radyatör su deposunda tortu

aragorn_62

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamın aleyküm arkadaşlar kolay gelsin 15 gün önce aracımın triger kayışını devri daimini degiştim devri daim degiştikten sonra dökülen antifiriz yerine 3 litre yeni antifiriz eklediler araçla 2 bin km yol yaptım bu gün radyatör suyunda siyah bir tortu gördüm tortu su deposunun duvarlarınada yapışmış sizce neden olabilir arkadaşlar aracım 2008 vectra c 101 binde saygılarımla...

aragorn_62

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ustama sordum bana aracı çok fazla sıkıştırarak kullandınmı dedi bende evet dedim van gidip döndüm araç 120 220 çogu yerde bu şekil geldim bana radyatördeki psiligi su deposuna basmış dedi çok fazla tatmin olmadım ama sizce bundan olmuş olabilirmi birde bana depoyu söktür temizlet yeni antifiriz ekle sıkıntı olmaz dedi :confused:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sıkıştırma ile alakadar olduğunu sanmam kullanılan antifisiz in rengi ne ?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
antfrizlerin içlerindeki malzemeler aşağıyukarı aynı olsada farklı markalar karısınca pislik yapabiliyor. yada eski pislikleri sökmüşde olabilir...komple sistemdekini boşaltıp 3 lt antfriz 3 lt safsu karışımı yapıp yeniletin

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ değilse eski antifirizin kaliteli değil yenisi kaliteli olduğu için tüm herşeyi çözmüş. yenileyin suyu düzelir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu pisliklerin temizlenmesinden dolayı umarım arabanın orasından burasından su kaçakları olmaz...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızda bir problem yoksa fazla kurcalamamak gerek.

aragorn_62

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullanılan antifirizin rengi kırmızı _45 derece kadar koruyucu özelligi varmış bu gün detaylı bir şekilde depodaki antifrizi kontrol ettim tertemiz yağ karışımı filan yok dediğiniz gibi devri daim degiştikten sonra koydugum antifiriz 3 lt saf olarak ilave ettik demekki radyatörde olan pisligi çözdü bu gün su deposunu temizleyip antifiriz ekledim esasında ugraşmak bile istemezdi ama biraz takıntılımıyım neyim :d yinede cevaplarınız için tşk ederim saygılarımla...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
arkadaşlar antifrizi kontrol ettim tertemiz yağ karışımı filan yok dediğiniz gibi devri daim degiştikten sonra koydugum antifiriz 3 lt saf olarak ilave ettik demekki radyatörde olan pisligi çözdü bu gün su deposunu temizleyip antifiriz ekledim esasında ugraşmak bile istemezdi ama biraz takıntılımıyım neyim :d yinede cevaplarınız için tşk ederim saygılarımla...

Saf antifiriz olmaz yüzde elli su eklenmesi gerek .