Trafik Kaza Yaptım Birkaç Soru Sormak istiyorum !

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerekli bilgiler verilmis nasil olacagi hususunda.Cok gecmis olsun Allah beterinden korusun cumlemizi.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ehliyeti olmama durumunda kusursizde nasıl oluyor onu anlamadım ehliyetsiz araç kullanan her zaman kusurludur.

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ehliyeti olmama durumunda kusursizde nasıl oluyor onu anlamadım ehliyetsiz araç kullanan her zaman kusurludur.

Kardeşim Bende Kaza Şokunu atlattıktan sonra Polis Abimize Bunu Sordum. Dedim Ki Adamın ne ehliyeti var ne ruhsatı yanında Nede Trafik sigortası var neden 8de 8 kusur bende dedim.

Aldığım Cevap : Adamın ehliyetinin olmaması sigortasının olmaması seni haklı çıkarmaz ortada kural ihlali var ve kazaya sebebiyet senin kural ihlalin(kod08: Kontrolsüz kavşaklarda geçiş üstünlüğü ihlali) Dedi. Motosiklet sürücüsü zaten ehliyetsizlik ruhsatsızlık sigortasızlıktan ceza yicek dedi o ayrı bu ayrı dedi. Anlamadım Bende..Mecbur o anda ikna oldum.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim Bende Kaza Şokunu atlattıktan sonra Polis Abimize Bunu Sordum. Dedim Ki Adamın ne ehliyeti var ne ruhsatı yanında Nede Trafik sigortası var neden 8de 8 kusur bende dedim.

Aldığım Cevap : Adamın ehliyetinin olmaması sigortasının olmaması seni haklı çıkarmaz ortada kural ihlali var ve kazaya sebebiyet senin kural ihlalin(kod08: Kontrolsüz kavşaklarda geçiş üstünlüğü ihlali) Dedi. Motosiklet sürücüsü zaten ehliyetsizlik ruhsatsızlık sigortasızlıktan ceza yicek dedi o ayrı bu ayrı dedi. Anlamadım Bende..Mecbur o anda ikna oldum.

benim bildiğim şu ehliyetli sürücü ehliyetsiz sürücüye arkadan çarpma durmunda dahi. ehliyetsiz sürücü kusurludur.

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim şu ehliyetli sürücü ehliyetsiz sürücüye arkadan çarpma durmunda dahi. ehliyetsiz sürücü kusurludur.

Karakolda İfade verirken Kaza Tutanağına itiraz edebilir işi bilirkişiye aktarabilirsin dediler ama ben o anda Motosiklet sürücüsünün sağlam olduğunu görünce birde şikayetçi olmayınca çok üstelemedim. Neyse artık başa gelen Çekilir.Allah daha beterinden Korusun Hepimizi...

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim geçmiş olsun.Allahtan cana gelmemiş. Dua edelim.

Sorularının yanıtını avukat olan abim ve kuzenime danışacağım.Sana sağlıklı bir bilgi veririm inşallah. Sigorta kısmını da istersen sigortacını ara bir danış bence.Geçmiş olsun tekrardan...

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun.Benim düşüncem madem kaskonuz var yetkili servise çektirin aracınızı sanayide çok çok güvendiğiniz bir usta değilse hiç kendinizi riske atmayın.Ortalık çakal kaynıyor(Tabi sizin ustanızı tanımadığım için direk bir şey söylemek istemem fakat çevremde usta mağduru olanlar var)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi arkadaş,
suçlu polisin dediği gibi 100 de yüz sensin yani öncelik öncelikli yol ihlali olduğundan,
kaza masrafına gelince kaskon varsa senin masrafları kasko karşılar, karşının masrafını ise trafik sigortan karşılar, mahkemeye gelince bunun seninle ilgisi olmaz ehliyeti olmadığından o gence ceza verilecektir, davanın seninle hiç bir ilgisi yok

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakalım artık bugün bütün işlemler yapılacak. Motosiklet sürücüsüne o anlık geçici rapor verdiler. daha kesin raporu çıkmadı. Hakkımızda Hayırlısı olsun artık. Allah cümlemizi bütün kazalardan Korusun....