Sabahları geç marş alma sorunu

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pc ye bağladıklarında çıkmıyor galiba ordaki arızalar

pcde her arıza maalesef çıkmaz. yakıt basıncı astra h benzinlide beyin tarafından ölçülmemekte. manuel olarak ölçülmeli.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bak herşeyi yapmışsın şu motor ısı sensörünü de bir değiş ucuz bir parça o belki düzelir aracın kardeşim

edusunceli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence röleye gerek yok.pompanız orjinal de olabilir 140 tl idi yakın zmanda.120 yede duydum orjinal.ambalajındaki barkottan yada orjinalliğini belli eden doğrulama kodları oluyor bosch ların.aldığınız yere sorun aynı pompaya bakın bi ambalajına orjinalmi diye.dedektiflik olacak biraz ama pompa kesinlikle ama kesinlikle orjinal olmalı bar ları farklı olunca araç kafayı yiyor

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benzin Pompası

Ekli dosyalar

• IMG_1541[1].jpg
    IMG_1541[1].jpg
    86.8 KB · Görüntüleme: 29

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinalmi bilemedim sağlam bir pompaya benziyor.
Bi usta bulun ve pompayı bir daha söksün ve kısa hortum kelepçesi sıkılmışmı yada hortumda çok ince yırtıklar olabiliyor sağa sola eğip iyice o kısa hortumun sağlamlığından emin olun.
Videolarda sanki pompa veya kısa hortum kaynaklı gibi geldi tahminim kısa hortumda yırtık olduğu..

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

edusunceli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cumartesi günü sanayide yaşadıklarımı paylaşıyorum. İlk olarak büyük bir opel özel servisine gittim. Durumu anlattım ve videoyu izlettim. %90 Motor subaplarından dedi. Pompadan olsa sürekli yapar, borularda kaçak olsa hiç çalışmaz yada çekişi düşer dedi.
Subaplardan da ilk olarak bu şekilde çalışır 2. aşamaya gelince çekişi düşer sallantılı çalışır vs. dedi. Gidene kadar böyle kullan hiç bişeyine baktırma dedi.
Sonra gazcıya gittim. rügüye köpük sıktı baya bir baloncuk yaptı. Bu büyük ihtimal arızalı dedi. Değişelim dedim garanti de var, aldığın yere git elinde varsa verir ya da sipariş yapar dedi. Yada atikeri ara seni bir yere yönlendirsinler hiçbir bayi parça vermiyor dersin dedi. Bunu söyleyende bayi. Ayrıca akşamdan regüye gelen boruyu çıkart, sabah çalışırsa regü arızalıdır dedi. Denedim çalıştı yine zor çalıştı. Büyük ihtimal rüge arızalı görünüyor.
Daha sonra başka bir opelciye gittim. Aküyü ölçtü ne iyi ne kötü dedi muamma bıraktı. Sonra subaplardan olabilir mi dedim, ona akşamdan bırak sabah kamerayla bakarız dedi.
Yaptığım araştırmalarda Yılan Kamera ve ya Endoskop Kamera diye geçiyor motorun için kamera ile bakabiliyorlar böyle bir imkan varmış. Ondan önceki daha büyük olan opelci de motoru açmadan subaplara bakamayız dedi.
Şimdi biz kime inanalım kime arabayı emanet edelim. Atikeri arayıp durumdan bahsedecem ve gerekirse bayiyi şikayet edeceğim. Kamera işlemini de yaptırım en azından subaplarda sıkıntı var mı düşüncesini gidermiş olurum. Akü için bir çözüm bulamadım. Aküsünü denemelik alacağım birini bulmak lazım ya da sabah takviye yaptıracak birini.

Yılan kamera videosu
https://www.youtube.com/watch?v=eSy8Vh5pjlw

Cumartesi sabah çalışması:

https://vimeo.com/170427262

edusunceli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kamerayla baktırdım 3-4 subapta yanma kurum var. Diğer yerde aramaya gerek kalmadı. Min. 1500 tl masrafı var. Sorun yaşayan arkadaşlara tavsiyem kameralayla baktırın. Ucuzdan başlayıp çözmeye çalışalım mantığıyla baya masraf ediyorsunuz zaten.

Sent from my iPhone using Tapatalk

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun size tavsiyem hangi ustaya yaptıracaksanız garanti isteyin sorun devam etmemeli şeklinde.sizin gibi yaptırıp sorunu devam eden oluyor maalesef

edusunceli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parçaları dışardan almayı düşünüyorum tam neler değişecek acaba önceden yaptıran var mı

ugrmhmt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parçaları dışardan almayı düşünüyorum tam neler değişecek acaba önceden yaptıran var mı

Vectra c yaptırdım parça malumunuz önemli motor içi olduğunda hele öncelikle tanıdıklar vasıtası ile yaptırdım ve yaptırdığım insanlar ilerde başım ağrımaması için mutlaka şu şu marka olacak dediler aldım benim araştırmalarımın yaklaşık olarak 200-300tl kadar üzerine çıktı motoru açan ustam ve subap ayarları yapan firma tanıdık olmasına rağmen 1600 civarı gitti tam parçaları hatırlamıyorum ama subaplar takım halinde değişiyor trigeride genelde takmayalım değişiyor diyorlar ve contalar diye hatırlıyorum öneri isterseniz mutlaka kaliteli parça alın ilerde başınız ağrımasın kafadan usta zaten 300-400tl civarı alcaktır zaten.