P0115 arıza kodu ve Su eksiltme sorunu

Can_211

Kayıtlı Kullanıcı
25-Erzurum
Siteyi ziyaret et
P 0115 .Bu kodlu arızayı ben 2 kez yaşadım.Bu kod Hararet ısı müşüru ile ilgilidir.Bunun sebebi antifiriz ile bence alakası yoktur.Bunun P 0115 hatanın sebebi aracı fazla yükte veyahutta araca aşırı yüklenmeden sıkıştırmadan devirsiz kullanmadan dolayı motor hararet ısı müşürü arızası veriyor bu arıza verdiği zaman bende arcın farları cansızlaşıyordu ,aracın çok fazla sesli yani fanın açması gibi ses çıkarıyor.Ben bunu 2 sefer değiştirdim. 3.sunde tuttu bu arıza genelde bende uzun yolda oldu.Şehir için de kesinlikle olmadı. Uzun yolda yokuşlarda yüksek vitesle çıkmadan dolayı motor zorlanıp motor hararet ısı müşürunun aşırı yüklenmesinden dolayı görevini yapamaması gibi.Bu Hata verince üzerinde ingiliz anahtarı olan araç lambası yanıyordu bende.Şükür 3.sunde tuttturdum.Bu satten sonra araç boş olsun dolu olsun tam devirli kullanıyorum aracı.Benim araç 1.3 dizel sedan kasa ağır devirsiz kullanmadan oluyor bence.Ustam bana dediki sen bu aracı kullanamıyorsun gazı esirgeme gaz ver dedi (bagırsın araç tabii usulunda gaz) öyle abartı değil.Para tedarik edip chip tuning deneyeceğim.Benim başıma gelen bu.