Rampa Sıkıntısı

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeniden merhaba arkadaşlar,gecenlerde opel astra almıstım yenı resımlerde paylastım fakat bır kac gundur tek sıkıntım var ... Aracla trafıkde dik bir rampada kalınca bır daha kalkması cok zor oluyor.. Daha onceden 1.6 peugeot 307 kulllandım bunun gıbı bır kac araba daha...böyle bır sıkıntıyla ılk defa karsılasıyorum resmen yokuslu yerlerden kacar oldum..araac cok agır kalıyor kalkarkenn ...acaba opel 1.3 cdti kullanan dıger arkadaslarda da aynı sıkıntı var mı yoksa benım aracda mı bır problem var sorım dedım ? tesekkurler
bir de klima acip yokus da kalkmayı deneyin stop ettirmemeniz bile başarı

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de aynı dertten muzdaribim, yokuşta kalkmıyor araba, kalksa da 1nci vitesten 2ye atınca yığılıyor yine. Ama dert etmiyorum, "herkeste aynı sıkıntı olduğuna göre 1.3 cdti'ların yokuş karakteristiği bu olsa gerek" diyorum.

Kesınlıkle 1.vites ve R vitesi cok cansız rampalarda...

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaza yüklenip turboyu harekete geçirin...sonra debriyajı bırakın..şimdiye kadar yokuşta hiçbir sorun yaşamadım...klima açıkkende dahil...zamanla alışılıyor..ama benzinli aaç kullanan arkadaşlar ilk önce sıkıntı yaşayabilir..

O zamanda araba balata sıyırmaz mı ?

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım, ben geçen gün sedan 1.3 cdti ile 1.6'yı test ettim. dizel gerçekten birinci viteste kalkmıyor. kapıyı açıp itesim geldi.
elbette bu benim kendi görüşümdür. belki test ettiğim araç öyle idi.

aynı testi bende yaptım sırf bu yüzden 1.6 aldım yakarsa yaksın dedim ama 1.3 kesinlikle yetersiz bu arabaya kim nederse desin

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neden 1.3 dizel çıkardılar bir türlü anlamıyorum golf focus bunlar salakmı 1.6 dizel yapıyorlar hyundai bile 1.5 dizel çıkardı piyasaya tamam araç 800-900 kg olur anlarım ama bildiğim kadarıyla astralar 1 tondan fazla sadece vergiyimi düşünyorlar acaba

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
neden 1.3 dizel çıkardılar bir türlü anlamıyorum golf focus bunlar salakmı 1.6 dizel yapıyorlar hyundai bile 1.5 dizel çıkardı piyasaya tamam araç 800-900 kg olur anlarım ama bildiğim kadarıyla astralar 1 tondan fazla sadece vergiyimi düşünyorlar acaba

+1907

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim balatada şimdiye kadar bir şey olmadı.....sonuçta motor 1.3...hatta 1248 cc...araç ağırlığı 1300 kg..yol dik...eeee biraz zorlanacak...gözünü sevdiğiminin vergi sistemi malesef üreticileri tr için küçük hacimli motor kullanmaya zorluyor...yoksa 3.0 cdti lerde var sanırım vectra karavan modelinde....

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
90 bglik olan corsa kullandım..dizel astrada kullandım.. 90 bglik motor düşük devirlerde çok cansız.. bende c kasa corsa var dizel.. düşük devirlerde hiç böyle bir sorunla karşılaşmıyorum.. aksine benim araç devirlenince gitmiyor(3500 devir üstü)...bu farkı benden başka hisseden varmı acaba?? yoksa ben mi yanlış hissettim..

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında bilerek almıştım vergisinden dolayı değilde hani yakıt tuketımı cok dusuk mazotu kokluyor felan demışti cevremde kulllananlar orada haklılar gercekden az yakıt tuketımıne sahıp ama işte tek kusuru yokuslarda cansızlıgı , artık her guzelınde bır kusuru olur dıye dusunuyorum , yoksa aynı sınıf dıger markaların araclarında da rampa sıkıntısı olmasada baska problemler elbet vardır hıc bır zaman 4.4lük olmuyor malesef :(