trafikte adam öldürmek sadece an meselesi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşte en sonunda olan oldu. Trafik kurallarını tanımayan şerefsiz evladının biri it sürüsü mensubu kavat tayfası bu kelimeler onun bunun çocuklarına az gelir...

Sürekli ışıklı yaya geçidi var. Bu konunun açıldığı adres bura. Biraz önce yukarı da daha ağır küfürleri hak eden onun bunun evlatları 13 yaşında bir çocuğu altına aldı. Ve çocuğun sol kalça komple harap oldu. Ulan Allah bin kere belanızı versin sizin gibi hayvanların. Hayvan oğlu hayvan adamlar...Trafik lambasına bastığın da yayaya yeşil diğer tarafa kırmızı yanıyor it tayfası buna karşın iplemeden geçip gidiyor ben sizin gibi adamların ta.... İçim param parça oldu ya... Şerefsizin kafasını gözünü kırmalık...Bu ve buna benzer ipneler kendi başlarını yesin gebersinler parça pinçik olsunlar...Aminnnnnnnnn.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içinde yayaların cok yoğun olduğu bilinen, karşıdan karşıya geçişlerin sık olduğu yerlerde sürücüler kesinlikle belli hızda ve dikkatte kullanmalı fakat o noktada Bursa merkez'de değişik bir açıdan bir sorun ileteyim:

Bursa Şehreküstü Bursa'nın en merkezi ve tarihi mahallelerindendir ve kapalı çarşısının batı kapısı ve ona bağlı bakırcılar carşısının çıkışında bulunur. Çarşıların batı kapılarının karşısında yoğun otobüs ve minibüs durakları vardır ve o kapıdan karşıdaki duraklara ulaşabilmek için her saniye onlarca kişi yoldan karşıdan karşıya geçmektedir. Otobüsünün geldiğini gören bilhassa kadınlar otobüsü kaçırmamak için kendini adeta yola atmaktadır. Nitekim o bölgede yayalara arabalar cok sık carpmaktadır. Şimdi soruna geliyorum: Bu kadar sorunlu yolda yaya trafik ışıkları nerede dersiniz? Kapalı çarşı çıkışının çok çok ötesinde tenha bir yerde! Kimse oradaki ışıklara kadar yürümüyor, oradan geçmiyor. Peki yine de neden ışıklar orada? Kendi tahminim, bir altında 2000'de yapılan bir AVM var ona yakın olsun diye! Yani ışıkları oradan alıp tam k.çarşı çıkışına koysalar, AVM önü hepten tenhalaşacak kaygısı olduğunu tahmin ediyorum.Bunu nerden tahmin ediyorum, geçen ay oradaki yaya geçitinin konumunun sorunlu olduğunu, k.çarşı önüne alınması gereğini ifade eden bir dilekçeyle belediyeye başvurdum, belediyeden ne cvp geldi biliyor musunuz? "Konum uygundur."
O yaya geçitinden kalkış yapan araçlar yokuş yukarı hızlandıkları için k.çarşı cıkışından otobüs duraklarına atlayan yayalar için cok yavaşlamıyorlar ki haklılar da, cunku 50m önceki ışıklarda zaten durmuşlar, yokuş yukarı tam hızlarını almışken yayalar için kolay gaz kesmiyorlar. Yakınlarıma oradan geçmemelerini dikkatli olmalarını söylemekten başka carem yok. Kendim de sıklıkla oradan geçiyorum, bazen arabaların bitmesini dakikalarca bekliyorum, ancak herkes beklemiyor.

EKLEME: Yazmayı unuttum, k.çarşı çıkışının 10-20m ötesinde bir altgeçit var, yaya geçitini k.carşı önüne taşısalar o altgeçidi de kimse kullanmayacak, dolayısıyla oradaki esnaf (yani belediyenin kira gelir kaynakları) iş yapamayacak, o yüzden de yaya geçidini oraya taşımıyor olmalılar.