plaka çerçevesi iptal etme

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: plaka çerçevesi iptal etme

harunhoca link' Alıntı:
Ben de şu çerçevelerden kurtulayım istemiştim ancak makyajlı kasalarda plakalığın tutturulduğu plastik malzemenin silikon ve çift taraflı bantın yapışması için uygun olmadığı ve bir kaç gün içinde plakanın kendiliğinden söküldüğü bilgisine ulaşınca olaydan vazgeçtim. Anladığım kadarıyla makyajsız kasalardaki malzeme farklıymış. O çerçevelerden kurtulmak için önce bir plaka altlığının tampona matkapla monte edilmesi gerekiyor ve üstüne plakanın silikonla yapıştırılması gerekiyor maalesef. :'(

hiç zannetmiyorum abi internette bir çok uygulama bulabilirsiniz. çerçeve iptal edilip montajlanmış ve kullanıyorlar. keza "gogoank" nickli arkadaşımızın 1.sayfadaki uygulamasıda makyajlı kasa ve dediği gibi sökmek istese tampon gelir

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla ben opel odak tarık beyin yalancısıyım. Pazar günkü buluşmada şu çerçevelerden beni bi kurtar hazır gelmişken şunu halledelim dediğimde bana aynen yukarıda yazdıklarımı söyledi. Demek ki yoğunluk nedeniyle uğraşmak istemedi ve savsakladı. Keşke beni yanıltmayıp daha sakin bir zamanda hallederiz deseydi  exclaim

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hocam telefondan girdigim icin bulamiyorum resimleri hangi konuya attigimi ama benim on tamponda var ve kendin yapmak istersen cok kolay uygulamasi. Siyah silikon ve 3m bant bulman yeterli.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Zaten konuyu açan gogoank adlı kullanıcının aracına da baktım makyajlı... demek ki kandırıldım, haftasonu olmazsa deneyeyim de ya beceremezsem ve plaka düşerse !!!

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hocam cerceveyi kirarken plakaya dikkat et hasar verme yeterli. Orayi guzelce temizleyip kuruttuktan sonra cift tarafli bant dik sekilde arasinda uc parmak bosluk kalacak sekilde ayni hizada yapistirip, bosluklarada damla seklinde siyah silikon sıkıyorsun, yapistirinca elle bir iki dakika baski yapiyorsun o kadar. Eger icin rahat edecekse disardan bantla yarim gun falan tutturabilirsin. Malzeme kaliteli olduktan sonra o plakayi isitici olmadan sokemezler.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Hocam cerceveyi kirarken plakaya dikkat et hasar verme yeterli. Orayi guzelce temizleyip kuruttuktan sonra cift tarafli bant dik sekilde arasinda uc parmak bosluk kalacak sekilde ayni hizada yapistirip, bosluklarada damla seklinde siyah silikon sıkıyorsun, yapistirinca elle bir iki dakika baski yapiyorsun o kadar. Eger icin rahat edecekse disardan bantla yarim gun falan tutturabilirsin. Malzeme kaliteli olduktan sonra o plakayi isitici olmadan sokemezler.
Kesinlikle deneyeceğim, işe kaliteli silikon ve çift taraflı bant bulmakla başlayacağım. Siyah silikonun da kalitelisini bulmak gerekiyor. Benim aslında bir korkum var, daha doğrusu alışılagelmiş bir şahsi duruşum var; Genelde hiç bir aracıma şimdiye kadar kendim bir şey yapmadım, yapacaksam hep ehline yaptırdım. Korkum şu ki plaka çerçevesi ile başlayacağım bu serüvende alışkanlık yapıp modifiye ile devam etmek. Malum bizim forum bu konuya çok müsait, siz gençler sürekli bir şeyler yapıyor ve güzel şeyler ortaya çıkarıyor. Bu bağlamda pek bu işlere bulaşma taraftarı değilsem de çerçevelik beni bayağı rahatsız ettiğinden sanırım bu işe gireceğim  okkk. Yardımların için teşekkür ederim. Plaka düşerse sorumlusu benim kaabiliyetsizliğim mi, yoksa malzemelerin kalitesizliği mi yoksa başka bir şey mi konuşuruz  kahka536

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Estafurullah hocam sen anlattigim gibi yaparsan hicbir sorun yasamazsin. Sadece yapisacak yuzeyi iyice temizleyip kurutmayi unutmamak birde kaliteli malzeme kullanmak yeterli. Arka tamponda zaten sıkıntı yok, ön tampona yapistirirken plaka bukulmeye bile ihtiyac duymadi. Bende cok tedirgin ve pimpirikli davranmistim ama sonuc ziyadesiyle memnun etti. Araca ayri bir hava katti.

