Uzun yol için tavsiyeler...

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uzun yol için tavsiyeler...

markopasa86 link' Alıntı:
Sanırım Ankara dan Ordu ya gidecekseniz Çorum-Amasya-Tokat üzerinden gidiyorsunuz, bende geçen hafta Giresun a gittim aynı güzergahtan gidiyorum, size tafsiyem yollarda çok dikkatli olun özellikle Osmancıktan sonra yollarda çok çalışma var ve yol bir anda tek şeride düşebiliyor, tabelaları göremiyorsunuz bile. Yanınızda mutlaka bir güneş gözlüğü olsun. Eğer dediğim güzergahtan gidecekseniz zaten kolay kolay CC yi kullanamazsınız, çünkü dediğim gibi belli noktalarda çok çalışma var. Ama henüz bitmiş olan yeni asfaltlanmış yollarda CC yi 90 ila 110 km arasında kullanabilirsiniz. Şimdiden hayırlı yolculuklar.

Evet yerinde bi uyarı olmuş. Geçen hafta 3 arkadaş Aydın'dan marmarise gittik. Dönüşte Çine Barajını izlemek için mola verdik ancak sohbet muhabbet derken aracı kulanan arkadaş bölünmüş yolun bulundugumuz yerde tek şeride indiğini farkedememiş..

Önümüzde kamyon vardı ve onu sollayıp yolumuza devam edecekken bir baktık karşımızda son sürat geln bi araba.. kafa kafaya girmemiz işten bile degıldı ve suç %100 bizdeydi. Yani 1 sanıyelik dikkatsizlik hayatımıza mal olabilirdi. Ödüm koptu tabi. neyse ki arkadaş gelen aracı anında farkedip hızlı bi manevrayla tekrar kamyonun arkasına geçebildi..

Yollarda hiç konusmamak kadar çok lav lav edip şoförün dikkatini dagıtmak da son derece yanlış bir şey..

Allah kazasız belasız sürüşler versin.

CotYorA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
Sanırım Ankara dan Ordu ya gidecekseniz Çorum-Amasya-Tokat üzerinden gidiyorsunuz, bende geçen hafta Giresun a gittim aynı güzergahtan gidiyorum, size tafsiyem yollarda çok dikkatli olun özellikle Osmancıktan sonra yollarda çok çalışma var ve yol bir anda tek şeride düşebiliyor, tabelaları göremiyorsunuz bile. Yanınızda mutlaka bir güneş gözlüğü olsun. Eğer dediğim güzergahtan gidecekseniz zaten kolay kolay CC yi kullanamazsınız, çünkü dediğim gibi belli noktalarda çok çalışma var. Ama henüz bitmiş olan yeni asfaltlanmış yollarda CC yi 90 ila 110 km arasında kullanabilirsiniz. Şimdiden hayırlı yolculuklar.

Çorum-Amasya-Tokat üzerinden gitmeyeceğim. Gideceğim güzergah aşağıdaki bağlantıdaki gibi:
http://maps.google.com/maps?saddr=Turgut+%C3%96zal+Blv&daddr=Ordu,+T%C3%BCrkiye&hl=tr&ie=UTF8&sll=39.92077,32.85411&sspn=0.898395,2.113495&geocode=FbakYQId-hP1AQ%3BFSVbcQIdxQ1CAinVURCD6CFjQDHdPPG1qvtZ7w&mra=ls&t=h&z=8

Normal Ankara-Samsun yolunu takip edeceğim kısaca...

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anladım, biz Osmancık-Çorum üzerinden gidiyoruz, Suluovadan sapıyoruz, Amasya, Erbaa,Niksar diye gidiyoruz :) Alucralıyım bu arada :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben 15 gün önce geldim İzmir-Ankara-Samsun yolu
yarında Samsun dan yola çıkacağım önce safranbolu ertesi günde Tekirdağ Çorluya geçeceğim

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

bugün ilk defa cc 20 km kadar kullandım hızı 100 e sabitledim
aracım 1.6 115 olmasına rağmen anlık yakıt tüketimi 5.5 6.5 arasıydı
5-6 sefer 7-7.5 oldu bundan sonra yol boş oldukça cc

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Kısmetse 10 gün sonra ben de ilk uzun yolumu yapıyorum. Ankara-Kuşadası olacak. İzmir üzerinden gidiyorum. Ankara-İzmir yolunda fazla çalışma var mı, bu aralar giden arkadaş varsa bilgi verirse sevinirim. Yolculuk izlenimlerini buradan paylaşırız inşallah..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hokamola link' Alıntı:
Kısmetse 10 gün sonra ben de ilk uzun yolumu yapıyorum. Ankara-Kuşadası olacak. İzmir üzerinden gidiyorum. Ankara-İzmir yolunda fazla çalışma var mı, bu aralar giden arkadaş varsa bilgi verirse sevinirim. Yolculuk izlenimlerini buradan paylaşırız inşallah..
hatırladığım kadarıyla Turgutlu yolunda, Afyon taraflarında biraz yol çalışması var
onun dışında yollar çok güzel ve İzmir-Ankara arası rahat bir yolculuk oluyor

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BİLDS link' Alıntı:
[quote author=markopasa86 link=topic=2029.msg42213#msg42213 date=1312626647]

Evet yerinde bi uyarı olmuş. Geçen hafta 3 arkadaş Aydın'dan marmarise gittik. Dönüşte Çine Barajını izlemek için mola verdik ancak sohbet muhabbet derken aracı kulanan arkadaş bölünmüş yolun bulundugumuz yerde tek şeride indiğini farkedememiş..

Önümüzde kamyon vardı ve onu sollayıp yolumuza devam edecekken bir baktık karşımızda son sürat geln bi araba.. kafa kafaya girmemiz işten bile degıldı ve suç %100 bizdeydi. Yani 1 sanıyelik dikkatsizlik hayatımıza mal olabilirdi. Ödüm koptu tabi. neyse ki arkadaş gelen aracı anında farkedip hızlı bi manevrayla tekrar kamyonun arkasına geçebildi..

Yollarda hiç konusmamak kadar çok lav lav edip şoförün dikkatini dagıtmak da son derece yanlış bir şey..

Allah kazasız belasız sürüşler versin.
[/quote]

Daha dün gece arkadaşın arabasıyl aynı duruma düşüyorduk; dikkatimi çekiyor bu duruma düşen hiç de az değil bence Karayolları uyarı levhalarını elden geçirmeli!

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Her tarafta yol yapılmasından kaynaklı bence 2 gün önce geçtiğim yol 2 gün sonra aynı yol olmuyo bigün bi tarafa veriyolar yolu diğer gün diğer tarafa yolu yapanların dışında nerde neyin olduğunun bilinmesi mümkün değil tabi bunlar mazeret değil insan hayatı söz konusu sonuçta
bence bu yol yapımı olan yerlerde mümkün olduğunca düşük süratlerde gitmek gerek tabi kamyonlara fazla yaklaşmamkta lazım resmen taşlıyolar adamı