Tesisat Tavsiyesi

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5 kanallı ile olur bu iş. ben montaj için yer tavsiye edemicem. ama forumda bir tunnig yerinden bahsediliyor ismini tam bilmiyorum. çok dürüst ve temiz iş yapıyorlar diye söylendi tesisat işide yapıyorlarsa iyi ola bilir

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
listedeki hoparlörlerin comp değil normal 2 yollu olduğunun farkında mıyız? amfiye girsen bile güçlü ses alamazsın
ana ünite eski bir model ama çok kaliteli ve güzel.

murat diker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet biliyorum.Comp. lerin montajı biraz sıkıntılı diye duydum 1-2 yerden.Düzgün montaj yapmak zormuş orjinal yerleri olmadığı için.Kapıya tutturmak filan istemiyorum.Görsellikte bozulsun istemiyorum.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Murat kapıya compla ilgili görselliği bozan birşey yok tutturulan.Bunları nasıl montajlayacaksan compları da o şekilde yapacaksın.Aracın orjinal tweetarlarının yerine de complarınkini montajlayacaksın.Extradan bir parça var onu da kapı kaplamasının iç kısmına çift taraflı bantla montajlayacaksın.
Yani ses almak istiyorsan yapman gereken en basit işlem bu.Sadece hoparlör kullanmak istiyorsan sorun yok.Alpine güzel marka.

murat diker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler.Peki önlerede comp.koymalı mıyım.Şöyle yapamazmıyım.Önlere 13cm hoparlör,arkaya 16.5 cm comp. sesde dengesizlik felan olur mu.yoksa önlere hoparlör koymadan sadece arkalara mı comp. koymak daha iyi bir sonuç verir.

serkan1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler.Peki önlerede comp.koymalı mıyım.Şöyle yapamazmıyım.Önlere 13cm hoparlör,arkaya 16.5 cm comp. sesde dengesizlik felan olur mu.yoksa önlere hoparlör koymadan sadece arkalara mı comp. koymak daha iyi bir sonuç verir.

sesi önden almalısın...önlere güçlü komponet koy , arkaya komponet koymana gerek bile kalmaz ...sadece arkalara koyarsan sıkıntı yaşarsın benden söylemesi..imkan varsa önlere 16 lık güçlü komponent at

murat diker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hımm şimdi kafam karıştı işte.hoparlörlerden vaz geçmetim sayılır.Onun yerine comp. alacağım.Ön arka olayı iyice karıştı.sadece ön mü,sadece arka mı yoksa ikisine birden mi almalıyım.Bu arada bunları çok aşırı bir ses için değil,kaliteli bir ses için yapmak istiyorum.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
hem ön hem arkaya comp:)
bende o şekilde montajlı.ayar yaparken amfiden arkaları kapatıyorum ve ses bana keyifsiz geliyor.

serkan1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hımm şimdi kafam karıştı işte.hoparlörlerden vaz geçmetim sayılır.Onun yerine comp. alacağım.Ön arka olayı iyice karıştı.sadece ön mü,sadece arka mı yoksa ikisine birden mi almalıyım.Bu arada bunları çok aşırı bir ses için değil,kaliteli bir ses için yapmak istiyorum.

ikisine birden almak yerine sadece önlere güçlü 16 cm al ....eger bu işlerden anlayan birine sorarsan sana zaten sadece önlere koysan yeter diyecektir .....ovallerin arkaya yerleştirildigi dönem kapandı artık... tabi zevk senin benimkisi sadece öneri nasıl iyi hissedeceksen öyle yap