Şİddetlİ rüzgarli yollarda sollamaya dİkkat!

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhabalar,
Geçenlerde uzun yoldan Ankaraya dönerken şiddetli yağmurla beraber, kuvvetli rüzgar vardı.İleride bir kamyon gördüm sollamak için sol şeride geçtim tam o sıradada viraj vardı. Çift şerit olduğu önemsemedim fakat kamyonun tam yanına geldiğimde kamyon rüzgarı engellediği için kamyona doğru ani bir yönlenmem oldu. Sizde şiddetli rüzgar olan havalarda solalmalarınızda buna dikkat edin derim.

corsaLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adana maraş otobanında benzer durumla karşılaştım rüzgar aracı baya sarsıyo teşekkürler..

Lawrence

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu olayın rüzgarlı bir havada olmasıda mevcut fakat kamyonun sizi kendine çekmesinin başka bi yoluda var kamyonun yarattığı hava boşluğunu dolduran havanın sizide beraberinde sürüklemesi olabilir tabi çok yakınsanız... Geçmiş olsun Allah korumuş...

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, bu faydalı bilgi içinde teşekkürler.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Bunu Aydından didime giderken SÖKE ovasında bol bol yaşıyoruz. Kamyon otobus bunlara cok dikkat etmek lazım

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
illa sollamak gerekmez geliş gidiş yollarda da dikkat etmek gerek. hatay'da rüzgardan enerji üretilen bölgeye gideniniz oldu ise yol pervanelere paralel olarak yapılmış. aracı savuran rüzgarı anlatamam. direksiyonu düz tutman imkansız gibi.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
illa sollamak gerekmez geliş gidiş yollarda da dikkat etmek gerek. hatay'da rüzgardan enerji üretilen bölgeye gideniniz oldu ise yol pervanelere paralel olarak yapılmış. aracı savuran rüzgarı anlatamam. direksiyonu düz tutman imkansız gibi.

Böyle durumlarda hiç düşünmemişler mi acaba Rüzgar güllerinin yoldan geçen araçları nasıl tehlikeye sokabileceğini. :mad:
Düşünmeden iş yapılmasına çok kızıyorum,özellikle maalesef ülkemizde. :(

alper_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olabiliyor bu tarz şeyler.Geçen sene çevre yolunda camlar açık gidiyoruz 5 şeritli yol.kimin aklına gelir yolun kenarındaki arı kovanlarından kaçan arıların arabanın içine bir anda gireceği.50 tane arı doldu bir anda şöför korktu , reflex olarak direksiyonu falan bıraktı kamyonun altına giriyorduk ki bi anda direksiyonu tutup aniden sola kırınca araç yan yatıyordu nerdeyse.Neyse verilmiş sadakamız varmış dedik geçiştirdik.Ama orda Allah korusun ölümlü bir kaza olsaydı sorumlusu kim olacaktı !!!

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben rüzgarsız havada bile kamyon, otobüs, tır gibi büyük araçların yanından gecerken hızımı düşürüyorum.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiat albea ile aydına giderken yanımızdan geçen kamyon sayesinde şerit değiştirdik:D Dikkat etmek lazım.