Sport Still İlk 1 aylık İzlenimler

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sport Still İlk 1 aylık İzlenimler

Ah o sonuç kısmı  general_Pray    Bugün yine gördüm Tolga 116 yı. Var bu aracın boyasında birşey. Sahibini görsem izin alıp çekeceğim resmini göstereceğim size. Araç kirli olmasına rağmen otoparkın içinde bağırıyor resmen buradayım diye.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Ah o sonuç kısmı  general_Pray     Bugün yine gördüm Tolga 116 yı. Var bu aracın boyasında birşey. Sahibini görsem izin alıp çekeceğim resmini göstereceğim size. Araç kirli olmasına rağmen otoparkın içinde bağırıyor resmen buradayım diye.

Bugün kırmızı 116 nın önünden geçerken aklıma geldin, frene dokundum sonra aşırı yağış var diye inmekten vazgeçip devam ettim..  8)

B

BurakyNk

Bilgi Girilmemiş

Erhan42 link' Alıntı:
Arkadaşlar aracım 2012 1.3 Sport Still Power Red. 25 Nisanda teslim almıştım.Önceki aracımda astra H kasa idi.İlk izlenim olarak aracın eski H kasa ile yakından uzaktan alakası olmadığını söyleyebilirim.Resmen diğer markalara kasa değiştirilecekse böyle değiştirilir dersi vermişler.Aracımla daha 700km yol yaptım.Sürüş rahatlığı gerçekten 10 numara.Motor performansı olarak da benim için öncelik ekonomi olduğu için 1.3 motor seçmiştim.Bir çok forum sitesinde okuduğum gibi aman aman bir performans yok ama bunun yanında yerin dibine sokacak kadar ölü bir motor da değil.Şunu rahatlıkla söyleyebilirim eski 1.6 105 bg. enjoy lpgli aracımdan daha performanslı.0-100 hızlanmasının ve azami hız verilerinin fabrika verilerinde yazıldığı gibi olmadığını da belirtmek isterim.Yakıt olarak 700 km mesafeyi baz alırsak bunun 150 km si Seferihisar İzmir arasında yapıldı gerisi hep Karşıyaka şehir içinde yapıldı.ortalama yakıt 5.8 ort hız.30.1km.Aldığıma pişman edecek herhangibir eksisi yok.Kırmızı renk tercih ederken terddütlerim vardı ama daha önceki bir konuda da belirtmiştim bakanların dönüp tekrar baktığını gördüğümde ne kadar doğru bir seçim yaptığımı anlamış oldum.Allah herkese kazasız belasız astra ve sevdikleriyle güzel sürüşler nasip etsin. :)

Benimde ilkten kırmızı konusunda tereddüt ediyordum ama şimdi bambaşka bir renk geliyor gözüme ..

vnyvolkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Erhan42 link' Alıntı:
Arkadaşlar aracım 2012 1.3 Sport Still Power Red. 25 Nisanda teslim almıştım.Önceki aracımda astra H kasa idi.İlk izlenim olarak aracın eski H kasa ile yakından uzaktan alakası olmadığını söyleyebilirim.Resmen diğer markalara kasa değiştirilecekse böyle değiştirilir dersi vermişler.Aracımla daha 700km yol yaptım.Sürüş rahatlığı gerçekten 10 numara.Motor performansı olarak da benim için öncelik ekonomi olduğu için 1.3 motor seçmiştim.Bir çok forum sitesinde okuduğum gibi aman aman bir performans yok ama bunun yanında yerin dibine sokacak kadar ölü bir motor da değil.Şunu rahatlıkla söyleyebilirim eski 1.6 105 bg. enjoy lpgli aracımdan daha performanslı.0-100 hızlanmasının ve azami hız verilerinin fabrika verilerinde yazıldığı gibi olmadığını da belirtmek isterim.Yakıt olarak 700 km mesafeyi baz alırsak bunun 150 km si Seferihisar İzmir arasında yapıldı gerisi hep Karşıyaka şehir içinde yapıldı.ortalama yakıt 5.8 ort hız.30.1km.Aldığıma pişman edecek herhangibir eksisi yok.Kırmızı renk tercih ederken terddütlerim vardı ama daha önceki bir konuda da belirtmiştim bakanların dönüp tekrar baktığını gördüğümde ne kadar doğru bir seçim yaptığımı anlamış oldum.Allah herkese kazasız belasız astra ve sevdikleriyle güzel sürüşler nasip etsin. :)
Aracınız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin, bende power kırmızı sahibiyim,birde seferihisara bende çok gitmiştim, orada Atıksu arıtma tesisi yapmıştık :) ben ordayken kavak yelleri çekiliyordu :)

