Uzun yol için tavsiyeler...

CotYorA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle herkesin ramazan ayı mübarek olsun diyorum. Ramazan Bayramı vesilesi ile Ankara'dan Ordu'ya yola çıkacağım bayram gelmeden. Bunun için tavsiyelerinize ihtiyacım var. Öncelikle sabah 10:00 sularında yola çıkmayı düşünüyorum ve araç henüz rodaj döneminde olduğundan ve uzun yol performansını ölçmek için çok agresif kullanmayacağım. Ekonomi olması açısından 90 km/s hız sabitleyici ile gitmeyi düşünüyorum. Hafif eğimli yollarda 5. viteste CC, düz yollarda 6. viteste CC kullanmayı düşünüyorum. Bu konuda önerileriniz var mıdır? Devir çok düşük olursa 6. vitesin 5. vitesten çok yaktığını biliyorum. Genel olarak düşüncelerinizi almak isterim...

* CC = Cruise Control

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uzun yol için tavsiyeler...

hiç öyle ince hesaplarla kendinizi kasmayın. 90 110 aralığında yol uygun olduğu sürece cc açın. klimanızı dereceyi ayarlayıp ( 20 23 arasında ) autoya alın. müziğinizi açın arabanın keyfini çıkarın  045thumbsup tek dikkat etmeniz gereken konu emniyet kemerini ( arka koltuk dahil) ihmal etmemek. haa bir de lastik basınçlarını kontrol edin. araç yüklü ise önler 33 arkalar 39 diyor kitapçıkta.  zaten havalar da sıcak, uzun yol ve sıcak havada lastik basıncı düşürülmez aksine arttırılır.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

öncelikle hayırlı yolculuklar dilerim. benim size tavsiyem kendinizi hiç kasmayın, CC mükemmel bir nimet 90 km hız sizi bunaltır. 100 ort iyidir. klima 22-23 derece çok ideal.... sürüşün keyfini çıkarın....

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle hayırlı ramazanlar..

Bence canınız nasıl istiyorsa öyle kullanın ancak aracı ve kendi limitlerinizi zorlamadan; "90 la gideceğim 100 ü aşmayacağım" diye şartlanırsanız dikkatiniz ve enerjiniz umduğunuzdan çabuk tükenebilir, "rahat bir yolculuk planlıyorum acelem yok" deyin ve trafiğe odaklanın, yolun boş olduğu anlarda aracın yakıt tüketimini tecrübe edebilirsiniz ancak bu gibi noktalarda aceleci olmayın, ilerleyen km lerde içeriyi havalandırmayı ve kısa süreli molalar vermeyi de ihmal etmeyin.

Hayırlı yolculuklar..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayırlı yolculuklar
90 ile yolda sıkılıyorsunuz ben denedim ancak yarım saat dayanabildim
100-110 ideal hızlar
Aracı sollama ya da herhangi bir durumda zorlayabilirsiniz rodaj var diye bu durumlarda gaza yüklenmekten çekinmeyin

CotYorA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hepinize teşekkürler arkadaşlar yorumlar ve önerileriniz için. Araçta ben ve annem (önde) olacağız. Bu durumda ön ve arka lastik basınçlarını nasıl yapayım dersiniz? Ağustos sonu da yaz olacaktır o yüzden hepsine 33 mü basmam gerekir?

-Rodaj var diye sollamalarda gaza basmaktan çekinmem.
-illa 90 diye şartlamam kendimi lakin belirttiğiniz gibi insanın dikkati dağılıyor, 90 dedim ama 90-110 arası düşünüyorum zaten radarlar da pek izin vermeyecektir üstüne.
-Emniyet kemeri beni rahatsız etmez zaten jeniffer sağolsun (plakam JNF ;) ötüp uyarıyor.

Bir de aklıma gelmişken diyelim ki klima açık ve auto modda, dış hava sıcaklığı 22, bense 23'e ayarlamışım. Bu durumda ekstra benzin yakıyor mu araç yoksa klimayı kesip dış hava sıcaklığını mı alıyor. Akıllı olduğunu düşünüyorum bu klima olayının. Atıyorum dışarısı 15, ben 20 dediysem klimayı ısıtmak için kullanmaz sanırım...

