Ses sistemi tavsiye

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi akşamlar , iyi forumlar. Bugun ön iki hoparlörun patlaması ile çok aşırı olmadan çok da kısık olmayan bir sisteme karar verdim. Fakat hiç bir bilgim olmadığı için sizlere danismak istedim. Tavsiye edebilceginiz on-arka hoparlör , bass ve anfi tavsiyelerinize ihtiyacim var.

Minigun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ses sistemi tavsiye

fiyat da belirtmiş olsaydınız yardımcı olmayı düşünen arkadaşlar daha rahat tavsiyelerde bulunabilirlerdi diye düşünüyorum. çünkü maddi imkanlarınıza göre yelpaze oldukça geniş. orta halli bir ses sistemi bende düşünüyorum. konuyu takipteyim.

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Minigun link' Alıntı:
fiyat da belirtmiş olsaydınız yardımcı olmayı düşünen arkadaşlar daha rahat tavsiyelerde bulunabilirlerdi diye düşünüyorum. çünkü maddi imkanlarınıza göre yelpaze oldukça geniş. orta halli bir ses sistemi bende düşünüyorum. konuyu takipteyim.
maksimum 1000 TL'lik bir sistem.

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence 1000 liraya bir sistem kuracaksanız en azından 200 lira altyapıya harcamalısınız ve seçeceğiniz ürünleri kendi zevkinize göre belirlemelisiniz. Yanlış anlaşılmasın ama bu forumda birkaç başlıkta ses sistemi ile alakalı yorumlar okudum ve edindiğim izlenim tavsiyeler ne kadar iyi niyetli olursa olsun sizin için dört dörtlük bir f/p sistemi yaratmayacak.

Geçen sene 3000 liralık malzeme toplamıştım araç için ama hevesim kaçtı ve yazın sattım. Tavsiyelerim elbette var ama uzak kaldığım zaman içerisinde gelişen teknoloji ve piyasaya çıkan yeni ürünlerden bihaberim, sizi yanıltmak istemiyorum.

Şahsi düşüncem ses sistemleri ile alakalı bir foruma üye olup oradan araştırma yapın ve tavsiye alın, ardından burada yapılan işlemi ayrıntıları ile açıklayın hepimiz fikir sahibi olalım. Seçeceğiniz ürünlerden önce alt yapı, yalıtım ve uygulamayı yapacak ustanın bilgi ve becerisi %100 fark yaratır bunu unutmayın...

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

NumberZOne link' Alıntı:
Bence 1000 liraya bir sistem kuracaksanız en azından 200 lira altyapıya harcamalısınız ve seçeceğiniz ürünleri kendi zevkinize göre belirlemelisiniz. Yanlış anlaşılmasın ama bu forumda birkaç başlıkta ses sistemi ile alakalı yorumlar okudum ve edindiğim izlenim tavsiyeler ne kadar iyi niyetli olursa olsun sizin için dört dörtlük bir f/p sistemi yaratmayacak.

Geçen sene 3000 liralık malzeme toplamıştım araç için ama hevesim kaçtı ve yazın sattım. Tavsiyelerim elbette var ama uzak kaldığım zaman içerisinde gelişen teknoloji ve piyasaya çıkan yeni ürünlerden bihaberim, sizi yanıltmak istemiyorum.

Şahsi düşüncem ses sistemleri ile alakalı bir foruma üye olup oradan araştırma yapın ve tavsiye alın, ardından burada yapılan işlemi ayrıntıları ile açıklayın hepimiz fikir sahibi olalım. Seçeceğiniz ürünlerden önce alt yapı, yalıtım ve uygulamayı yapacak ustanın bilgi ve becerisi %100 fark yaratır bunu unutmayın...
bugün bir fiyat aldım. Ama içime fazla sinmedi. Yalitim filan hic bahsedilmedi. Yalitim da mi yaptırmak gerekli acaba? Aldigim fiyatlardan aklimda kaldigi kadariyla Forvell diye bir anfi 250 tl. Jbl hoparlör 2 takim 130 lira. Jbl slim woofer 230 tl.

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim tavsiyem;

Amfi - JBL GTO 75.4
Komponent - Infinity Reference 6530cs
Subwoofer - Alpine SBE 1243

Düzgün bir usta 250 liraya yalıtım ve kurulum yaparsa 1000 lirayı bulmayabilir bile...

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

NumberZOne link' Alıntı:
Benim tavsiyem;

Amfi - JBL GTO 75.4
Komponent - Infinity Reference 6530cs
Subwoofer - Alpine SBE 1243

Düzgün bir usta 250 liraya yalıtım ve kurulum yaparsa 1000 lirayı bulmayabilir bile...
yalitim kesin gerekli mi peki? Yani ne işe yarıyor?

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ses kalitesini ve seviyesini olumlu yönde bayağı etkiliyor ve ses siteminin etkisinden doğan araçtan gelebilecek istenmeyen sesleri engelliyor.

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

NumberZOne link' Alıntı:
Ses kalitesini ve seviyesini olumlu yönde bayağı etkiliyor ve ses siteminin etkisinden doğan araçtan gelebilecek istenmeyen sesleri engelliyor.
o zaman gerekli. Tesekkur ederim. :)