Suçsuzken ceza ödememek için;itiraz hakkiniz var

ugurserhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evime gelen postacı tebligatı uzatıp imzalarmısınız deyince sıfır borcum var herkese niye imzalayayım dedim.Trafik cezası deyince insanın içinde bir şüphe nerdeki EDS beni mimledi acaba diye bir enayi tedirginlikle imzalayıp aldım evrakı İçeriğinin özeti FSM gişelerden vızır vızır kaçak geçmişim.Plakaya kesilmiş olan cezayı 15 gün içinde derhal ödemem yoksa yasal sürecin başlayacağı yazıyor.Ama erken ödersem bir jest yapıp indirim yapacağınıda yazmış.Köprüden bu kadar rahat öttüre öttüre geçmişliğim yok aksine kredi az yazısı görsem geçmiyorum bile.Son anda geçtiğim tarihlere bakınca yazım hatası dedim. 2000 senesi yuh..2009 1.ayda tutanak tutulmuş 30 senedir oturduğum eve 2010 3.ayda ulaşmış devlet.Şikayet telefonunu aradım ve Adım doğru ancak o tarihte böyle bir plakam hiç olmadı aracım 2008 model ve 2 senedir sıfır araçta kullanılıyor dedim.Karşımda ki o zaman sizin plakanız daha önce pert olmuş bir araçtan alınmış bu hep olur, dilekçe ruhsat fotokopisi ile müracaat edin DEĞERLENDİRELİM!!!:mad: dedi.Allah razı olsun çok iyisiniz.Bu değerlendirmeniz kaç sene sürer zira arabayı sayenizde satamam borç koydurmuşsunuz plakaya dedim.Devletin sürati 10 sene sonra tutanak tutulup 1 sene sonra eve ulaşması elektronik çağda benim sinirimi oynattı.Üstelik başkasına ait bir borcun o zaman plakadan tesbit edilmeyip şimdi ulaşılması!!! çok soru var sorulacak ama Aziz NESİN aklıma geldi ne kadar haklı bilemem ancak vergi borcu çıkaran ödenmiş olan faturamı tekrar talep edip ibraz edince silen,Satmış olduğum bir emlak'ın ısrarla benden vergisini talep eden pc'lerin başında oturan işgüzar olan tutturabildiğine hayatı fatura eden bu devletten yakamı kurtarmak istiyorum.İstediğin kelimeleri yazamayınca daha çok doluyorsun iyisimi susayım.!!!!!!!!!!!! Herhangi bir trafik cezası geldiğinde mutlaka araştırın kesin yapmışımdır deyip şüpheye düşmeyin Devlet bu zaaftan nemalanıyor.

not: Daha kurtulabilmiş değilim ters çevirsem düşmeyen kaola misali,lanet olsun ben ödeyeyim parayı yeter ki gidin demekte çok delikanlıca değil zira madem bunu ödedin o zaman şu cezada sana ait diye başka bir tutanakla karşınıza çıkılmasıda var.
saygılar sevgiler

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
Birkaç gün önce dinlediğim habere göre (haberler bazen asparagas olabiliyor bilemem) 15 gün içinde ulaştırılmayan cezaları ödeme zorunluluğunuz bulunmuyor.
mahkeme 15 gün içinde ulaştırılmamış cezaya itiraz eden birinin geç ulaştırılan cezadan dolayı savunma hakkının zedelendiğini dolayısıyla... felan diye emsal olacak bir cezanın ödenmemesi kararı vermişti.

ugurserhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birkaç gün önce dinlediğim habere göre (haberler bazen asparagas olabiliyor bilemem) 15 gün içinde ulaştırılmayan cezaları ödeme zorunluluğunuz bulunmuyor.
mahkeme 15 gün içinde ulaştırılmamış cezaya itiraz eden birinin geç ulaştırılan cezadan dolayı savunma hakkının zedelendiğini dolayısıyla... felan diye emsal olacak bir cezanın ödenmemesi kararı vermişti.

Değerli arkadaşım asıl sorun geç gelmesi de değil.Bu borcun bana ait olmaması.Bozulduğum nedenlerden bir tanesi CİDDİYETSİZLİKLERİ..

Saygılar

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir saçmalıkta benden olsun. Yıllar evvel bize ait olmayan bir tarla yüzünden evimize haciz geldi. Kavga gürültü maliye bakanlığı ile yapılan sayfalar dolusu yazışmalar sonucu paçayı kurtardığımızı zannediyorduk ama yanılmışız. Babamın vefatı sonrası veraset ve intikal işlemleri yapılırken tekrar karşımıza kabus gibi çıktı. Geçmiş yıllara ait vergilerini de söke söke aldılar (tarla olduğu için fazla tutmadı ama cezalı bir şekilde ödedik). Tarla bizim değil diyoruz adamlar inanmıyor, adımıza düzenlenen tapuyu burnumuza dayıyorlar, bir türlü derdimizi anlatamıyoruz, üstelik tarla bizim bağın 2-3 km uzağında, bitişiği olsa yanlışlık olmuş diyeceğiz ama değil. Ekip biçenleri bulduk onlar da tarla bizim diyorlar ama bunu derken de boyunlarını büküyorlar, çünkü tapusunu gösterin dediğimizde bizde tapu yok diyorlar. Tapu masrafını karşılayın bizdeki tapuyu size devredelim diyoruz paramız yok diye yanaşmıyorlar. Resmi kayıtlarda mal sahibi biz olarak görürüyoruz ama mal bizim değil, vergi zamanı gelince devlet bizimle muhatap oluyor. Yani iki arada bir derede kaldık.

