turbo veya bir valften gelen ses hakkında

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Özgün televizyonunu iyi koru.

kndy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: turbo veya bir valften gelen ses hakkında

Iyi Akşamlar herkese..arkadaşlar aynı ses bende de başladı çözüm bulabilen var mı acaba?

aloreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu ses bendende geliyor. Ama şöyle bir durum var . Arabanın içindeyken bu sesi duymuyorum. Ancak kontağı içeriden başka biri kapattığında arabanın dışındayken çok net duyuyorum.

kndy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynen dışarıdan çok daha net duyuluyor tabi ama kapıı açıkken de duyuluyor ben öyle fark ettim ..turbo tribünlerinden geldiğini düşünüyorum ve bir sorunmuş gibi geliyor bana çünkü ilk zamanlar yoktu son bir aydır geliyor..Özgün beye sordum. Videoyu ekleyen oydu zaten bakalım ne yapmış bende merak ettim cevabını bekliyorum sonucu birlikte buradan öğrenebiliriz..saygılar..

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu konudan sercan arkadaşımiz da müzdarip o puff sesini turbo değişerek çözmüş ama ses tekrar ettimi tekrar bilmiyorum fiy fıy sesi devam ediyor dedi.

Buradaki usta Fıy fıy fıy sesi icin garantiden egr sensolit volan valfimiydi sanırım o degisti bu pazartesi ses bariz azaldı fıylama acısından. Cok hafif bir ses var ona motor durdurma sesi diyor. Pufflama için burdaki usta normal diyor kompresör aç kapa sesi diyor. Açıkçası pek işin içinden cıkamadık. Evet bi ses var ama aracta da hiçbir problem yok.
Birde ilginç olan memlekette yazın bu sesi pek duymadim rakımdan ya da yakıttan mı oluyor diye düşünüyorum eğer bir çözüm bulursak haberleselim.

Sercan da ilgileniyor bu sesle gördüğünde yazacaktır

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Konuyu takip ediyorum arkadaşlar. Umarım en kısa sürede çözüm bulunur, değerli forumdaşlarımız aydınlanır :)

kndy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de aracınçekişinde falan bi sorun yok ve fıy fıy fıy sesi de her zaman gelmiyor arkadaşlar yokuş olmayan güzergahta kullandığım zaman bu ses gelmiyor ama yokuşta kullandığım zaman bu sesi yapıyor anlayamadım yani..memleketim aydın söke yazın orada ben de duymafim bu sesi simdi görev gereği urfadayim evimin yolu biraz yokuslu her zaman duyuyorum..ilk marşta 30 saniye bekliyorum stop etmeden 30 sn 1 dk arası bekliyorum araci aldigimdan beri dikkat de ediyorum ama bakalim ne cikacak..

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kndy link' Alıntı:
Bende de aracınçekişinde falan bi sorun yok ve fıy fıy fıy sesi de her zaman gelmiyor arkadaşlar yokuş olmayan güzergahta kullandığım zaman bu ses gelmiyor ama yokuşta kullandığım zaman bu sesi yapıyor anlayamadım yani..memleketim aydın söke yazın orada ben de duymafim bu sesi simdi görev gereği urfadayim evimin yolu biraz yokuslu her zaman duyuyorum..ilk marşta 30 saniye bekliyorum stop etmeden 30 sn 1 dk arası bekliyorum araci aldigimdan beri dikkat de ediyorum ama bakalim ne cikacak..

Yazın bende kuşadası ndaydım söke ve adaya giderken genelde yokuş var ama pek ses hatırlamıyorum. Yokuş sonrası olduğunu pek düşünmüyorum acıkcası. Rakımdan dolayı yakıt tam patlayamıyor da o mu yapıyor ki acaba