Su eksiltme

quake

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben çok anlamam bu işlerden ama bi defa benim başıma gelmişti arabada devir daim pompası diye bişey değiştirdiler düzeldi. ( araba lada vega ydı)

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkide su eksiltiyor birde antifiriz filan koydurduk yol biilgisayrında yzı cıkstı su eksik diye su ilave ettim yine eksiliyor kaloriferde sıcak üflemiyor bende sogudum valla opelden

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bunu Opele mal etmeyin bence...KIşa yakın sıkıntılı kalorifer sistemi kullanılmaya başlandığında arıza verebilir..Bu sadece Opele has bir durum değil yanii...Ben yaptırdığımda kaloriferi adam sen kaçıncısın biliyormusun dedi...Her kışa yakın bu oluyormuş genellikle..Bir sürü model...Mercedes E 200 lerden Tempralara KUş serisinden Renaultlara kadar...Sıkıntı Kışın sadece 1-2 ay kullandığımız ama yeterince bakımını yaptırmadığımız kalorifer sisteminde kaynaklanıyor..

ob51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ustalar çok ilginç.Conta yanığından emin olmadan nasıl sökmüş.oysa çoorada çıktı.basit.bunun testi var.başıma geldiği için söylüyorum silindir kapağı testi yaptılar ve orada sorun çıktı sonra yaptırdım.hemen açıpta ya kusura bakma buradan değilmiş demek çok komik.sen bu ustayı değiştir.

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ustalar çok ilginç.Conta yanığından emin olmadan nasıl sökmüş.oysa çoorada çıktı.basit.bunun testi var.başıma geldiği için söylüyorum silindir kapağı testi yaptılar ve orada sorun çıktı sonra yaptırdım.hemen açıpta ya kusura bakma buradan değilmiş demek çok komik.sen bu ustayı değiştir.
deneme yanılma ile gidiyorlar arızanın öncelik sırasına göre gittiler ama olmadı kesilmedi
C.C Cengiz ÇEVİK arkadaşımızın söyledigi mantıklı geldi dün suyunu tamamladım kalariferi soguga aldım yaklaşık 100 km yol yaptım çewvre yolu ve ankara içinde colant level hiç yazmadı eve geldim yarım saat sonra suya baktım eksilme yok zamanım yoktu tekrar denemeye bu akşam önce yarım açacam kaloriferi öyle 100 km yapacam gene 30 dakika mola su eksiltme yokya busefer sıcaklıgı artırcam öyle deneyecem eger eksiltirse kalorifer radyatöründne kaynaklanıyor demektir hafta sonu gider onu söktürürüm

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[C.C Cengiz ÇEVİK arkadaşımızın söyledigi mantıklı geldi dün suyunu tamamladım kalariferi soguga aldım yaklaşık 100 km yol yaptım çewvre yolu ve ankara içinde colant level hiç yazmadı eve geldim yarım saat sonra suya baktım eksilme yok zamanım yoktu tekrar denemeye bu akşam önce yarım açacam kaloriferi öyle 100 km yapacam gene 30 dakika mola su eksiltme yokya busefer sıcaklıgı artırcam öyle deneyecem eger eksiltirse kalorifer radyatöründne kaynaklanıyor demektir hafta sonu gider onu söktürürüm[/QUOTE]
degişen bişe olmadı sanırım motor inecek

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman kesin silindir kapağında ya da blokta çatlak var umarım blokta çıkmaz silindir kapak neyse de blok sakıncalı inşallah ikisi de sağlamdır.Benim de dün silindir kapakta çatlak olduğu tespit edildi şu an yapılıyor...

empra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman kesin silindir kapağında ya da blokta çatlak var umarım blokta çıkmaz silindir kapak neyse de blok sakıncalı inşallah ikisi de sağlamdır.Benim de dün silindir kapakta çatlak olduğu tespit edildi şu an yapılıyor...

Merhaba,

Hafta sonu bende arabayı götürdüm, usta bakılacak her yere baktım, motorda çatlak olabileceğini (motoru komple yaparken üst kapağı kaynakla kapatığından bahsetti, çürümüş)motora çatlak onarıcı atalım dedi, sizde gelişmelerden haber veririseniz.?

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Hafta sonu bende arabayı götürdüm, usta bakılacak her yere baktım, motorda çatlak olabileceğini (motoru komple yaparken üst kapağı kaynakla kapatığından bahsetti, çürümüş)motora çatlak onarıcı atalım dedi, sizde gelişmelerden haber veririseniz.?

kalorifer sıcakla soguk arasında dursun öyle kullan dediler boşyere sokmeyelim bişe çıkmazsa praya yazık olur dedi usta 1 hafta öyle kulanacam aynısını yaparsda blokdaki aşınmadan kaynaklanıyor