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş abi o zaman ben o tarlayı şöyle et rafını çevirir içinede 2 tane kangal salarım o zaman gelsinde sürsün. yada şikayettçi olsun nasıl olsa benim arsa tapumda var. yada şeytana uycan satçan vercen tefeciye görecek dünyanın kaç bucak olduğunu. yada tsk ya bağışla oda süper fikir

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş abi o zaman ben o tarlayı şöyle et rafını çevirir içinede 2 tane kangal salarım o zaman gelsinde sürsün. yada şikayettçi olsun nasıl olsa benim arsa tapumda var. yada şeytana uycan satçan vercen tefeciye görecek dünyanın kaç bucak olduğunu. yada tsk ya bağışla oda süper fikir
Tarla 3 dönüm kadar, biraz da sapa yerde ,o nedenle doğru dürüst para etmez. Ekenler de zaten gariban, biraz altını deşince çok uzaklardan akraba çıktılar ama ne ben ne de abim bunları tanıyoruz, annem ise aile büyüklerini hayal meyal hatırlıyor, onlar da rahmetli oldukları için mirascı sayısı artmış. İşin ilginç yanı bak satarız diyoruz, onlarda siz bilirsiniz deyip boyunlarını büküp garip garip duruyorlar. Yeni tapu bizler adına yenilendi ama biz ailecek bu durumdan çok rahatsısız. Tamam devlet katında mal bizim ama ya Allah katında.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Uğur kardeşim işin zor. İnşallah anlayışlı birilerine denk gelirsin de işin bir an evvel hallolur. Aman sende deyip ödeme yapmak insanın zoruna gidiyor, ödeme yapmasan devlet katında suçlusun. Senin olmayan ceza miktarı gecikme zamları nedeniyle giderek katlanacak ve rakam büyüyecek, rakam büyüyünce devletin ekranlarında sakıncalı vatandaş muamelesi göreceksin. Valla çekilir dert değil. Allah yardımcın olsun. (Bu arada 10 sene geriden bildirim yapan tembel, uyuşuk devlet görevlilerini kutluyor başarılarından dolayı alınlarından öpüyorum)

ugurserhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uğur kardeşim işin zor. İnşallah anlayışlı birilerine denk gelirsin de işin bir an evvel hallolur. Aman sende deyip ödeme yapmak insanın zoruna gidiyor, ödeme yapmasan devlet katında suçlusun. Senin olmayan ceza miktarı gecikme zamları nedeniyle giderek katlanacak ve rakam büyüyecek, rakam büyüyünce devletin ekranlarında sakıncalı vatandaş muamelesi göreceksin. Valla çekilir dert değil. Allah yardımcın olsun. (Bu arada 10 sene geriden bildirim yapan tembel, uyuşuk devlet görevlilerini kutluyor başarılarından dolayı alınlarından öpüyorum)

Savaş bey biliyorum bir şekilde devlet ile göz göze bile gelseniz artık kurtulmanız çok zor sizi yanlış anlayıp mahallenize kadar takip ediyor.Bana baktı diye mahkemesi de cabası. Eğer konu derinleşir ve hala anlayamazlarsa işi basına götüreceğim.Sizin olay daha enteresan size ait olmadığını iddia ettiğiniz fakat yasal olarak size ait olan tarlanın vergisini ödüyor,Kendilerine ait olduğunu iddia edip yasal olarak kendilerine ait olmayan tarladan nemalanan kişilere dil döküyorsunuz.Gerçekten işiniz zor.Ben cezayı asla ödemeyeceğim sürünsem de ödemeyeceğim çünkü bu durumu kabul etmek olur.Biliyorum ki bunun arkası gelecek ve başka yasal zorluklarda çıkaracaklar.Başvurmadan önce dilekçeme cevap alabilmek için saat başı 10 adet aynı maili gönderiyorum.Siz tahmin ediyorum ki hukuksal boyutunu soruşturmuşsunuzdur ancak saçmalığın daniskası olan bu durumu aklı selim herhangi bir kişi çözümleyebilecekken görmemezlikten gelip kanunlarında yetersiz kalıyor olması insanın canını sıkıyor ve acıtıyor.Ne desek boş sanırım.Benim gibi tavsiye verenler çok olacaktır.Başı ağrıyan bir adama “doktor çağıralım mı “demişler o da “bana başı ağrıyan birini çağırın beni ancak o anlar” demiş bizimkisi de bu hesap.Size de geçmiş olsun.
Saygılar sevgiler

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Allah yardımcınız olsun sucsuzken suclu duruma duşmek cok kötu bır durum inşallah sorununuz çözersını

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı tebligat banada geldi.Benim şanslı olduğum kısım bana ait olmayan cezanın bana geldiği tarih ben aracı sattıktan 1 sene sonra gelmesi.İstenilen evrakları vereceğim ne yaparsa yapsın benden çıkmış gitmiş bir araç.

Saygılar...