Trafik Kaza Yaptım Birkaç Soru Sormak istiyorum !

44kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim şu ehliyetli sürücü ehliyetsiz sürücüye arkadan çarpma durmunda dahi. ehliyetsiz sürücü kusurludur.

öncelikle geçmiş olsun, cana geleceğine mala gelmiş
ehliyetsiz sürücüye arkadan çarpma durumunda bile ehliyetsiz sürücü kusurludur görüşü çok mantıksız

o zaman sen kırmızı ışıkta geçip ehliyetsiz bir şoförün kullandığı arabaya çarpsan yine mi o suçlu olacak?

yani belgelerin tamam olması suçun oluşmasını engelliyor mu?
(yanlış anlaşılmasın bu görüşlerim, konu başlığı ile ilgili değil)

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim şu ehliyetli sürücü ehliyetsiz sürücüye arkadan çarpma durmunda dahi. ehliyetsiz sürücü kusurludur.

Durum bildiğiniz gibi değil ehliyetsiz sucludur diye bir kanun yok kazaya karışanlardan biri ehliyetsiz ise o ehliyetsiz olan ehliyetsiz arac kullanmaktan ceza yer ve ayrıca sigorta aracları yapar eğer suclu olan ehliyetsiz olan kişi ise hasar ona rucu edilir ve kamu davası acılır kamu davasında karşı tarafın şikayetci olması olmaması önemli değildir birbirne bağlı olarak devam etmiyor
arkadaşın durmuna gelirsek kasko karşılıyor mahkeme kısmından en ufak bir korkunuz olmasın kamu davası ehliyetsiz olduğu için o adamla olacak
sizin kaybınız olmayacak sizinkinin aynı olayı yaşadım ordan biliyorum bende 8/8 suclu olmuştu kamu davası felan filan hiçbirşey sizi uğraştırmıyor dava sonucunda sigorta yaptığı masrafı ehliyetsiz sürücüden alıyor

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Durum bildiğiniz gibi değil ehliyetsiz sucludur diye bir kanun yok kazaya karışanlardan biri ehliyetsiz ise o ehliyetsiz olan ehliyetsiz arac kullanmaktan ceza yer ve ayrıca sigorta aracları yapar eğer suclu olan ehliyetsiz olan kişi ise hasar ona rucu edilir ve kamu davası acılır kamu davasında karşı tarafın şikayetci olması olmaması önemli değildir birbirne bağlı olarak devam etmiyor
arkadaşın durmuna gelirsek kasko karşılıyor mahkeme kısmından en ufak bir korkunuz olmasın kamu davası ehliyetsiz olduğu için o adamla olacak
sizin kaybınız olmayacak sizinkinin aynı olayı yaşadım ordan biliyorum bende 8/8 suclu olmuştu kamu davası felan filan hiçbirşey sizi uğraştırmıyor dava sonucunda sigorta yaptığı masrafı ehliyetsiz sürücüden alıyor

Zaten Trafik Poliside 8'DE 8 Kusuru Bana yazdı. Motosiklet Sürücüsü Ehliyetsiz trafiğe çıkmaktan ceza yicek o ayrı konu. Yanlız Karşı Taraffın Trafik sigortası dahi yapılmamış. Bu Konu Nasıl aşılacak onu bilemiyorum.Karşı Tarafın sigortası ve ehliyeti olmadığı için Benim sigorta onun masraflarını ödemez diye bir bilgi geldi bana ne kadar doğru bilemiyorum tabi...

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçta Toplam 3.800 TL Masraf Var. Toplamda 5 Parça değişiyor.Allah Hepinizi Kazalardan Korusun....

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun. Allahtan size yada karşıdakine birşey olmamış. Zaten kasko ödüyor. Ama bi sadaka verin kazayı belayı def eder.

pentagram_zafer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.antu.com
çok geçmiş olsun.Allah başka dert, bela, kaza vermesin.

gerisi çok da mühim değil. can kaybı olmasın da, en önemlisi o hocam

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten Trafik Poliside 8'DE 8 Kusuru Bana yazdı. Motosiklet Sürücüsü Ehliyetsiz trafiğe çıkmaktan ceza yicek o ayrı konu. Yanlız Karşı Taraffın Trafik sigortası dahi yapılmamış. Bu Konu Nasıl aşılacak onu bilemiyorum.Karşı Tarafın sigortası ve ehliyeti olmadığı için Benim sigorta onun masraflarını ödemez diye bir bilgi geldi bana ne kadar doğru bilemiyorum tabi...

Karşı tarafın ehliyeti ve sigortası olmasa bile 8/8 suc sende olduğu için senin sigorta onun masrafını yapar ama rucu eder yani ehliyetsiz olduğu için ondan parayı tahsil eder kamu davasının bir nedenide budur işte

sen onları hiç düşünme masrafın sıfır olacak ama kaskonu bozduğun için seneye biraz yüksek yenilersin hepsi bu oda sorun değil cana gelmesinde mal o kadar önemli değil

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Ehliyetsiz olması sigortaya para öder anlamına gelmez. Ehliyetsiz araç kullandığı için trafik kurallarına göre ceza yer. Polis tutanağında 8/8 suçlu olan bir aracın sigortası para talep edemez.

Motorsürücüsü ehliyetsiz bile olsa yaralanmalı kazalarda tazminat talep eder ve büyük ölçüde kazanır.

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Arkadaşlar Konunun İlk sayfasına Aracın Sanayideki Son Halini Fotoğrafladım Bugün Onu Koydum. Toplam Hasar : 4.750 Civarıymış...

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar ;

Nihayet Şükürler olsun arabam servisten sağ salim çıktı. Tek Farkettiğim şu Eskisine göre ilk marşa bastıktan sonra biraz daha fazla silkeliyor araba. Yani Hareket halinde değil ilk marşa bastığımda eskisine göre biraz daha fazla sarsıntı ile çalışıyor.
Aracın Çarpma anında motor kulağı kopmuştu.Onu değiştirdiler. Acaba ondanmı kaynaklanıyordur. Konuyu ciddye almalımıyım ? Yoksa biraz daha aracı kullanmalımıyım ?
Konu Hakkında yardım ve görüşlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla...

Şahin ATAK
Opelim.net Üyesi
Opel astra 2009
1.3 CDTI Şimşek Gri
HB Kasa
KM : 105.900