turbolamak :)

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende onu diyorum :D

gsi.mert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim x20xev ve z20leh yapan 2 kişi var şu ana kadar biri yalçın abi dieri hakan abi ankara biri kütahyaya gitti dieri eskişehirde fenaada gidiyor dierice astra bertone oda ankarada v max style
bu arada cengiz abi astra g deki yol tutuş viraj kabiliyeti maalesef astra gsı ve calıbrada tok be abicim astra g lotus un yüksek yol tutuş ve viraj performansını yansıtıyor ve o fırmayla opel ortak yapımı
yeni yenidir abi mesela astra h kullandınızmı o dahada başka bi yol tutuyor virajlarda ben kullandığımı söylüyorum bi başkasının fikride daha başkadır
ama turbo başka bi dünyaa

gsi.mert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de su var teknoloji acisindan..:) mesela bir hatun, calibra turbo ya bindiginde mi yoksa 2008-2009 model bir astra j ye bindiginde mi daha mutlu olur.. :):)

inan astra j ve calıbrayı yan yana çek hatunların hepsi calıbraya doluşucaklardır o arabanın karizması yeter ve ölmezde;)

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim x20xev ve z20leh yapan 2 kişi var şu ana kadar biri yalçın abi dieri hakan abi ankara biri kütahyaya gitti dieri eskişehirde fenaada gidiyor dierice astra bertone oda ankarada v max style
bu arada cengiz abi astra g deki yol tutuş viraj kabiliyeti maalesef astra gsı ve calıbrada tok be abicim astra g lotus un yüksek yol tutuş ve viraj performansını yansıtıyor ve o fırmayla opel ortak yapımı
yeni yenidir abi mesela astra h kullandınızmı o dahada başka bi yol tutuyor virajlarda ben kullandığımı söylüyorum bi başkasının fikride daha başkadır
ama turbo başka bi dünyaa
sahiden de Hakan'ın aracı çokçok güzel her ne kadar binmek nasip olmadıysa da methini cok duyduk ...
yahu konu nerden nereye geldi ben Oray kardeşime ki kendisini severim tamamen samimiyetimden bu aracın orjinalliğini bozma,turbolamayla uğraşma sat bunu gel sana calibra turbo alalım oynayacaksan onunla oyna dedim yoksa onun aracını kötülemedim bu haddim de değil zaten sonra astra gsi ile onun aracı kıyaslandı e dolayısıyla calibra da kıyaslanmıs oldu donanım olarak yeni nesillerde olup da calibra turboda olmayan sadece cruise control,esp,yağmur ve far sensörü ıvır zıvır bunların her yeri teknoloji olsa ne yazar esp hariç , calibra turboyu herkes 15 yaşında cok eski teknoloji sanıyor o araç zamanının çok ötesinde bir donanım ve dizayna sahip hatta seri üretimiş consept tasarım diyebiliriz kıyas o yüzden kabul etmez, kasasının durusunu gören ve aracı tanımayan hayranlıkla izliyor,bunu tüm calibracılar bilir bu yaştan sonra abartacak halimiz yok şu an fiyatı ucuz olabilir vs bunlar kıstas değil ,acaba kaçınıza muayene ıstasyonunda abi bu araç ne opelde varmıydı böyle bir canavar ya da gittiğiniz birçok benzin istasyonunda kardeş bu ne marka,yolda giderken sellektörle zorla durdurup bu ney abi,çok güzelmiş ya! ya da anlayanın yine yolda yaptığı el kol hareketiile hayranlık ısaretlerı ve ya kıymetını bıl abi diya bağırmalarına ...uzar da gider maruz kalıyorsunuz :D calibrayı siz ne sanıyorsunuz yani bazı araçlar kıyas kabul etmez tıpkı ferrarinin kendisinden cok daha pahalı bir bentley sedan ile kıyaslanmasına benzer bu yerım bentley sedanını ferrari dururken, konu bu yani biz istiyoruz ki eşimiz dostumuz da calibra turbo sahibi olsun arabaya bindim desin hiç olmazsa :D bu şakaydı tabi ama ben calibra hastasibiri olarak sahiden de sevdiğim arkadaşlarımın calibra sahibi olamsını istiyorum bunu forumdaki dostlarım da bilir hepsine demişimdir alın güzel alettir diye oray da benım ıcın arkadas dosttur kısaca ....yol tutuş meselesine gelince bana göre 4 çeker bir araçkadar iyi yol tutabileceğini sanmıyorum diğer araçların bunu gecen hafta aldığımız calibra turbonun sahibinini kullanmasında da gördük ovirajlara benımkı de o sekılde ınanın gıremezdı yani giremezdiderken herkes her viraja girer amamühim olan cıkmak değil mi ...

