..V KAyışı koparsa??

cagri.akyuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
..rkadaşlar 1.7 corsa sahibiyim...v kayışı yuvadan çkmış aşırı gewşeklik sonucu sanırım,kayışın sarılı olduğu silindirlerden biri yamulmuş sanırım,,,..V kayışı koparsa nasıl sorunlara yol açar acaba,aracım yağ boşalttı,bi ilgisi warmıdır?

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
direksiyon ağırlaştımı aküyüde şarj yapmaz benim bildiğim yanılıyorsam ustalarımız daha aydınlatıcı bilgi verirler yağ nerden boşaldı kayışın olduğu bölgedemi

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yag ile V kayışının bi alakası yok..
v kayışı su devirdaim pompasını, şarj dinamosunu, direksiyon pompasını(tam elektrikli degilse) ve klima kompresörüne hareket verir...
Koparsa akü şarj lambası direk yanar, su devirdaim olamadıgından hararet yükselir, direksiyon sertleşir...

Ama kasnaktaki egrilikten dolayı bi arıza olmuş olabilir..

cagri.akyuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
...hocam önce fren şişti..şuan frene basamıorum...yağ boşaldı,karter olmadığından eminim,v kayışı yerinnden çıkmış,,en altta ufak bi kasnak war,o diğerlerine göre daha eğimli we kayış ondan kurtulmuş sanırsam...bitürlü çözemedim,,hepsinin aynı anda olması nedendir acaba???

cagri.akyuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki subapların eğlmes durumunda yağ boşaltması yaparmı,bilginiz warmı hocam

07mustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar dün bir 94 model 1,4 astra lıfe aldım aldıktan sonra 50 km kadar kullandım ama sonrasında birden stop etti hiç anlamadığım bir araba olduğu için tamirciyi aradım bobine eletrik gelmiyor dedi çekici çağırıp sanayiye götürdük bugün usta baktı triger kayışını sıyırmış dedi şimdi bize bunun maliyeti nedir acaba

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En az 300 lirayı gözden çıkar. Geçmiş olsun.

07mustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En az 300 lirayı gözden çıkar. Geçmiş olsun.

şimdi 300 lira ile yırtarsak sıkıntı yokda yukarda arkadaş yağ boşaldı felan demiş firen sertleşti demiş benimkinde öyle bişey olmadı 5. viteste giderken stop etti benzine aldım çalışmadı tekrar tüpe aldım çalışmadı çektim sağa usta daha sökmedim amasıbopları eğmiş olabilir diyo sboplar eğildi ise tahmini ne olurki masrafı

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki subapların eğlmes durumunda yağ boşaltması yaparmı,bilginiz warmı hocam

v kayışla süpapların ilgisi olmaz, triger kayışı koparsa süpaplar eğilir. bu olayla da yağın bir ilgisi olmaz.