Radyatör su deposu değişimi.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klips benimkindede yok. Bir gereksiz bulmus heralde.bi zararida yok gibi gozukuyor ama olmasi iyidir. Birde astra h icin su deposu resmi atabilcek olan varmi benimkine uyumlumu degilmi cozemedim

Klips olmadığı için benim genleşme kabı 2-3 haftada bir usul usul aküye doğru kayıyordu, yani ileri doğru. Ses yapıyor sallanarak, hem de olur ki yerinden kurutulur diye aklıma takılıyor.
Ben de aküyle kabın arasına yanmaz alümünyum banta sarılmış köpük sıkıştırıyorum. Geçen servise bırakmıştım aracı genel kontrolde bu ne ya deyip atmışlar heralde, arabayı aldığımda yoktu :)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klips olmadığı için benim genleşme kabı 2-3 haftada bir usul usul aküye doğru kayıyordu, yani ileri doğru. Ses yapıyor sallanarak, hem de olur ki yerinden kurutulur diye aklıma takılıyor.
Ben de aküyle kabın arasına yanmaz alümünyum banta sarılmış köpük sıkıştırıyorum. Geçen servise bırakmıştım aracı genel kontrolde bu ne ya deyip atmışlar heralde, arabayı aldığımda yoktu :)

benimkinin aküsü büyük kıpırdıcak yer yok :D ses yapabilir tabi o yüzden bende bakayım bi ara sıkıştırayım bi klips falan...

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eski çamaşır makineleri gibi gezinen kab :)

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
İnternet sorunundan dolayı yazamadım. Depo geldi ve değiştirdim. Sensörü sökerken başındaki siyah plastik uç kırıldı. Ama bir önemi yok. Araçta daima su seviyesi uyarısı veriyordu. Depo değişimi sonrası bu uyarıda artık vermiyor. Bu uyarıyı alanlar arkadaşlar ilk önce depo temizliği yapsınlar. Sensör çok basit birşey. Arıza yapması zor. 10 yıllık araç. Depo plastik ömrünü tamamlamış.
Antifirizin dibinde hafif tortu vardı neden olabilir? (Antifirizi tahliyeden boşalttım.)
Antifirizi kaçağından dolayı hava yapma ihtimali varmı? Varsa nasıl alınır?
Termostat artık düzeldi gibi 100de açılıyor 95 ile 109 arasında geziyor motor suyu sıcaklığı.