Su Eksiltme sebebi ne olabilir?

thexman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabam su eksiltiyordu bir haftada 2,5-3 lt civarı dün servise götürdüm kalorifer musluğundan kaçıyor dediler değiştirdik malum kış geliyor yeşil antifriz koyalım dedi usta koyduk arabayı aldım bi 25 km sehir içinde dolaştım sonra yaşadığım ilçeye geçtim 45 km eve gelip aracın kabına baktığımda antifirizden eser kalmamıştı ayrıca egzosdan normal olmayan şekilde duman atıyordu neyse suyunu koydum sabah gene çalıştırdım fakat bir duman çıkısı gözlemlemedim ama sorun ne bilemiyorum ayrıca 3 gün önce yağı az dediler 1,5 lt yağ ilave ettim araç boşta çalışırkende rahatız eden bir titreme var sorun ne olabilir lütfen yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Suyunu tamamla sonra kuru yere park et aracı çalıştır 10-20 dakika durdu yerde çalışsın sonra bak bakalım altın da akıntı var mı?

thexman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Suyunu tamamla sonra kuru yere park et aracı çalıştır 10-20 dakika durdu yerde çalışsın sonra bak bakalım altın da akıntı var mı?

yok serviste antifiriz koyduktan sonra baktık fan açana kadar çalıştı ama hiç akıntı falan yoktu fakat kapaktan biraz taşırdı su kabının kapağını da değiştirdim

thexman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben conta yakmasından şüpheleniyorum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O zaman şöyle yap tamamla ara ara gaz ver su akışı hızlandıkça kaçak varsa bir yerden bırakacak önce bunu kontrol et. Dışa araç var mı? bence bu çok önemli dışa kaçak varsa çözülmesi daha kolay olur ama direk araç motorunun içinde kaçak aranmaya başlar ise vay anam vay... değiştir değiştir bitmez.

sancarbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bendede vardı radyatörden dediler değiştirdim sizin yaptığınız gibi radyatör açana kadar sorun yoktu. Bende 4 Litre antifiriz koymuştum. Bir gün sonra benimkide su koyuverdi :-( Benimki sadece tahmin ama klimanın oralardan bir yerden geliyor olabilir. Hortumlardanda olabilir bence. Ama ben sorunu çözmeden arabayıda sattım alan arkadaşada sorunu söyledim. Dünde beni aradı bu araba su akıtıyor diye. Bende doğruuuu sanayiye dedim artık....

sezo33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımdaki su eksiltmesi lpg regülatöründen(büyük metal kafa) çıktı. ara sıra tüpte çalışırken rölantide dalgalanma oluyordu.yakıttan olabileceğini düşünmüştük.derken birgün araç tamamen lpg ye geçmez oldu.kontrolde kafanın arızalı olduğu tespit edildi.yenisi takıldı.tahminim kafanın içerisindeki diyaframlarda sorun vardı.oradan suyu azar azar atıyordu.kafa değişince hiçbir sorunum kalmadı.

thexman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bendede vardı radyatörden dediler değiştirdim sizin yaptığınız gibi radyatör açana kadar sorun yoktu. Bende 4 Litre antifiriz koymuştum. Bir gün sonra benimkide su koyuverdi :-( Benimki sadece tahmin ama klimanın oralardan bir yerden geliyor olabilir. Hortumlardanda olabilir bence. Ama ben sorunu çözmeden arabayıda sattım alan arkadaşada sorunu söyledim. Dünde beni aradı bu araba su akıtıyor diye. Bende doğruuuu sanayiye dedim artık....

araba satılacak gibi değil ki hem bana yaptılar ben başkasına yapmak istemem yapılsın satacam bi daha da opelin semtinde geçmem aldığımdan beri 7 ayda abs beyni 2 kere de kalorifer musluğu değişti toplam maliyeti 1000 lira ön takımdan da ses geliyor bıktırdı yeminle

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

İşin özünde bende bu sıkıntılardan dolayı alıcısını bulduğum da vereceğim pes ettim işin özü sürekli sanayi yollarında yaptım km haddi hesabı kalmadı.

thexman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşin özünde bende bu sıkıntılardan dolayı alıcısını bulduğum da vereceğim pes ettim işin özü sürekli sanayi yollarında yaptım km haddi hesabı kalmadı.

haklısınız