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kazasız belasız Erhan Bey, maşallahları var araçlarımızın  greatt
Bu arada İzmirli sayısı baya bir arttı, Sayın Organizatör yükselen değerli Doğan Bey kardeşim, yap bize bir buluşma şöyle mangallı, cilalı... 011zaa

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı uğurlu olsun. ևok doğru bir tercih bizim araçların dizele laf atıyorlar ekonomi istiyorsan dizel performasn istiyorsan 180 lik astra alacaksın olay bitecek. tamamen kişisel tercih meselesi.  başka marka araca binenler bizim araçlara laf atıyorlar ama bir honda 1.6 hemde civic in motor tork değeri ile bizim araçların motor tork değerlerini kıyaslasınlar. Ağzı olan konuşuyor sonra Neticede bu araçtan daha az vergi ve daha az tüketen başka piyasada araba yok.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun. ևok doğru bir tercih bizim araçların dizele laf atıyorlar ekonomi istiyorsan dizel performasn istiyorsan 180 lik astra alacaksın olay bitecek. tamamen kişisel tercih meselesi.  başka marka araca binenler bizim araçlara laf atıyorlar ama bir honda 1.6 hemde civic in motor tork değeri ile bizim araçların motor tork değerlerini kıyaslasınlar. Ağzı olan konuşuyor sonra Neticede bu araçtan daha az vergi ve daha az tüketen başka piyasada araba yok.

+1  Gerçekten hem en ekonomik hem de kalite bir araç arandığında astra nın rakibi yok. Dizeli alan ekonomi için alıyor ve bu sınıfta bu donanımda bu klasta bu tüketimi sunabilen başka hiçbir araç yok.

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

eketen link' Alıntı:
+1  Gerçekten hem en ekonomik hem de kalite bir araç arandığında astra nın rakibi yok. Dizeli alan ekonomi için alıyor ve bu sınıfta bu donanımda bu klasta bu tüketimi sunabilen başka hiçbir araç yok.
Aynen katılıyorum... 045thumbsup
Ama şu da bir gerçek ki Golf 1.4TSI 140 hp, bizim 1.4t 140 hp likleri alıyor, tek eksiği bizim A/S lerde vites geçişleri arasındaki yığılma... :(

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UNS link' Alıntı:
Ama şu da bir gerçek ki Golf 1.4TSI 140 hp, bizim 1.4t 140 hp likleri alıyor, tek eksiği bizim A/S lerde vites geçişleri arasındaki yığılma... :(

Yalnız şöyle de bir durum var Tunç malum bunlar cadde de olsa yarışçı değiller. Bir rcz gibi spor sınıfı da değil. O yüzden konfor donanım görüntü olarak yani doğuş amacına bakıldığında golfün üstünde. Otomatik olarak dsg kadar hızlı atamasa da kesinlikle yavaş değil. ֜stelik çift debriyaj gibi bozulma, duruşlarda boşa atma, sorunu olmayan bir şanzuman. Hızlanmada geride kalması zaten çok büyük değil 140 tsi lere göre. ֜stelik tork devirinde, istediği viteste tuttuğun müddetçede kesinlikle hakkını veriyor bence.  Amaç cadde performansı ise corsa opc N.E zaten söze gerek bırakmıyor. :) R lar dışındakilerin hepsini üzecektir kanısındayım.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UNS link' Alıntı:

Kompresör + turbo beslemeli ilk motorlardan olan 140Hp lik Tsi çok güzel bir düşüncenin eseri ancak bu motorların ilk versiyonlarında hayli arıza meydana geliyordu, Vw kullanıcıları diğer markalar gibi sorunlarını reklam etmeyi sevmiyorlar eğer Opel de bu sorunlar olsaydı muhtemelen bunu herkes diline dolayacaktı.