Rolanti arttırma!

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arac 2005 h twinport. Rolanti 750 de hiç yukarı çıkmıyor. Rantiye 900 nasıl sabitleyebilirim. Tech 2 cihazında normali 765 görünüyor. Çok düşük değilmi?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Değil, araçta bir sorun yoksa yüksek rolanti sadece yakıtı arttırır.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence normal değer.soğuk havada rölanti 1000 lere kadar çıkıyor ama sıcak motorda bende de o Değerler mevcut.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta aynı seviyede. Hatta kışın jiklede ısındıktan sonra hafif oynama bile yapıyor.
Rölentiden ziyade bazen gereksiz olan otomatik jikleyi halletmek lazım. Kışın anladık da yazın pek gerekmez bence.

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Ama rolanti bana çok düşük geliyor. Daha önce dizel kullandığımdan büyük ihtimal. Rolanti iken darı açıyorum arka cam ısıtıcılarını açıyorum,dalgalanma ve sarsıntı oluyor. Kalkışlardı cansız gibi araç. Tabi bazen stop ettiriyorum.

Tech 2 ile ayar menüsünü bulamadılar.şöyle 850 olsun yeter. Rolanti de yol bilgisayarında 0.6 0.5 lt de geziyor normal mi?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yasin Bey,aracınızın rolantisi normal, şimdi son açıklamanızda kullacıları çalıştırınca devirin düşmesi isteksiz kalkış diyorsunuz, Normalde eğer şarj dinamosu bu durumda yüke bindiği için beyin otomatik olarak rolantiyi yükseltir yani anlık düşme normal sonra tekrar devirine veya biraz üstüne çıkar,beyin buna elektriği artırmak için yapar. Burda bu grevi üstelenen de potensiometer dir, kelebeği açar deviri yükseltir. Siz bence bunlara baktırın hatta kirli ise temizletin.Bozuk ise potensiyometreyi değişsinler. BU arada mutlaka Akü ve şarj dinamosunuda ölçtürün,hem rolantide hem 4000 devirde

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yasin Bey,aracınızın rolantisi normal, şimdi son açıklamanızda kullacıları çalıştırınca devirin düşmesi isteksiz kalkış diyorsunuz, Normalde eğer şarj dinamosu bu durumda yüke bindiği için beyin otomatik olarak rolantiyi yükseltir yani anlık düşme normal sonra tekrar devirine veya biraz üstüne çıkar,beyin buna elektriği artırmak için yapar. Burda bu grevi üstelenen de potensiometer dir, kelebeği açar deviri yükseltir. Siz bence bunlara baktırın hatta kirli ise temizletin.Bozuk ise potensiyometreyi değişsinler. BU arada mutlaka Akü ve şarj dinamosunuda ölçtürün,hem rolantide hem 4000 devirde

Galiba dediğiniz gibi potabsiyometrede bir sorun var. Ama tamirci sıkıntısından dolayı şimdilik elletmiyeceğim. Akü ve şarz dindarları ölçüldü sorun yok dediler. Arasıra lpgde özellikle hafiftir tekleme var. Potabsiyometre kolay yerdemi? Söküp kendim temizleyemezmiyim.

kalite24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bendede var.kafayı yiyecem.motor sıcaklığı 80 dereceye gelene kadar rolanti düşük.80 den sonra düzeliyor rolanti motorunu değiştirdim Boğaz kelebeği Temşzlendi sıcaklık müşürü Değişti ,şarja bakıldı normal. tech2 ile rolanti en sona alındı.ama sorun çözülmedi