Otomatik vites sevenler derneği

kmp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S düğmesini görmüşken bir soru sorayım:)

Sürekli spor modla kullanmanın tüketim dışında bir zararı olur mu? Normal kullanırken çok bayık gidiyor gibi geliyor araba

Son düzenleme:

opelcim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar otomatik 140.000de astra g var. araçla trafikte frene basıp durduğum anda araç ileri geri sirkeleme yapıyor ve motor devri 600-700 civarına düşüyor. servise götürdüm bi parça tıkanmış unuttum şuan ne olduğnu aradan 3 ay geçti yine aynısını yapıyor anlamadım gitti. birde aynı ayarda 2000 astra hb şehir içi benzinli ne kadar yakıyor benimki 20 lira benzinle 40-50-55 km arası yapıyor.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S düğmesini görmüşken bir soru sorayım:)

Sürekli spor modla kullanmanın tüketim dışında bir zararı olur mu? Normal kullanırken çok bayık gidiyor gibi geliyor araba

zararı olmaz, bütçene güveniyorsan gaza tam basıkda sürebilirsin. daha devirli değiştirir. hazine bulduysan ve paylaşmıyosan kaç binde değiştirirsen değiştir bedduamız seni yakalar.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar otomatik 140.000de astra g var. araçla trafikte frene basıp durduğum anda araç ileri geri sirkeleme yapıyor ve motor devri 600-700 civarına düşüyor. servise götürdüm bi parça tıkanmış unuttum şuan ne olduğnu aradan 3 ay geçti yine aynısını yapıyor anlamadım gitti. birde aynı ayarda 2000 astra hb şehir içi benzinli ne kadar yakıyor benimki 20 lira benzinle 40-50-55 km arası yapıyor.

boğaz pislenmiş gibime geldi. ama sen gene ustanın nereyi temizlediğini öğren gene onu yaptır. eğer boğaz ise hava filtresinden sonra hava almadığından emin ol. eğer hava almıyorsa filtreden sonra çok ucuz filtre kullanıyorsun demektir. bu filtre tozları geçiriyor galiba (3 ayda yeniden kirlendiği için böyle dedim). bi üst kalitelisini kullan. eğer bulunduğun ortam tozlu ise (köy yolları felan) filtreni daha erken değiştir ve ucuz filtre kullanma.

egr olabilir diyecem ama başka belirtilerde göstermesi lazımdı. eğer egr ise yine temizlet, düzelirse yakıt aldığın yeri değiştirmeyi dene (3 ayda kurum toplatıyorsa o petrolün önünden bile geçme). birde temizletmeden önce carbon clean yaptır içerdeki kurumlar bi çıksın sonra egr temizletki bi daha tıkanmasın.

araçda manifolda giren bazı hortumlar var. onları kontrol ettir. sertleşmişmi ve kırılma yapmışmı diye. onlar tıkalı bile olabilir. çok ucuz olduklarından değiştirebilirsin.

aracında lpg var ise, bi sürü nedende bunun için sayabilirim. (ama yazında belirttiğin bir parça var temizlenen, lpg olmadığını farzediyorum)