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Ben de şu çerçevelerden kurtulayım istemiştim ancak makyajlı kasalarda plakalığın tutturulduğu plastik malzemenin silikon ve çift taraflı bantın yapışması için uygun olmadığı ve bir kaç gün içinde plakanın kendiliğinden söküldüğü bilgisine ulaşınca olaydan vazgeçtim. Anladığım kadarıyla makyajsız kasalardaki malzeme farklıymış. O çerçevelerden kurtulmak için önce bir plaka altlığının tampona matkapla monte edilmesi gerekiyor ve üstüne plakanın silikonla yapıştırılması gerekiyor maalesef. :'(

Hocam buluşmada benim aracı görmüşsündür benimde makyajlı kasa hem çift taraflı bant hemde silikonla yapıştırdık hiç açılma filan olmadı. 3m çift taraflı bant kullanmanı öneririm.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Kesinlikle deneyeceğim, işe kaliteli silikon ve çift taraflı bant bulmakla başlayacağım. Siyah silikonun da kalitelisini bulmak gerekiyor. Benim aslında bir korkum var, daha doğrusu alışılagelmiş bir şahsi duruşum var; Genelde hiç bir aracıma şimdiye kadar kendim bir şey yapmadım, yapacaksam hep ehline yaptırdım. Korkum şu ki plaka çerçevesi ile başlayacağım bu serüvende alışkanlık yapıp modifiye ile devam etmek. Malum bizim forum bu konuya çok müsait, siz gençler sürekli bir şeyler yapıyor ve güzel şeyler ortaya çıkarıyor. Bu bağlamda pek bu işlere bulaşma taraftarı değilsem de çerçevelik beni bayağı rahatsız ettiğinden sanırım bu işe gireceğim  okkk. Yardımların için teşekkür ederim. Plaka düşerse sorumlusu benim kaabiliyetsizliğim mi, yoksa malzemelerin kalitesizliği mi yoksa başka bir şey mi konuşuruz  kahka536

Harun hocam bant kesinlikle bu aşağıdaki marka olacak üst koruması kırmızı ancak içi şeffaf.. Zaten bantın kendisi reaksiyona geçiyor ve eriyor.. Silikon sıkmışsın gibi... Ben kendi aracıma ve mücahit in aracına uyguladık hatta mücahit in aracına az geldi bant ona rağmen çok sağlam tuttu.. Dikkat etmen gerekenler:

Plakalığı sökerken parçala abi.. ֖nce alttaki reklam kısmını kanırttır parçala ama dikkat et tornavida falan sokarken plakayı çizme.. Ve en önemlisi plakalar çok dandik olduğunda çekerek çıkartmaya çalışma tamamen alt kısmı parçala o kendisi aşağıya gelir zaten.. Sonra 2 vida çıkıo ortaya onları sökeceksin.. Plakanın arkasını güzelce sil ıslak bezle ve sonra kurut.. Aynı şekilde tamponu da sil ve kurut.. Bu bantı kullanırken arka tamponda 2 tane çıkıntı var vidaların olduğu bu yüzden bant seviyesini yüksek tutman lazım gerekirse üst üste 2 tane bant yapıştır plakaya.. ֖n tamponda ise dikkat etmen gereken hafif bir kavis vermen lazım tampona uyması için yoksa plaka atar.. Diz çök dizine yerleştir plakayı çok hafif güç uygulamadan 2-3 yerden plakayı esnet.. Sadece ortadan esnetmek bi işe yaramıyor kenarlarddan da biraz esnetmen lazım.. Yine dikkatli davranman lazım çünkü plaka zaten aliminyum mudur nedir çok dandik yamuluyor :)

Bu dediklerimi uygula silikona bile gerek yok çünkü zaten bu bant silikon bazlı kendi dükkanımda satıyorum 15 tl :) Dışarda da daha fazla verme sakın...

֖nemli not: Hava yağmurlu olmaması lazım en az 2-3 gün yağmur yağmayacak şekilde ayarla.. Ve kesinlikle 20 derecenin altındaki havada deneme çünkü bu bant o sıcaklıklarda uygulanabilir sadece...

cift-tarafli-silikon-montaj-bandi-3m-scotch-4010.jpg