Suçsuzken ceza ödememek için;itiraz hakkiniz var

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun...
Bidiğim kadarı ile temiz kağıdı almaya girriğinizde ogs cezaları gözükmüyor... herhangi bir vergi dairesinde kontrol edin...
ceza içinde aracın faturasını eklediğiniz aracın alım tarihini belirttiğiniz bir dilekçeyi fsm deki ogs binasına verin...2008 araç alış tarihiniz olduğuna göre önceki cezalar sizi ilgilendirmez... hem 2000 yılında ogs varmıydı yaa 10 yıl olmuş vay beeee yaşlandık sanırım:)
daha ayrıntılı bilgi için hukuki.net hukuk net vs sitelere bakın örnekler var...

gencomx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uğur kardeşim işin zor. İnşallah anlayışlı birilerine denk gelirsin de işin bir an evvel hallolur. Aman sende deyip ödeme yapmak insanın zoruna gidiyor, ödeme yapmasan devlet katında suçlusun. Senin olmayan ceza miktarı gecikme zamları nedeniyle giderek katlanacak ve rakam büyüyecek, rakam büyüyünce devletin ekranlarında sakıncalı vatandaş muamelesi göreceksin. Valla çekilir dert değil. Allah yardımcın olsun. (Bu arada 10 sene geriden bildirim yapan tembel, uyuşuk devlet görevlilerini kutluyor başarılarından dolayı alınlarından öpüyorum)

abi iş yaptırıma binerse bunca yıl o tarayı çalıştıranlardan kira bile alabilirsin sen senin olmayan tarlanın vergisini nasıl ödüyosan o vatandaşta sana bunun karşılığını vermelidir.

Ki böyle bi teklif bana gelse tapu sahibi olmak gibi bütün vergilerini öder alırım adamlar bedaadan tapuya konacaklar hala 3-5 kuruşun davasını yapıyolar.

yerinde olsam dişimi gösteririm bi şekilde hakkımı ararım.

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bi macera anlatayım o zaman sizlere buyrun buradan yakın....
Sene 2000-2001 civarı babama bayandan ikinci el araba satınaldık araba benim üzerime aradan zaman geçti arabayı hususiden ticariye çevirdik sene 2007 arabayı yeniliycez aa bi bahtık arabada haciz var babam sordu hemen kredı kartı borcunmu var yok kefil oldunmu yok kredi çektinmi o da yok ee bu haciz ne ???
gittik emniyete bize bundan 6-7 sene önce arabayı satan bayan 2004 yılında kredı cekmıs ziraat bankasından ve geri ödememiş ben arabayı aldıktan 3 sene sonra banka icra işlemlerini başlatmış mahkeme taşınır-taşınmazları sormuş ve bize ait olan arabayı göstermişler ne alakaysa neyse gittik emniyete diyoki git adalet sarayına o evrakı getir gittik onlarda diyoki kardeşim senle ne alaka dosya başkasına ait ben sana o dosyayı neden göstereyim ya diyrum dosyada şu plakalı araç yokmu diyo var e araç benim benim olan 1 araç başkasının dosyasında ne geziyo nasıl yanı yaa diyo e dedım al sana ruhsat araba benım başkasının dosyasında ne geziyo vs vs vs bisürü sorun kime sorsak imkansız diyo emniyet imkansız diyo adalet sarayı imkansız diyo ama burada malesef imkansız diye 1 şey yok heran herşey gelebilio insanın başına

ben aynı cezanın bana 4 kere geldiğini biliyorum herkez diyoki 3 keredir hayır aynı ceza 4 kere geldi polis diyokı ya kardeşim 3 nühsa hazırlanıyo nasıl 4 kere gelır valla dedım ben bılmez al benım elımde 4 tane teblıgat var şaşırdı adam daha neler neler 1 de doğal gaz maceramız var tam aziz nesinlik

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
abi iş yaptırıma binerse bunca yıl o tarayı çalıştıranlardan kira bile alabilirsin sen senin olmayan tarlanın vergisini nasıl ödüyosan o vatandaşta sana bunun karşılığını vermelidir.
Ki böyle bi teklif bana gelse tapu sahibi olmak gibi bütün vergilerini öder alırım adamlar bedaadan tapuya konacaklar hala 3-5 kuruşun davasını yapıyolar.
yerinde olsam dişimi gösteririm bi şekilde hakkımı ararım.

