subwoofer montajı sonrası sinyal seslerinin ve arka park sensörünün iptal olması

serdarg3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar geçen gün arabama 120W'lık jbl subwofer ve anfi taktırdım. malum müzik öğretmeni olunca müzikalite olayı bende biraz daha farklı boyutta :) taktırdıktan sonra arka park sensörü sesi ve sinyal sesleri ve uyarı sesleri tamamen devre dışı kaldı. izmir egem yetkili servisine gittiğimde subwofer arabanın doğasına aykırı oldugu ve aracın teyibinin subwoofere uyumlu olmadığı için sinyal seslerini ve arka park sensörünü dewre dışı bırakmasının normal oldugunu söylediler. bu sorunun navigasyon (cyclone) montajıyla düzeleceğini söylediler. bana pek mantıklı gelmedi. illa navigasyon montajımı yapmak zorundayım. başına böyle bir durum gelen varmı? ne düşünüyorsunuz teşekkürler..

dipp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: subwoofer montajı sonrası sinyal seslerinin ve arka park sensörünün iptal olması

açıklama mantıksız değil, aracın muzik sistemi ile sorun oluşturmuş olabilir. bizim araçlarda extra olarak ne takarsan bi problem çıkarıyor. ama iyi bir elektrikçiyede göster bana kalırsa. yanlış kablo bağlama olabilir...

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: subwoofer montajı sonrası sinyal seslerinin ve arka park sensörünün iptal olması

cyclone falan düzeltmez o sesleri bence çünkü aux a takılan bir parça sonuçta o zaman aux a sizde birşey takın düzelsin bizim araçlar sinyal ve sensör sesleri hoparlörlerden geldiği için sorun çıkarmıştır

serdarg3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

peki izmirde tanıdığı iyi bir elektrikçi olan arkadaş varmı aramızda. her yere götürmek istyemiyorum. formada yeni üye oldum ve takip etmeye başladım o yüzden fazla bir kaynağım yok bu konularda.?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

serdarg3 link' Alıntı:
peki izmirde tanıdığı iyi bir elektrikçi olan arkadaş varmı aramızda. her yere götürmek istyemiyorum. formada yeni üye oldum ve takip etmeye başladım o yüzden fazla bir kaynağım yok bu konularda.?

Oğuz (thejazz) geçenlerde ses sitemi yaptırdı aracına, tavsiye edebileceği bir yer vardır kesin.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aradığınız elektrikçi mi yoksa ses sistemi ile ilgilenen bir yer mi?
bu problemi necvox'ta çalışan bir arkadaşımız var ona da iletebilirsin
muhtemelen bununla ilgili bir bilgisi vardır
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=2275.0

K

kerim

Bilgi Girilmemiş

bencede hiç alakası ben profesyonel olarak müzik sistemi yaptırdım aracıma 40cm bas koydum bagaja hiç boyle bir sorunla karşılasmadım
DSC_4264.jpg

serdarg3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kerim link' Alıntı:
bencede hiç alakası ben profesyonel olarak müzik sistemi yaptırdım aracıma 40cm bas koydum bagaja hiç boyle bir sorunla karşılasmadım
DSC_4264.jpg
olay şimdi netlik kazandı. sizde böyle bir problem olmadıysa demekki gerçekten alakası yoktur. şimdi yapmam gereken iyi bir elektrikçi bulmak ve sistemi ve bağlantıları tekrar kontrol ettirmek. teşekkür ediyorum paylaşımınız için.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kerim link' Alıntı:
DSC_4264.jpg
aman da aman . ne güzel bişeymiş o

mujdatozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.mujdatozkan.com

Sn serdarg3 sadece subwoofer taktırıp böyle bir sorun ile karşılaşmış olmanız ilginç  hazırdaki çıkışlardan paralel yaptıkları için sorun çıkmaması gerekiyor .
ben komple ses sitemini değiştirdim aynı sorun oldu fakat hemen çözdüler araçlarımızda herşey dijital olduğu için sinyal ve sensör sesleri hoperlörlere bağlı orjinal teypteki çıkışları (ön : sol-sağ, arka: sol-sağ şeklinde ) ayırt edip amfiye girdiklerinde sorun ortadan kalkıyor kısacası ben size elektrikçiye değilde deneyim sahibi işini bilen profesyonel bir ses sistemi işleriyle uğraşan bir yere gitmenizi öneririm