vectra 2001 elegance hava debiseli :((

serdar35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımın hava debiseli arızalıymış bu şekilde kullanmamın herhangi bi sakıncası olurmu 2 ustaya baktırdım yakıt haricinde problem olmaz dediler ama rolanti de çalışırken araç titreme yapıyor yardım lütfen

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
debimetreyi önce temizletmeyi dene .by şekilde kullanırsan araç çok yakar yokuşta çekmez vs.en kötü çıkma filan bak

serdar35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün yeni bir debimetre taktırdım fakat sorun ortadan kalkmadı. başka ne gibi bi sorun olabilir.:(

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rolanti motoru olabilir yolda giderkende yapıyorsa buji , buji kablosu veya bobin olabilir.

serdar35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
murat sana durumu tam olarak anlatayım;
araç lpg de park halindeyken arıza lambası yanıyo ve rolantide düzgün çalışmıyor ama hareket halindeyken arıza lambası sönüyo herhangi bir problem olmuyor arqacın çekişinde de bi problem yok.
aracı benzine aldığım zamanda arıza ışığı hiç yanmıyor ama park halinde rolantide çalışırken motor titreme yapıyor hareket halinde hiçbi problem yok. aracı bilgisayara soktuk debimetre arızalı dediler yan sanayi bi tane taktım sorun çözülmedi... OLAY BU nasıl çözeceğim bilmiyorum

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Org. Debimetre ile denemek en sagliklisi , ondan sonra sırası ile diğer parçalara bakılmalı. Aracınızı hangi servise götürüyorsunuz ustalar tecrübeli mı? Bu arada arıza lambası benzine alınca sönüyorsa LPG kalibrasyonunda da problem var demektir.

mustafaata

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neye göre arızalı olduğu söylendi aracı bilgisayara bağlayıp debimetrenin verdiği değerlere bakıldımı?

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rölanti motoru, gaz kelebeği temizliği yap, bujileri değiş ngk iridium tak ve bobinleri kontrol et.