Soğukken gelen fan sesi....

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabayı sabah ılk calıstırdıgında akunun arka tarafında yuvarlak bır zımbırtı var ve oradan bır fan sesı gelıyor araba bıraz ısınınca bu ses kesılıyor. o sırada araba ne yapıyor, amacı ne? beni aydınlatabilirmisiniz....

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
arkadaşlar arabayı sabah ılk calıstırdıgında akunun arka tarafında yuvarlak bır zımbırtı var ve oradan bır fan sesı gelıyor araba bıraz ısınınca bu ses kesılıyor. o sırada araba ne yapıyor, amacı ne? beni aydınlatabilirmisiniz....
slm gelen ses sekonder hava üfleme pompasın dan geliyor sabah ilk çalıştırmada gelir belli ısıya gelince duru ve egr valfi devreye girer yani otomatik jikle denilebilir problem yoktur.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
yanma odasın da sıkıştırılan hava ve benzine daha fazla hava verip motorun rahat ve belli süre yüksek devirde kalmasını sağlar bu süreci de soğutma suyu ısı sensörü sağlar ısıyı motor beynine bildir sekonder devreye girer ve çıkarr

yeterli bilgi verdim sanırım .

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bu olay butun enjeksiyonlu arabalarda varmı sadece opele ozgu bır olay mı?