Sedani satıp hb dizel alayım mı ?

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar bugünlerde kafamı kurcalayan bi konuyu sizinle paylaşmak istedim
Cok severek aldığım sedanimi satıp hp dizel edition active almayı düşünüyorum sizce mantıklı bi karar mı ?
Sedanimdan açıkcası soğudum
Cok yakıyor binemiyirum
Su kaliper problemi ve içerden akşamlardan gelen sesler soğuttu beni

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sedani satıp hb dizel alayım mı ?

M1kemal link' Alıntı:
Merhaba arkadaslar bugünlerde kafamı kurcalayan bi konuyu sizinle paylaşmak istedim
Cok severek aldığım sedanimi satıp hp dizel edition active almayı düşünüyorum sizce mantıklı bi karar mı ?
Sedanimdan açıkcası soğudum
Cok yakıyor binemiyirum
Su kaliper problemi ve içerden akşamlardan gelen sesler soğuttu beni

Çok kaybedersiniz bende aracı özel sebeplerden ötürü satmayı düşünmüştüm bi ara ama galeriler yada aldığım bayi(Reis) ozaman 1 aylık aracıma 1500 km olmasına ve hatasız olmasına rağmen 48.000 e aldığım aracıma utanmadan 38.000 teklif ettiler ! hadi 3-5 bin neyse diyecen ama işte malum Opel piyasası bu ne yazıkki !

VW Alan arkadaşımda 1 sene bindi golf üne ve 1 ay önce aldığı fiyata sattı çok garip ve manidar bi durum.

Ama dersenki ben çok biniyorum araca aradaki farkı dizelden kar ederek kapatırım die oda ayrı bi konu. Yinede karar senin.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

delikadir24 link' Alıntı:
Çok kaybedersiniz bende aracı özel sebeplerden ötürü satmayı düşünmüştüm bi ara ama galeriler yada aldığım bayi(Reis) ozaman 1 aylık aracıma 1500 km olmasına ve hatasız olmasına rağmen 48.000 e aldığım aracıma utanmadan 38.000 teklif ettiler ! hadi 3-5 bin neyse diyecen ama işte malum Opel piyasası bu ne yazıkki !

VW Alan arkadaşımda 1 sene bindi golf üne ve 1 ay önce aldığı fiyata sattı çok garip ve manidar bi durum.

Ama dersenki ben çok biniyorum araca aradaki farkı dizelden kar ederek kapatırım die oda ayrı bi konu. Yinede karar senin.

Galeriler ve yetkili servis piyasasından çok daha ucuza alırlar o bir gerçek. Aracı kullanacak olan birisine satacak olursanız daha iyi fiyata satabilirsiniz tabiki. Resmen kazıklamaya çalışmışlar sizi ne yazıkki...
Bu arada Sn M1kemal, eğer değiştirdikten sonra en az 5-6 sene kullanırım diyorsanız ve çok yol yapıyorsanız şimdi değiştirin. Ne kadar ertelerseniz aracınızın fiyatı o kadar düşecek.
Ama eğer 2-3 sene binerim, sonra satarım diyorsanız bence değiştirmeye değmez.

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Galeriler ve yetkili servis piyasasından çok daha ucuza alırlar o bir gerçek. Aracı kullanacak olan birisine satacak olursanız daha iyi fiyata satabilirsiniz tabiki. Resmen kazıklamaya çalışmışlar sizi ne yazıkki...
Bu arada Sn M1kemal, eğer değiştirdikten sonra en az 5-6 sene kullanırım diyorsanız ve çok yol yapıyorsanız şimdi değiştirin. Ne kadar ertelerseniz aracınızın fiyatı o kadar düşecek.
Ama eğer 2-3 sene binerim, sonra satarım diyorsanız bence değiştirmeye değmez.
  greatt greatt okkk

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Aracınızı uzun yıllar kullanmayı planlıyorsanız bende dizele dönmenizi tavsiye ederim. Kaybedeceğiniz parayı arabanızla uzun uzun gezerek 1-2 senede karşılarsınız emin olun. (:)

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nie oyle diounku arkadaslar opelin 2.eli dusuk degil adam mineral beyaz dizel sport aracini 61e almis 58e satiyor sifirindan 4bin fazlaa gidecek araci:)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lpg taktırın?

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Golf 7 nin 1.2 TSI ‘ı size uygun. Ne 2. El kaygınız olur ne de yakıt kaygınız. MTV si de düşük. Baz donanım alırsanız üstüne çok fazla para koymanıza da gerek kalmaz astrayı sattıktan sonra.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

38 teklif edilmesi 40 a alacaklar demektir. 3-4 bin de kendisi koyacak doğal olarak. Takasta bu rakam biraz daha yükselir çünkü size satacağı araçtan da para kazanacak.

Yeni almayı planladığınız araca ne rakam veriliyor bunu hesap etmek gerek. Yalnız şu bir gerçek sıfır aracı alıp 3 5 ay içinde satmak mantıksız. Lastik yola değdiği an ikinci el 1 yaşındaki araç muamelesi görüyor. O yüzden biraz binip satmak lazım. Ama yakıtı size çok geliyorsa yılda yaptığınız km yi, üste vereceğiniz rakamı, dizele ne kadar binmeyi planladığınızı etraflıca hesap edin. Dizele geçtiğinizde sadece motor değişimi olacak yani yine aynı aracı alacaksınız. Başka yönlerden memnuniyetsizlikleriniz de etkense başka araçları da en azından test edin. Sonrasında tekrar zarar edecek bir değişimin içine düşmeyin.