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1-Yolculuk esnasında mola aralarını fazla uzatmayın bence. En fazla 200-250 km'de mola vermeniz iyidir.

2- Cd çalarınızda hangi müzikler var bilmıyorum ama en sevdiginiz şarkılardan bi cd yapmanız da guzel olur. Özellikle hareketli şarkılar tabi. örnegin hande Yener- Atma :)

3- Lastik basınclarını mutlaka kontrol edin tabiki. Araçta fazla yük ve yolcu olmayacaksa normal iyidir. 33-35

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cd için size bi liste vereyim. istediklerinizi seçersiniz :)

1- Sertap Erener…………………………….Bu böyle
2- Jennifer Lopez………………………….On The Flor ft. Pitbull
3- Kaoma………………………………….. The Lambada
4- Mr. President……………………………. Coco Jambo
5- Alizee………………………………… La Isla Bonita ( madonna)
6- Bon Jovi……………………………… Always
7- Michel Jackson………………………. Billie Jean
8- Michel Jackson………………………. Black Or white
9- Bryan Adams………………………… (Everything I Do)  I Do It For You
10- Eagles………………………………….. Hotel California
11- Shakira………………………………….Waka Waka
12- Ziynet Sali……………………………...  Bize Yeter
13- Sinan Akçil-Hande Yener……………… Atma
14- Tarkan………………………………….. Adımı Kalbine yaz.
15- T Atiye…………………………………… Salla
16- Atiye…………………………………… Bu mudur?
17- Hande Yener…………………………… Bodrum
18- Hande Yener……………………………. Aşkın Ateşi
19- Sıla……………………………………… Alain Delon
20- Tarkan…………………………………. Sevdanın Son Vuruşu
21- Demet Akalın………………………….. Evli mutlu çocuklu
22- Demet Akalın…………………………..Toz pembe
23- Demet Akalın ………………………… Mucize
24- Demet Akalın…………………………. Afedersin
25- Demet Akalın…………………………. ևanta
26- Gökhan Türkmen……………………… Kayıp şehir
27- Soner Sarıkabadayı……………………..Kendisi Yazdı kendisi bozdu.
28- Ayşe ֖zyılmazel……………………….İstanbulun Kızları

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sanırım Ankara dan Ordu ya gidecekseniz Çorum-Amasya-Tokat üzerinden gidiyorsunuz, bende geçen hafta Giresun a gittim aynı güzergahtan gidiyorum, size tafsiyem yollarda çok dikkatli olun özellikle Osmancıktan sonra yollarda çok çalışma var ve yol bir anda tek şeride düşebiliyor, tabelaları göremiyorsunuz bile. Yanınızda mutlaka bir güneş gözlüğü olsun. Eğer dediğim güzergahtan gidecekseniz zaten kolay kolay CC yi kullanamazsınız, çünkü dediğim gibi belli noktalarda çok çalışma var. Ama henüz bitmiş olan yeni asfaltlanmış yollarda CC yi 90 ila 110 km arasında kullanabilirsiniz. Şimdiden hayırlı yolculuklar.

CotYorA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BİLDS link' Alıntı:
1-Yolculuk esnasında mola aralarını fazla uzatmayın bence. En fazla 200-250 km'de mola vermeniz iyidir.

2- Cd çalarınızda hangi müzikler var bilmıyorum ama en sevdiginiz şarkılardan bi cd yapmanız da guzel olur. Özellikle hareketli şarkılar tabi. örnegin hande Yener- Atma :)

3- Lastik basınclarını mutlaka kontrol edin tabiki. Araçta fazla yük ve yolcu olmayacaksa normal iyidir. 33-35

CD çalara Karadeniz müziklerini koysam yeter, zaten o da hazırda var :) Bir de PowerTürk Ağustos ayı TOP40'ını indirirsem yeter bana gidene kadar :p