Bizim kimseden mal olarak bir talebimiz yok, kimsenin de bizden bir tapu talebi yok, durumu kurcalayan biziz. Bizim tek talebimiz karşımıza malı devredeceğimiz birini çıkarsınlar, biz de tapuyu kendilerine verelim, bu durumdan bir an evvel kurtulalım. Yarın birgün bizler de hakkın rahmetine kavuşunca çocuklar zor durumda kalırlar. Ama mal sahipleri karşımıza birisini çıkartamıyorlar, tapu masraflarını da (bizim paramız yok) siz çekin diyorlar, biz de bu durumda haklı olarak ananız güzel mi diye soruyoruz. Hatta yazın bir ara abim lanet olsun, tamam masrafları da hayrına biz çekeceğiz siz yeterki tapuyu devredeceğimiz kişiyi bize gönderin gelsin bir görüşelim dedik ama ne gelen oldu ne giden. Anlaşılan onlarda bu canım tarlayı paylaşamamışlar :).

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim kimseden mal olarak bir talebimiz yok, kimsenin de bizden bir tapu talebi yok, durumu kurcalayan biziz. Bizim tek talebimiz karşımıza malı devredeceğimiz birini çıkarsınlar, biz de tapuyu kendilerine verelim, bu durumdan bir an evvel kurtulalım. Yarın birgün bizler de hakkın rahmetine kavuşunca çocuklar zor durumda kalırlar. Ama mal sahipleri karşımıza birisini çıkartamıyorlar, tapu masraflarını da (bizim paramız yok) siz çekin diyorlar, biz de bu durumda haklı olarak ananız güzel mi diye soruyoruz. Hatta yazın bir ara abim lanet olsun, tamam masrafları da hayrına biz çekeceğiz siz yeterki tapuyu devredeceğimiz kişiyi bize gönderin gelsin bir görüşelim dedik ama ne gelen oldu ne giden. Anlaşılan onlarda bu canım tarlayı paylaşamamışlar :).

savaş abi siz bu tarlayı bize devredin güzel asvalt pist yapalım arasıra gider kendi aramızda yarışmalar yaparız piknik olayına da girereiz ooohh süper olur havalar ısınıyo yavaş yavaş ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hakan bana doğalgaz deme aklıma hemen İ.Melih geliyor :). Babam vefatından 2-3 sene kadar evvel, devamlı zam geliyor endişesi ile gidiyor 3 aylık emekli maaşının tamamı ile doğalgaz alıyor. Gazı aldığı sene sonbaharda yeğenim doğunca aldılar çantalarını ellerine, toruna bakmak için kardeşimin yanına gittiler. Kışı orada geçirdiler, baharda Ankara'ya geri döndüler. Yazın üst kat komşumuz taşınırken eşyalarından biri doğalgaz saatimize çarpınca bizim saatin camı kırılıyor. Değişimi için gerekli işlemler yapıldı, 1-2 ay sonra 1.050,00 TL ceza geldi. Gerekçe saatin bozulma zamanı belli değil, son gaz alımından sonra 3-5 m3 gaz kullanılmış kıyaslama adı altında ceza. O zamanlar babamın sağlığı yerinde değil, ben çalışıyorum izin problemi oluyor, sık sık izin alamıyorum. Yaptığım görüşmeler sonucu normal bir evin bu kadar gaz harcaması gerekiyormuş. Adamlara kardeşim babamlar kışı Ankara dışında geçirdiler diyorum, inanmıyorlar. Lanet olsun deyip cezayı ödedik. Aradan 7 sene geçti halen alınan o gaz kullanılıyor (son 4 yıldır ev fazla kullanılmıyor). Bu gasp olayı nedeniyle İ.Melih ve ekibine hakkımızı asla helal etmiyoruz.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş abi siz bu tarlayı bize devredin güzel asvalt pist yapalım arasıra gider kendi aramızda yarışmalar yaparız piknik olayına da girereiz ooohh süper olur havalar ısınıyo yavaş yavaş ;)
Birincisi Allah katında mal bizim değil, ikincisi yolu yok, bizim arabalar o yolda gitmez, traktör lazım. Ama bizim bağda ki evin inşaatı bitince opelim.net pikniği için söz.

ugurserhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun ve ısrarlı yazışma belgelemeler sonucu gelen cevabı buraya ekliyorum ki böyle bir durum başınıza geldiğinde mutlaka vardır cezam demeyin örnek teşkil etsin.
saygılar
[FONT=&quot]

Sayın İlgİlİ ;

Otoyol ve köprülerden ücret ödemeden geçiş yapan araçlara EGM'den gelen adres bilgisi doğrultusunda tebligat hazırlanmış ve tarafınıza tebliğ edilmiştir.

Göndermiş olduğunuz belge/belgeler doğrultusunda ücret ödemeden geçiş yapan ( 34 ........ ) plakalı araca ait tebligat,ilgilisine tebliğ için yeniden düzenlenecektir.Adınıza düzenlenmiş olan tebligat ve ( .......TL) borç iptal edilmiştir. [/FONT]

[FONT=&quot]
Bilgilerinize sunulur.

Karayolları 17.Bölge Müdürlüğü

OGS-KGS Ana Kontrol Merkezi[/FONT]