Tuning ve polis tutumu

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bide reklamlı Plaka çerçevesini söktürtüp silokon ile yapıştırdım. bu şimdi APP plaka mı oluyor o da mı yasak???

Hayır benim de orjinal plakalar tampona direk vidalı bunun için ceza kesildiğini hiç duymadım.

APP plakandaki rakam ve harflerin başka bir plakada farklı karakter ve fontta yazılmasız yani 2 farklı plakan var ama soradan olanlar mühürsüz olduğu için ceza kesiliyor.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun film olayını duymuştum yasak yani trafikte.
egzoz ucu da keyfine kalmış yazabilir bi çevirmede bana da laf etmişlerdi tabi sökerim dedim hiç diretmedim bu abart egzoz değil egzoz ucu falan demedim...

yalnız bende mercekli angel far (FK depo) ve 8000K zenon takılı 6000K üstü yasak mı şimdi nerden bilecek kaç "K" olduğunu???

bide reklamlı Plaka çerçevesini söktürtüp silokon ile yapıştırdım. bu şimdi APP plaka mı oluyor o da mı yasak???

tabiki 6000 üstü yasak değil ama 6000 kelvini geçtikten sonra ışık mor renge doğru gidiyo onuda gördüler mi zaten diğer arabaların arasında kabak gibi belli oluyo hopp çeviriyorlar bir ton uğraş ondan sonra

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplar için teşekkürler.

bide benim bildiğim kadarıyla merceksiz farlara Zenon uygulaması yasak TÜV'den geçmiyor ceza da kesilebilir. normal fara zenon takınca ışık çok dağılıyor ve karşıdan gelenin gözünü alıyor. bu tip farları görünce ben de uzunları yakarak gidiyorum kısasa kısas :rolleyes:

ozgun41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracına duygusal bağ kuran herkes onu kişiselleştirmek için ,farklılaştırmak için birşeyler yapmak ister bunun içinde demek ki önünde iki engel var biri para diğeride anlayış göstermesini beklediğimiz polisler.yurtdışında da acaba tuning yasak mı polis abiler :) müdahale ediyorlar mı merak ediyorum.

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla amerikada aracı full+full yüklesen bile bütün trafik kurallarına uyarsan ceza yok tabi 1000 hp yaptıktan sonra aracı nasıl 60km de sabit hızla götürmekte gaz pedalına tüy kadar hafif basmakta marifet olsa gerek :)

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara'da cam filminin affı yok,yakaladıkları yerde cezayı yapıştırıyorlar.
Eskiden cam filmi çeken aksesuarcılar,şimdi sökerek para kazanıyorlar.

bariskaratas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankaraya kayseri emniyet müdürü atandı.
kayseride de modifiye ye takmıstı aynen ankarada devam ettiriyor.
hatta gecenlerde valilikten izinli modifiye araçlar yarışına ekipleri göndertip ceza yazdırtmıs araçlara, yarışta haliyle iptal.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun film olayını duymuştum yasak yani trafikte.
egzoz ucu da keyfine kalmış yazabilir bi çevirmede bana da laf etmişlerdi tabi sökerim dedim hiç diretmedim bu abart egzoz değil egzoz ucu falan demedim...

yalnız bende mercekli angel far (FK depo) ve 8000K zenon takılı 6000K üstü yasak mı şimdi nerden bilecek kaç "K" olduğunu???

bide reklamlı Plaka çerçevesini söktürtüp silokon ile yapıştırdım. bu şimdi APP plaka mı oluyor o da mı yasak???
app plaka baska bisiy mühürsüz oluyo artı kaçbir K olduğunu anlamak için prof olmaya gerek yok bakınca anlasılıo:D

gencomx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30 1B ceza maddesi

Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak...

konu tartışılır film aşırı koyu olmadığı sürece görüşü engellemez ayrıca kaza anında film camların dağılarak yaralanma olasılığını sıfıra indiriyor açık renk filmde diretme yapılabilir ceza yazdırılmadan devam edilebilir diye düşünüyorum ama çok koyu filme bişey diyemeyiz. yüzsüzlük olur :)