PETRONAS 10w 40 motor yağı ??????

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
umarım kötü bişi yapmamşışımdır motorum adına. gerçi aklımdan "al bi 4 lt magnetec kafan rahat olsun" diyo ama ne bilim aklım karıştı. Opel servisine gittim yolum düştü ustaya soruyorum. 10 40 iidri abi ii yapmışın ondan devam et sen. dedi. konuyu anlattım bant başa sardı 10 40 iiidir abi ii yapmışın dedi. bende teşekkür edip çıktım. :D

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Konu üzerinden 2 sene geçmiş fakat hala bir kaynak yok marka hakkında; Bir forumda bulduğum yazı
ben yaklaşık 3 aydır bu yağı satmaktayım ve bunun gibi diğer motor yağlarıda satıyorum.şu bir gerçekki kimse tarafından adı duyulmasada çok kaliteli ve garantili bir yağ.petronas dediğimizde herkese yabancı bi isim geliyo.yalnız hepimizin bildiği tofaş fıat arabalarının dolum yağında kullanılan selenıa isimli yağ.bunu büyük olasılıkla herkes duymuştur yada biliyodur.işte selenia ambra paraflu tutela uranıa isimli yağların gerçek sahibi petronas firması malezya devlet yağıdır.bunun için kullanmayan yada ad yabancı olduğu için kimse çekinmeden aracında rahatlıkla kullanabilir.ben kendi aracımda 0/30 olan syıntium kullanıyorum ve hiçbir şikayetim yok gayet memnunum ve herkese tavsiye ederim

mcavdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araştırmadan konu açtığım için üzgünüm ancak ben 5-40 yağ ile ilgili bilgi almak istiyorum.hala bu konuya tam olarak açıklık getirilemediği için de konunun gündemde olmasında fayda vardır diye düşünüyorum.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağı kullanmadım, ancak sıkı bir F1 izleyicisi olduğumdan o camiada oldukca büyük ve bilinen bir markadır.
Şuanda Mercedesin resmi sponsorudur.
Ben kötü olduğunu düşünmüyorum.
Gönül rahatlığıyla kullanın derim.

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne avrupada ne de türkiyede duydum...petronas diye bir yagi...Almanyada hic...
Internette baktim malezya ya ait anladigim kadari ile... ??????

Petronas kaliteli ve güvenilir bir markadır.Büyük bir şirkettir de aynı zamanda. Malezya malıdır. F1'de Sauber'e sponsor olarak Sauber petronas ismini almıştır.

mcavdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağı kullanmadım, ancak sıkı bir F1 izleyicisi olduğumdan o camiada oldukca büyük ve bilinen bir markadır.
Şuanda Mercedesin resmi sponsorudur.
Ben kötü olduğunu düşünmüyorum.
Gönül rahatlığıyla kullanın derim.
Teşekkürler. Peki yağ 10-40 mı yoksa 5-40 mı olmalı ya da farklı bir seri mi olmalı?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
F1 de marka sponsoru olması yada F1 aracına özel yağ üretmesi, aracınızda kullanmak için yeterli bir kriter midir? Başka hiçbir veri, tavsiye, vs. yok. F1 de marka sponsoru haricinde, ben gene tereddütlü yaklaşıyorum.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
F1 de marka sponsoru olması yada F1 aracına özel yağ üretmesi, aracınızda kullanmak için yeterli bir kriter midir? Başka hiçbir veri, tavsiye, vs. yok. F1 de marka sponsoru haricinde, ben gene tereddütlü yaklaşıyorum.
katılıyorum sponsor olması biizm araçlarımıza uygun olduğu anlamına gelmez.çok kötü değildir onu demiyorum ama,sponsormuş ohh o zaman iyi yağdır bu demekte biraz yanlış gibime geliyor.piyasadaki en ucuz 10w40 yağ GM orjinal yağ adını vermek doğru olmaz internette bi çok sitede satılıyor fiyatı da 35 lira falan.hiçbilmiyorsanız bunu alın,her 5000 de değiştirin.ben öyle yapıyorum.yağ seviye kontrol uyarısını gördüğüm anda yağı değiştiriyorum ben.siz de öyle yağabilirsiniz.