Seramik Arac Kaplama

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
berkay arkadaşım gerçekten uygulamaların çok güzel. benim aracımda da motor kaputunda güneşten kaynaklanan izler var kaportacılara gösterdim boyadan başka kurtarmaz diyorlar. ama bence boya üzerine vernik atılmış o vernikler yanmış gibi çünkü yanan yerler altından yeni boya çıkmış. bu konuda bana yardım edebilirmisin. senin bu zımpara uygulaması ile boyamadan kurtarabilirim gibi.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim anlamadığım olayın seramik kısmı neresi. yani 1000 grid zımpara, ustune meguiars 105? uygulama harika ama seramik bunun neresinde?

d.berkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Melih Bey benim bu BMW uygulamasini paylaşmanın sebebi.bu tarz işlemler yapılmadan önce boyadaki tüm kusurların tamamen giderilmesi gerektiğini göstermek adinaydi. Seramik kaplama uygulaması değildi o. Aquattz Nano kaplama uygulamasiydi. Bunun yanında seramik kaplama uygulaması Aquartz Nano uygulamasından daha zahmetsiz. Ama bunun yanında koruma ömrü ve parlaklık daha başarılı.. Ayrıca işlemi bu kadar.baside indirgemeniz de biraz kırıcı olmuş :) 1000-2000-3000 grit zimpara uygulaması 105/205/scholl S40+/IPA/ Aquartz Premiumx2/ Aquartz Titanium x3 uygulama yapıldı. Sadece toplamda 5 kat uygulanan ve aralarda 30 dk ısı tabancasıyla yüzey isitmasi ve yarım saat kurlesmenin beklenmesi gereken Aquartz kaplamalar yerine seramik kaplama uygulaması tek kat olarak yapılıyor.. Yani seramik kaplamanın maliyeti dışında en büyük sıkıntısı yüzeyin tam anlamıyla kusursuz olması gerekiyor.

Ahmet bey eğer aracinizin boyaainin üzerindeki vernikte güneş yanması varsa maalesef zimpara veya polisaj işlemi çözüm olmaz. Aracınızın boyası verniksiz Opak boya olsaydı belki.çözün olabilirdi.

Son düzenleme:

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kusura bakma ben ne kadar zahmetli olduğunu farkettim zaten ama yanlış ifade etmişim. seramik uygulama nerede demem daha doğru olur sanırım. ayrıca uygulamaların kesinlikle efsane. zımpara işlemi de gayet basarılı. ancak ben bu zımpara işleminden biraz ürktüm. düz satıh ı fazla araba da olurda kıvrıkları cok olan araçta ne yapıyorsunuz. cunku yanlış pasta bile boyayı alabılıyor. onun dışında tebrikler herşey cok guzel. bir gun hayalimdeki GC8 e kavuşursam mutlaka senden sihirli dokunuş isterim.

d.berkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Estağfurullah :). Kusurluk bir durum yok takılmak istedim sadece :)

Kıvrımları fazla olan araçlarda çok daha dikkatli.olmak gerekiyor tabi ki. Özellikle boyanın ince olabileceği köşe yerlere zimpara ile müdahale etmiyorum tabiki.. Umarım hayalinizdeki arabaya bir an önce kavusursunuz :)

Son düzenleme:

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
gsnu0.jpg
[/IMG]

gsnwu.jpg

gsnyc.jpg

fotolara bakarak anlayabilirsin ne demek istediğimi. kaputun bir bölümü boyanmış. zannedersem usta rengi tutturmak için kaputun heryerine vernik geçmiş. orjinal boyanın üzerindeki vernik yanmış. ben senin uygulamadan denemeye çalışacağım. tabi yapabilirsem. :) orası biraz meçhul. ama havaların düzelmesi lazım. zaten yapmasamda boyatmayı düşünüyorum. deneyim bi olursa boyatmadan kurtulurum. olmassa boyatmaktan başka çare kalmaz zaten :)

Son düzenleme:

d.berkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam Melih Bey'inde söylediği gibi malesef artık dönüşü olmayan yola girmiş aracınızın boyası.. Zımpara veya polisaj ile düzelmesinin imkanı yok.. Ama yine de denemek isterseniz siz bilirsiniz..

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim. yardımlarınız için. boyatalım artık napalım. önden darbeli olsun bakalım aracımız :D

alitufekci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SERAMİK KAPLAMA KANDIRMACASI

williams marka seramşk kaplama yaptırdım yetkili bayide ve 5 yıl garanti verdiler. Siyah aracımı içme suyu ile yıkadım su lekeleri oluştu ki seramik kaplamadan daha öncede yıkıyordum ve kurulamıyordum böyle birşey oluşmamıştı. İlgili servise gittim bayanın dediği dikkat edeceksiniz kurulamanız lazım kendisine daha öncede yıkadım ancak böyle bir sıkıntı olmadı seramik kaplamadan sonra oldu dedim sadaka gibi bir defaya mahsus gidereceğini belirtti bir daha olursa olmaz dedi. özellikle söyledim sitelerinde dahi asit yağmurundan bile korur şeklinde yazdığını ancak hiç bir sonuç alamadım. Kısacası seramik korumayı benim korumam gerektiğini ifade ettiler. 1100 lira verdim inanın bin pişmanım sizde bu tür yalanlara kanmayın gidin boya koruma yaptrın. Öyle çizilmeyi engeller vb yalan iki laflarından biri kuş pisliğine karşı koruma sağlar zaten kuş pisliği hiçbir araçta 1-2 günden fazla kalmaz araç sahibi kendi bile siler.