Su eksiltme

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
96 MODEL VECTRA B 2.0 CD aracım su eksiltiyor önce yedek depo kapagı dediler degiştirdim 1 ay kadar sonra gene yapmaya başladı 100 km lik bir yere gidiyim hemen eksiltiyor sonra radyatöerden dediler arac giderken devirli oldugu için suda hızlı devirdaim yapıyor fark edilmiyor dediler söküldü bakıldı temizlendi takıldı gene aynısını yaptı sonra conta yanık olabilir dendi üst kapak söküldü conta yanmamış ama blok yüzeyi bozulmuş yeni conta taktılar kapattılar yeni contanın hatrına uzun süre gider denildi ama 1500 km sonra gene yaptı ustalar motor inecek blok yüzeyi taşlanacak rektefiye olacak blok bozuk oldugu için opistonun kafaya su gidiyor oda egzızdan çıkıyor dediler bana nekadar ma olur yada başka bir lşeyden olabilirmi su damlatan hiç bir yeri yok aracın motorunda

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üst kapak söküldü conta yanmamış ama blok yüzeyi bozulmuş yeni conta taktılar kapattılar yeni contanın hatrına uzun süre gider denildi

sen ustaya fazla gitme yakında motor bitmiş der sana. maden blok yüzeyinde sorun olduğunu söylüyor neden o zaman halletmiyor?

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de yeni başıma geldi kapak taşlatıp conta değiştirdim,tüm hortumları değiştirdim,genleşme kabını değiştirdim yine eksiltmeye devam etti sonra aracın camlarının çok buhar yaptığını farkettim meğer sorun kalorifer peteğindeymiş sen de dikkat et kaloriferi sıcakta çalıştır aracında aşırı buhar oluyorsa kalorifer peteği ve borularını kontrol ettir kolay gelsin...

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta 3000 tl bulur diyor conta 5-10 bin gider demişti bende sadece sabah 1-2 km akşam 1-2 km kullanıyorum hafta sonuda gidlirse piknik vb bayram dolayısı ile çok gidildi gelindi 1500 km yaptı yapacagını

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de yeni başıma geldi kapak taşlatıp conta değiştirdim,tüm hortumları değiştirdim,genleşme kabını değiştirdim yine eksiltmeye devam etti sonra aracın camlarının çok buhar yaptığını farkettim meğer sorun kalorifer peteğindeymiş sen de dikkat et kaloriferi sıcakta çalıştır aracında aşırı buhar oluyorsa kalorifer peteği ve borularını kontrol ettir kolay gelsin...

kalarifer peteginin ve hortumlarının neyine baktıracam onu söylermiisn beni,m arabamda çok buhar yapıyor ön cam fan çalıştıgı için buhar olmuyor ama kalan kapı ve arka cam buhardan gözükmüyor kalaroifer petegine ve borularının neyine baktırcam arızası ne olabilir

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda sürücü ve ön yolcunun ayak bastığı bölümlerde ıslaklık oluyor mu.?

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda sürücü ve ön yolcunun ayak bastığı bölümlerde ıslaklık oluyor mu.?
ıslaklık olmuyor paspaslarda ıslaklık hiç görmedim

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalarifer peteginin ve hortumlarının neyine baktıracam onu söylermiisn beni,m arabamda çok buhar yapıyor ön cam fan çalıştıgı için buhar olmuyor ama kalan kapı ve arka cam buhardan gözükmüyor kalaroifer petegine ve borularının neyine baktırcam arızası ne olabilir
kalorifer peteğin delinmiş,çürümüş vs olabilir benımkınde olan sorun buydu herşey yapmama rağmen su eksiltiyordu söküp baktık kalorifer peteğinin alt kısmından sızdırdığını gördük

empra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
96 MODEL VECTRA B 2.0 CD aracım su eksiltiyor önce yedek depo kapagı dediler degiştirdim 1 ay kadar sonra gene yapmaya başladı 100 km lik bir yere gidiyim hemen eksiltiyor sonra radyatöerden dediler arac giderken devirli oldugu için suda hızlı devirdaim yapıyor fark edilmiyor dediler söküldü bakıldı temizlendi takıldı gene aynısını yaptı sonra conta yanık olabilir dendi üst kapak söküldü conta yanmamış ama blok yüzeyi bozulmuş yeni conta taktılar kapattılar yeni contanın hatrına uzun süre gider denildi ama 1500 km sonra gene yaptı ustalar motor inecek blok yüzeyi taşlanacak rektefiye olacak blok bozuk oldugu için opistonun kafaya su gidiyor oda egzızdan çıkıyor dediler bana nekadar ma olur yada başka bir lşeyden olabilirmi su damlatan hiç bir yeri yok aracın motorunda

senin yaptırdığın üzerine kalörifer peteği(pas pas üzerine su akıttığı için değiştirmiştim), komple motor yaptırdım. ahtapot boru değiştirdim halen 400km'de 750ml su eksiltiyor, benim dikkat ettiğim araba normal kullanım hararetine çıktığında arabanın dışı ısınmş antifiriz kokuyor, sende bu koku varmı.?

Son düzenleme:

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorifer peteğin delinmiş,çürümüş vs olabilir benımkınde olan sorun buydu herşey yapmama rağmen su eksiltiyordu söküp baktık kalorifer peteğinin alt kısmından sızdırdığını gördük
hafta sonu baktırıyım belki ondandır degilse sırda motor kaldı yapılacak