Trafik Cezalarını Ödemeyin

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
tamam haklısın hata bende ama şehir içinde 60 la ceza yemekde adama koyuyuor.Ayrıca cezanın üzerinden 3 ay geçti ben ceza yedik diye sağa sola sordum 2 ay boyunca internetten baktım acaba var mı doğru mu diye işlerini düzgün yapsalardı ben o cezayı öderdim şimdi bi insanın 3 ay önceki maddi durumu ile şu anki aynı olmak zorunda değil açıkçası ozaman bana okadar koymazdı şimdi psikolojik olarak bile beklemediğim ceza gelince insanın siniri bozuluyor eğer devletin görevini düzgün yapmaması bizim itiraz etmemiz fırsatçılık ise evet kabul ediyorum FIRSATÇIYIM!
O satırları seni veya bir başka arkadaşı hedef alarak yazmadım, trafik kurallarını devamlı ihlal edenler için yani abone olanlar için yazmıştım.

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O satırları seni veya bir başka arkadaşı hedef alarak yazmadım, trafik kurallarını devamlı ihlal edenler için yani abone olanlar için yazmıştım.

bende üzerime alınmadım sadece böyle düşünen varsa hakkımda diye yazdım yanlız biri şu işe çözüm bulsun cevap yok kimseden

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sistem şöyle olmalı bence eğer araç park halınde ise ve sürücü yanında bulunmazken kesilmişse amenna eskiden sileceğe makbuzu koyarlardı oda uçar yada birileri alır atar vs idi şimdi net var ama sürücü bunu bilmediği için her geçen günde lehine çalışıyor ve katlamalı cezaya muhatap kalıyor oysa haberi olsa belkide ertesi gün yatıracak katlamadan öyle diimi işte bu durumda itiraz hakkı olmalı olabilir

ammaaa dierine gelince sen suçu işle cezayı ye sonrada geç geldi evrak hoppala itiraz :):) buna ben bişi derim ama yoruma bırakiim
yok yok ben dayanamam gene diiim
ewet bu fırsatçılığa giriyor

faKAAATTTTTTTTTTTT
ewet fakatıda var fırsatçılığa giriyo dediğimiz sürücülerede hak veriyorum ki şöyle
polıs elindeki makbuz koçanını bitirmek için önüne gelene olmadık cezalar yazıyosa işte orda dururum bunu yoruma bırakırım işte

kişi yada bu sayfaya yazanları tenzii ederim
herkezin yaşam tarzı kendisini bağlar ama olayda bu işte o koçan biitirme işi benim çok canımı sıkıyor

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normalde radarda tuzaklama yapmamaları gerekiyor böylede bir durum var şehir içinde 63 ile radara girmek çok can sıkıyor ayrıca keyfe keder basıp 80-90 ile girsem tamam ama 63 ile bomboş yaya geçidi bile olmayan bi yerde radara girilince benimde canım sıkılıyor ben elimden geldiği kadar dikkat ederim ama taktımı takılıyor işte biri şunun yolunu bana anlatabilirmi?

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ücret kısmını sormadım ama çoğunlukta avukat dosya vb masraflar davayı kaybeden kişi veya kurumlara mal ediliyor yalnız bunu net bilmiyorum, diğer mevzuda ceza tutanağının postaya veriliş tarihi önemli dedi, evrak yazılış tarihinden itibaren yedi gün içinde postaya verilmişse ödeme mecburi şahsın elinde geçme zamanının önemi yok, ama daha geç verilmişse mahkeme kuvvetle muhtemel şahsın lehine karar verip cezayı iptal ediyor.

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şahsa ulaşılamadı diyelim yalnız bu konuda muhtarlara vb kişilere ptt gibi kurumlarca adres ,yer sorulması şahsa tebliğ edildiği anlamına geliyor'' mevzusu kabul ediliyormuş ,aslında anladığım kadarıyla bu işte net bir durum yok ,mahkemenin kararına kalmış diye düşünüyorum

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ceza 2. ay kesilmiş tebliğ tarihi 10 mayıs

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi diyelimki ceza yazıldı makbuzlar trafiğin ilgili bürosunda toplanır 7 içinde postaya verilir, burada ceza ödemesi kesindir, postada geçen süre veya araç sahibine ulaşma süresi gözönüne alınmaz, yok 7 günden sonra bir zamanda polisçe postaya verilmişse mahkeme onu iptal ediyor, bana anlatılan bu şekildeydi.