Scirocco 1.4 tsi 122 hp mi,Astra 1.4 T 140 manuel mi?

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Scirocco 1.4 tsi 122 hp mi,Astra 1.4 T 140 manuel mi?

Astra 1.4t. 0-100: 9,9s Max. Hız: 202
Rocco 122 0-100: 9,7s max. Hiz: 200

Kağıt üzerinde birbirlerine çok yakınlar, olay bir pilotaja bakak, yoksa astra 80-200km arasındaki motor gücünü daha iyi gösterdiği için 1 - 1,5 boyla geçer gibi. Zaten videolarda da sonuç hep bu şekilde.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Yalnız hızlıca gazı diplemek ile sert ve ani şekilde gazı diplemek arasındaki farklı yeni öğrendim. Egzoz sesi kafaları çevirtiyor :D
o işin en güzeli caddede giderken boş ise yol ayağını gazdan çekip sonra aniden sertçe gaza yağını dibine kadar vurmak araç aniden iki vites küçültüp deliriyor ses ise muhteşem oluyor :D

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

ulas79 link' Alıntı:
o işin en güzeli caddede giderken boş ise yol ayağını gazdan çekip sonra aniden sertçe gaza yağını dibine kadar vurmak araç aniden iki vites küçültüp deliriyor ses ise muhteşem oluyor :D
Aynen abi çılgına dönüyor nereye gideceğini şaşırıyor "bbrrrşşşşşşşş" diyorum mahmuzluyorum :D 

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben 122'lik rocco ile bir kere deneme yaptım.  :)
Herkesin ortak noktada buluştuğu gibi kalkışta Astra'nın şansı yok.  :(
Ama vites ve hız yükseldikçe işler tam tersine dönüyor.  dancee
0-100'de rocco bana yarım boydan fazla fark açtı. 120-130 civarında kafa kafaya geldik. 150 sonrası rocco için sıkıntılı süreç başladı. Ben 190 km hıza çıktığımda da yol müsaade etmediği için yavaşladık ama bir boya yakın öndeydim. :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:

Ulaşım içimden bir ses "Astra satılmaz ya da servis hatası yüzünden bobin vs yakmazsa yazın seninkiyle kıyaslarız" diyor.

Yani şu hava filtresinin doğru bakımıydı, kullanılan akaryakıttı, bujiydi, egzosdu vs vs derken birlikte konuşulacak o kadar mevzu var ki, bazen >4000 dd üzeri motorun daha iyi bir egzost ile nefesini daha rahat vermeye ihtiyaç duyduğunu hissediyorum mesela, 1.6T gibi çift egzost olsa ne değişir ya da..

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ulaşım içimden bir ses "Astra satılmaz ya da servis hatası yüzünden bobin vs yakmazsa yazın seninkiyle kıyaslarız" diyor.

Yani şu hava filtresinin doğru bakımıydı, kullanılan akaryakıttı, bujiydi, egzosdu vs vs derken birlikte konuşulacak o kadar mevzu var ki, bazen >4000 dd üzeri motorun daha iyi bir egzost ile nefesini daha rahat vermeye ihtiyaç duyduğunu hissediyorum mesela, 1.6T gibi çift egzost olsa ne değişir ya da..
Sonradan olsa nasıl olur? Yine rahatlatır gibi abi.

KaHiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
hicbir dayanagi olmadan... bir bildiginiz varsa yazin bari benim gibi denedigini soyleyen ve video paylasanlar var herkesi yalanci konumuna sokmasaydiniz keske neyse....

Ne alaka? Sana hitaben yazdigimi nerden cikardin yada kendini niye bu kadar önemsedin onu anlamadım? Forumda herkes istedigini yazar kurallari asmadikca, sana hitabende bise yazilmadigina gore "......" doldur iste kendince..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Sonradan olsa nasıl olur? Yine rahatlatır gibi abi.

İlla ki rahatlatır, yazılım malum basınç değerlerini yükselttiğinden motor daha rahat hava emebilmeli ve emdiği havayı aynı rahatlıkta vermeli de.

Ben sadece kutu içi K&N taktım, sürekli yüksek performanslı kullanım sergilemediğimden ve aracın akustik konforunun bozulmayacağından emin olmadığımdan performans egzost sistemi yaptırmadım.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:

valla bende çok isterim Tolga ,dediğingibi komple egzos yaparsan üst devirlerin daha canlı ve rahat olur ama dikkat edilmesi gereken konu çapını ,susturucu iptalini iyi yapacak bir usta bulmak lazım ,yoksa ayarsız olursa alt devirleri öldüren bir egzost olur

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

KaHiN link' Alıntı:
Ne alaka? Sana hitaben yazdigimi nerden cikardin yada kendini niye bu kadar önemsedin onu anlamadım? Forumda herkes istedigini yazar kurallari asmadikca, sana hitabende bise yazilmadigina gore "......" doldur iste kendince..

çok seviyeli bir cevap teşekkürler...