Seramik Arac Kaplama

jr1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

d.berkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Mustafa bey..

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
böyle şeyler gerçekten yetenek. yetenek sizsinize gitmen lazım :) eline sağlık çok mükemmel olmuş. ankaraya yolum düşerse tanışmak isterim seninle

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu işten birşey anlamadım.Arabanın komple boyasındaki verniği kazıyosun üstüne seramik kaplıyorsun ve 1500 lira.Ben 1500 liraya arabayı 3 defa boyatırım.5 senede bir boyatsam 15 sene ömrü olur.Üstelik boya seramiğin giremediği aracın en dar noktalarına da nufüs edeceği için araçta korozyonu engelleyip sac ömrünüde uzatacaktır.Bana çok mantıksız geldi.2 sene boyunca bundan önceki aracıma her ay hemde kendim zevk aldığım için cila uyguladım ilk günkü ışıltısı her daim sabit kaldı.

SerkanV

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu işten birşey anlamadım.Arabanın komple boyasındaki verniği kazıyosun üstüne seramik kaplıyorsun ve 1500 lira.Ben 1500 liraya arabayı 3 defa boyatırım.5 senede bir boyatsam 15 sene ömrü olur.Üstelik boya seramiğin giremediği aracın en dar noktalarına da nufüs edeceği için araçta korozyonu engelleyip sac ömrünüde uzatacaktır.Bana çok mantıksız geldi.2 sene boyunca bundan önceki aracıma her ay hemde kendim zevk aldığım için cila uyguladım ilk günkü ışıltısı her daim sabit kaldı.

Arabayı komple boyatırsan satarken nasıl olacak :sopa:

d.berkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kemal bey vernik komple kazınmıyor. Böyle bir durum söz konusu değil. BMW'ya yaptığım uygulama sadece portakal kabuğu görüntüsünü gidermek amaçlıydı.. Komple zımpara yapmadanda uygulama yapılır.. Ayrıca seramik veya Nano tek. kaplamalar boyayı sadece 2-3 micron kalınlaştırıyor. Bu 2-3 mikronda zaten polisaj aşamasında incelen vernikle neredeyse aynı miktar..

Buun yanında 1500tl olayına bende karşıyım çok uçuk rakam.. Bunu zaten ben değil başka bir firma söylüyor. İlk mesajları dikkatli okursanız yaklaşık yarı fiyatına yapabilirim demiştim. ;)

Birde ne olursa olsun kimse arabasını korumak için orijinal boyasını kazıtıp! boyatmaz bence.. Ayrıca sonradan boyansa bile 500tl'ye boyanan arabadaki işçilikte pek iyi olmayacaktır. Yeniden boyayı düzeltmek için komple zımpara ile müdahale etmek gerekecektir.

Hatta aşağıdaki konudaki arkadaşta aracını sizin dediğiniz gibi bir fiyata boyatmıştı, sonra daha fazlasını bana verip boyayı düzeltmemi istemişti :)

http://www.forumboyakoruma.com/show...Dmpara-ile-Boya-D%FCzeltme-ve-Koruma-200-Foto

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kemal bey vernik komple kazınmıyor. Böyle bir durum söz konusu değil. BMW'ya yaptığım uygulama sadece portakal kabuğu görüntüsünü gidermek amaçlıydı.. Komple zımpara yapmadanda uygulama yapılır.. Ayrıca seramik veya Nano tek. kaplamalar boyayı sadece 2-3 micron kalınlaştırıyor. Bu 2-3 mikronda zaten polisaj aşamasında incelen vernikle neredeyse aynı miktar..

Buun yanında 1500tl olayına bende karşıyım çok uçuk rakam.. Bunu zaten ben değil başka bir firma söylüyor. İlk mesajları dikkatli okursanız yaklaşık yarı fiyatına yapabilirim demiştim. ;)

Birde ne olursa olsun kimse arabasını korumak için orijinal boyasını kazıtıp! boyatmaz bence.. Ayrıca sonradan boyansa bile 500tl'ye boyanan arabadaki işçilikte pek iyi olmayacaktır. Yeniden boyayı düzeltmek için komple zımpara ile müdahale etmek gerekecektir.

Hatta aşağıdaki konudaki arkadaşta aracını sizin dediğiniz gibi bir fiyata boyatmıştı, sonra daha fazlasını bana verip boyayı düzeltmemi istemişti :)

http://www.forumboyakoruma.com/show...Dmpara-ile-Boya-D%FCzeltme-ve-Koruma-200-Foto

Ben otomotiv dünyasının içinde olan birisi olarak yorum yaptım.Ben galericiyim.Siz kendi şahsınız adına fiyatı uçuk bulup daha uygun fiyatlara yapabilirsiniz ona lafım yok.Ama firma olarak 1500 lira dedikleri zaman piyasasının bu olduğu yönünde düşünce oluşur bende.Atıyorum ben seramik kaplama işi yapıyorum 1500 lira diyorum yanımdaki adam 1400 lira diyo.Benim 1500 liraya onu yapma şansım kalmaz 1400 liraya çekerim.Yani kurumsal bağlamda bir fiyat verilirse sizinki sadece bireysel kalır, arkadaşlarımıza yardım amaçlı güzelde olur.

Bu boya işinde de fiyat değilde ustanızın ne kadar usta olduğu ve sizi ne kadar sevip saydığı önemlidir :) Tecrübeyle sabit :)

Benim yorumun bütün yorumları okuduktan sonra anladığım kadarına istinaden bir yorum.İllaki şudur diye iddia etmem için böyle bir aracın elime geçmesi ve detaylı incelemem gerekli.Dediğim gibi sadece yorum.

d.berkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizi çok iyi anlıyorum Kemal Bey..

Şu an Türkiye genelinde Seramik kaplama yapan bir kaç yer var ki bunlardan bazıları yetkili bayiler. Ortalama 1500tl civarında bir ücret talep ediyorlar.. Boya konusunda da haklısınız. Bir esnaf olarak tanıdığınız bir boyacıya ucuz ve iyi iş yaptırabilirsiniz tabiki.