vectra b 98 yardım

vectra_c_481

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolanti ayarlayıcısı ne kadardır..maf kontak temızleyıcısıyle nasıl temızlerım..ayrıca maf nedir

cenkerden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolanti ayarlayıcı bogazın içinde önce boğazı sökmen lazım sonra rolantı ayarlayıcıyı cıkartıcaksın.siyah silindirik birşey,üstünde soket girişi var,rolanti ayarlayıcının içine wd 40 sıkarak dolduracaksın sonra sokel girişlerine 12 volt elektrik vriceksin (aküden alabilirsin) ayarlayıcı direk çalışacak 2-3 dakika böle çalıştırıcaksın sonra içindeki wd 40 ı döküp yeniden wd 40 doldurup aynı işlemi tekrarlıcaksın.böyle temizleyebilirsin.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolanti ayarlayıcı bogazın içinde önce boğazı sökmen lazım sonra rolantı ayarlayıcıyı cıkartıcaksın.siyah silindirik birşey,üstünde soket girişi var,rolanti ayarlayıcının içine wd 40 sıkarak dolduracaksın sonra sokel girişlerine 12 volt elektrik vriceksin (aküden alabilirsin) ayarlayıcı direk çalışacak 2-3 dakika böle çalıştırıcaksın sonra içindeki wd 40 ı döküp yeniden wd 40 doldurup aynı işlemi tekrarlıcaksın.böyle temizleyebilirsin.

bu wd40 yağlı sprey değil mi bunun yerine benzin ile yapsa aynı işlemi bence daha başarılı bi sonuç alır.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kesinlikle tehlikeli bir durum çünkü stop edince direksiyon hidroliği yok oluyor. Bir de virajlarda stop ettiğini düşünürsek genelde, baya tehlikeli.

Ben yetkili serviste değiştirttim rölanti ayarlayıcısını, 200-250TL gibi birşey verdim diye hatırlıyorum, faturalara bakmam gerek.

vectra_c_481

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hala sorunum cozulmedı...dun aksam da eve gıderken bayırda 2 vıtes 4 devırın ustune cıktım bırden gaz yestı :( ben basmaya devam ettım tekrar gaz verdı ve 4 bın devırın ustune cıkınca tekrar kestı..anlamadım gıttı.yokmu adam gıbı opelden anlarım dıyen usta..bır usta 10 tane markaya bakıyorsada ben opelden anlarım demesın...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4000 devir üstü kesme yapiyorsa devir sensorun arizali...
ariza isigi yaniyormu?

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4000 devir üstü kesme yapiyorsa devir sensorun arizali...
ariza isigi yaniyormu?

+57

selim abi bu tespiti ben arkadaşa ilk mesajımda belirttim dediğimi uygulasa kontak sprey ile sorunu geçici olsada ortadan kalkacak bence devir sensörünü 2-3 ayda bi kontak sprey ile temizlemek lazım bende arada arıza ışığı yanıyo bu şekilde uzun zamandır gidiyo

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+57

selim abi bu tespiti ben arkadaşa ilk mesajımda belirttim dediğimi uygulasa kontak sprey ile sorunu geçici olsada ortadan kalkacak bence devir sensörünü 2-3 ayda bi kontak sprey ile temizlemek lazım bende arada arıza ışığı yanıyo bu şekilde uzun zamandır gidiyo

devir sensörü kontak spreyle nasıl temizlenir hocam ? resim filan varmı temizlemek istiyorum bende