doktor1968

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkesin arabadan anladığı şey farklı kimi derki,
-Araç parlasın göz alsın dikkat çekici olsun,
-Kimide gaza bastım mı kimse plakamı okuyamasın :)

-Valla kamyon süreniniz var mıdır bilmem ama çok zevkli benimde anladığım bu,,
zevkli olsunda nası olursa olsun :) :D :D

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkesin arabadan anladığı şey farklı kimi derki,
-Araç parlasın göz alsın dikkat çekici olsun,
-Kimide gaza bastım mı kimse plakamı okuyamasın :)

-Valla kamyon süreniniz var mıdır bilmem ama çok zevkli benimde anladığım bu,,
zevkli olsunda nası olursa olsun :) :D :D
su ana kadar ki en güzel yorum :D sahiden de öyle...

dj_oray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla beyler yemeyin birbirinizi.. karınca z kararınca g falan filan.. ben aracı satıom. sorumlu üstad konuyu kilitlesin. çok üzülerek söylüyorum isterseniz beni üyelikten atın sayın yetkililer. isterseniz benimle muhattap olmayın sayın dostlar.. bu sitede tek bildiğim kimsenin kimseye bi katkısı PEK yok, yok demiyorum pek yok.. başka formlarda da üyeliğim var, bi sorun oluyo birisinin arabasında veya başka bişi millet toplanıo gidip bakıolar anlayanlar arkadaş oluyorlar. burda sürekli takipdeyim mesela; adam arabam titriyo tamirci rolanti motoru diyo dogrumudur diye yazıo... biri ordan yazıo rolanti motoru var bende 150 tl olur ara beni...!!!

turbolamak dedik varmı yapan dedik.. kimseden ses çıkmadı ama turbolama hariç herkes bişiler konuştu.. kızmasın kimse bana chat sitesinden pek bi farkı yok buranın....

herkes birbirinin arkasından sıkıo bu siteden tanıdığım 8 9 kişi var reelde görüştüğüm herkes birbirinin arkasından atıyo tutuyo abi (arada 3 4 kişi hariç) yok onun araba böyle yok onun araba yürümüyo yok benim araba fişek... artık canım sıkılmaya başladı arkadaşlar gereksiz muhabbetleri kesin gerek yok ben okurum gülerim benim ne olduğumu bilirler. Cengiz abi bilir en başta atölyeye de çağırdım aracın marşına basıcagım zaman görüşemedik. bugünde gelicekti yine uymadı gelemedi işinden dolayı. kimseye bişi ispatlamak gibi bi derdim yok.. dikkat ederseniz çogu muhabbetim geyiktir. gerçekten yardıma ihtiyacı olan bi arkadaşım varsa da yardım ederim.. bazıları gibi parasını alıp işini salmam... ""ARACIN ÜZERİNDE TC MOTORU OLUPDA. BİZ TELİNİ SÖKÜP KAPI CEBİNE KOYUP..BUNUN TC DE SORUN VAR SANIRIM DİE GIRGIR YAPTIĞIMIZDA BUNUN TC MOTORU YOK ÜSTÜNDE ALIRKEN BAKTIRMADINIZ MI BENDE VAR TERTEMİZ 250TL SİZE OLUR"" diyen arkadaşlar da var.... daha açık net konuşmicam.. o yüzden benim konularıma bişey yazarken yardım maksatlı yazarsanız sevinirim... yardım etmeyide severim.. parça işçilik servis vs ne lazımsa yardımım olur emin olun..

cengiz abi sende kızma bana seviyorum seni.. sende eski yaşlı adamsın arabanda eski teknoloji tam sana göre işte hehehe :) şaka yaptım :))

dj_oray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı turboluycam diyorsun sonra satıcam diyorsun anlayamadım bu işi.cengiz abiye katılıyorum o zamanın teknolojisiyle üretilen calibra turbo bugün sizin yeni teknoloji dediğiniz dünyanın parasıyla alınan bmw,mercedes,audi,pejo rcz vs vs. birçok arabaya dikiz aynasından bakıyorsunuz.söz konusu calibra turboysa gerisi teferüattır.

güzel kardeşim çok teknolojiksin de çok formla ilgilisinde sen bi oku bakim benim yazdığımı...

ben aracın ilanına ewlencem diye satıyorum dedim... satılmazsa z20let yapcam dedim..ok?

turboya çeviren varmı diye sorum.. kim nasıl turboya çeviriyo die de sormadım.. sormam da gerek yok ;)