Şİddetlİ rüzgarli yollarda sollamaya dİkkat!

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
yazın bende memlekete giderken yavaş yavaş hafif bi rampayı çift gidiş çift iniş olan ortada çelik bariyer yol bölünmüş rampada tır yavaşlar arkasında gitmeyeyim dedim tırın arkasından sollamaya girdim 1 mt. kadar girer girmez bi patlama filmlerdeki bomba gibi tırın altından toz parça ve aşırı bi ses lastiği patlamış ama o anki reflexle o seste ne olduğunu anlayamadım ama tırın dorse sağ sol yapınca arada beni sıkıştıracaktı kontrolden çıktı herhalde yada panikten kontrolu kaybetti bende 3 ten 2 ye çekip toz dumanın içinden kendimi ileri attım yoksa arada kaçacak yerde yok ilerde durup aracın önüne baktım lastik parçaları falan yapışmış hasar yok ama tam yanındayken patlasa ve klima açık olmayıp cam açık olsa Allah muhafaza ciddi yaralanma olur bu lastikleride niye değişmezler bu kamyoncular anlamam yolda giderken patlar otabanın ortasında hasarlı lastikler vb. verilmiş sadakam varmış aman arkadaşlar kamyon tır sollarken camınız kapalı olsun en azından cam bi nebzede olsa korur diye düşünüyorum

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazın bende memlekete giderken yavaş yavaş hafif bi rampayı çift gidiş çift iniş olan ortada çelik bariyer yol bölünmüş rampada tır yavaşlar arkasında gitmeyeyim dedim tırın arkasından sollamaya girdim 1 mt. kadar girer girmez bi patlama filmlerdeki bomba gibi tırın altından toz parça ve aşırı bi ses lastiği patlamış ama o anki reflexle o seste ne olduğunu anlayamadım ama tırın dorse sağ sol yapınca arada beni sıkıştıracaktı kontrolden çıktı herhalde yada panikten kontrolu kaybetti bende 3 ten 2 ye çekip toz dumanın içinden kendimi ileri attım yoksa arada kaçacak yerde yok ilerde durup aracın önüne baktım lastik parçaları falan yapışmış hasar yok ama tam yanındayken patlasa ve klima açık olmayıp cam açık olsa Allah muhafaza ciddi yaralanma olur bu lastikleride niye değişmezler bu kamyoncular anlamam yolda giderken patlar otabanın ortasında hasarlı lastikler vb. verilmiş sadakam varmış aman arkadaşlar kamyon tır sollarken camınız kapalı olsun en azından cam bi nebzede olsa korur diye düşünüyorum

Büyük geçmiş olsun :(

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
sağol özgür

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkeze geçmiş olsun arkadaşlar bundan sonra daha dikkatli olmaya çalışacağım teşekkürler...

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Böyle durumlarda hiç düşünmemişler mi acaba Rüzgar güllerinin yoldan geçen araçları nasıl tehlikeye sokabileceğini. :mad:
Düşünmeden iş yapılmasına çok kızıyorum,özellikle maalesef ülkemizde. :(

aracı rüzgar gülünün etkilediği sanmıyorum bölge rüzgarlı oldugundan pervaneler oraya konulmus. dolayısı ile sizi rüzgar gülleri değil doğal rüzgar etkiler

ankara çevre yolunda tuluntaştan gölbaşına inen dimdik yokusu bilirler yokus bittikten sonraki düzlükte soldan sağa kuvvetli rüzgar oluyor birkere transporterla yakalandım 1 şerit yana attı aracı