bugün hesap yaptım aracım son hali ile (kaçak yoksa) şehir içi 40 kuruş yakıyor. ve daha benzini hesaplamadım. arabam çok yakıyor diyenler direk hükümete sövebilirler.

şimdilik bu kadar, yarın görüşmek üzere.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi özledik seni Allah isiini rast getirsin ben bugun burdayım derneğe bakarım bugun çay dı oraletti bide süpürürüm derneği oldu bitti her gün biri baksın derim gelenlere hosgeldin desin nasıl olur

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
polat güzel şeyler yapmışsın arabaya. bazen böyle ilgilenince arabasını daha çok seviyor insan

F

Forever MJJ

Bilgi Girilmemiş
Bayan olarak kesinlikle manuel kullanıyorum, araclarim spor ve ozel yapildigi icin en az 280HP gucu var...otomatik ile dusunemiyorum.

Butun vitesleri teker teker atmak vazgecilmez bir zevk benim icin...

mertttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bayan olarak kesinlikle manuel kullanıyorum, araclarim spor ve ozel yapildigi icin en az 280HP gucu var...otomatik ile dusunemiyorum.

katılıyorum.üsteki mesajımdada belirtmiştim,araba kullandığını anlıyorsun manuel vites ile

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz zaten araba kullanmıyoruz.

uçak gibi geliyor bize. gerektiğinde yolcu uçağı, gerektiğinde savaş uçağı. herşey ayağımızın ucunda. ben isterimki sizin gibi sportif düşünen arkadaşları aynı 2 aracın manuel ve otomatiğini pistlerde yarıştırmak.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi özledik seni Allah isiini rast getirsin ben bugun burdayım derneğe bakarım bugun çay dı oraletti bide süpürürüm derneği oldu bitti her gün biri baksın derim gelenlere hosgeldin desin nasıl olur

eyvallah kardeşim. bende özledim inan. bende arada yardıma gelirim. ama derneğe bakma işine gelince manuelciler bizden çok bakıyo valla.

neyse süper bi iş kuruyorum kısmetse. dua edin benim için. fazlada soru sormayın kesinliştiğinde söylerim.
manuelci-otomatikçi herkese hayırlı işler.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bendede 450 beygir amerikan vardı ama otomatik zevkide bambaşka oluyordu. hele bide bm shifter vardı üstünde. değme keyfime.