Otomatik vites sevenler derneği

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aldım dostum. Özellikle ş içi trafikteki durumu aklıma takıldı. Bir yanda sevdam bir yanda imkansızlıklar. Ah ahhhhhhh

o kadar çok insanı araba sahibi yaptımki barış inanamassın. eğer alırken içine sinerek alırsan inan hiç problem çıkmıyor. ama alırken içine sinmemişse şüphen varsa pek iyi şeyler olmuyor.
bırak içine sindir keyifle bin. allah kaza bela vermesin.

rpsykho

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok be remzi 2 dir acele yazıp çıktım ondan kısa oldu cevaplar. kadıköyde bizim amerikancı arkadaş var istemihan ona bi denk geldiğinde sorarım. ama sen önce senteye bi baktır.
bir arkadaş bana senatör 3.0 difransiyeli sordu bende seni söyledim. bildiğin yer varmı parça sorabileceği.

valla polat abi çıkmacıları gezmesi gerekiyo ben tampon için sorduğumda o arabanın hiç bir parçası yok dediler ama difransiyeli olabilir omegayla falan aynı ise yada bmw ile aynı olabilir bakmak lazım, ben gittiğimde sorarım sağa sola. Arkadaşının başka parçaya ihtiyacı varsa bitane hurda senator alalım onla :)

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kadar çok insanı araba sahibi yaptımki barış inanamassın. eğer alırken içine sinerek alırsan inan hiç problem çıkmıyor. ama alırken içine sinmemişse şüphen varsa pek iyi şeyler olmuyor.
bırak içine sindir keyifle bin. allah kaza bela vermesin.

içime sindi dostum çok şükür teşekkür ederim.

systemcar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba..soruyu dogru yerdemi soruyorum bilmiyorum ama yardımlarınızı istiyorum.. ben yeni dizel otomatik corsa aldım 2005 model.. şimdi benim sorum şu; ben aracı şehir içi trafiginde otomatik demi yoksa manuel demi kullanırsam daha az yakıt yakarım..hangisi daha avantajlı..? birde dizel araç kullanırken dikkat etmem gereken birşey varmı..? bu ilk dizel aracım..

rpsykho

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polat abi eğer arkadaşının yurt dışından parça getirtme imkanı var ise ebuy.de de diferansiyel var bilgin olsun diye söliyim dedim.

Birde senteye baktır demiştin bana ancak bizim motorlarda egzantrik kayışı yok zincir var, zor gibi zincir diş atlamış olabilirmi?

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polat abi eğer arkadaşının yurt dışından parça getirtme imkanı var ise ebuy.de de diferansiyel var bilgin olsun diye söliyim dedim.

Birde senteye baktır demiştin bana ancak bizim motorlarda egzantrik kayışı yok zincir var, zor gibi zincir diş atlamış olabilirmi?

remzi zincirin aralıkları ufaksa atlamış olabilir, büyükse sibop eğerdi, yav belki zincir uzamıştır be remzi. çok başıma geldi zincir uzaması. heleki km fazla yapan arabalarda. bence sen bi baktır iyi bi ustaya. şimdi dahada yoğunlaştım senteye.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba..soruyu dogru yerdemi soruyorum bilmiyorum ama yardımlarınızı istiyorum.. ben yeni dizel otomatik corsa aldım 2005 model.. şimdi benim sorum şu; ben aracı şehir içi trafiginde otomatik demi yoksa manuel demi kullanırsam daha az yakıt yakarım..hangisi daha avantajlı..? birde dizel araç kullanırken dikkat etmem gereken birşey varmı..? bu ilk dizel aracım..

aramıza hoşgeldin. özellikle bir kullanım tarzı yoktur. temiz mazot al yeter. bakımlarını aksatma. turbo olduğundan yazın hava filtreni erken değiştirirsen turbonunda ömrünü uzatırsın.
geri kalan herşey için 2 yazımın adresini veriyorum. biri teknolojiler hakkında diğeri ekonomik sürüş hakkında. her ikisinide sade ve anlaşılır yazdım.

robotize şanzımanlar herzaman manuel kullanımdan daha az yakarlar.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=44809
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=44118

okudukdan sonra aklına takılanları ordan yada burdan sorabilirsin. kazasız belasız ve keyifli sürüşler