Vectra B bakım ile alakalı sorular

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar..

2. yağ değişimine az bir zaman kaldı.aracım benzinli lpg yok. x16el motor. yaklaşık 2000 km.. aklımda olan değişecek parçalar:

http://www.opelgm.com/Opel-Vectra-B-Z16XE-X16XEL-Periyodik-Bakim-Seti-GM,PR-3942.html

GM 10W40 4 LT YAĞ
YAĞ FİLTRESİ GM
HAVA FİLTRESİ GM
POLEN FİLTRESİ GM
BUJİ ÇİFT TIRNAK 4 ADET GM
BENZİN FİLTRESİ GM

orjinal parçalar 153 tl , yan sanayi olarak aldığımda 80 tl... 80 tl lik parçalardan gm olan parçalar ,yağ, yağ filtresi.. sanırım gerisi yan sanayi . aradaki fark için sizce değer mi.. orjinal alsam cok fark ediyor mu ?

ikinci husus ise gaz kelebeğini temizletmeyi düşünüyorum. bunun bir ayarı var mı ? temizleteyim derken ayarını bozmalarından korkuyorum. araç maşallah saat gibi.. sonra sıkıntılarla uğraşmayalım ? dikkat etmemi gerektiren bir husus var mıdır ? şuraya da baktırın kontrol ettirin/ değiştirin gibi ...

önerileriniz neler ?

araç 53,000 km de .

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinal hava filtresi karbonlu olur malzemesi geçirenliği farklıdır...yağ olarakta tavsiyem castrol mobil olur...filtrede yan sanayi kullanımda bosch veya sardes veya mann kullanabilirsin....
Elindeki nadide bir parça kıymetini bil bence aradaki küçük fark için acaba sorusunu sormasını kendine...
Bogaz kelebeğine hassas davranıp dikkatlice temizleyebilirsin...ama itip kakmadan yapılmasına dikkat edin...

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o km de aracım olsa orjinalden başka birşey kullanmam....
:) maşallah...

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinal hava filtresi karbonlu olur malzemesi geçirenliği farklıdır...yağ olarakta tavsiyem castrol mobil olur...filtrede yan sanayi kullanımda bosch veya sardes veya mann kullanabilirsin....
Elindeki nadide bir parça kıymetini bil bence aradaki küçük fark için acaba sorusunu sormasını kendine...
Bogaz kelebeğine hassas davranıp dikkatlice temizleyebilirsin...ama itip kakmadan yapılmasına dikkat edin...

Hava filtresi hakkında ki bilgi güzel oldu.. teşekkürler. yağ olarak gm iyi değil midir ?

orjinal alacağım karar verdim.. 10,000 km de bir değişiyoruz zaten , 70 tl farka değmez soru işareti bırakmak

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava filtresi hakkında ki bilgi güzel oldu.. teşekkürler. yağ olarak gm iyi değil midir ?

orjinal alacağım karar verdim.. 10,000 km de bir değişiyoruz zaten , 70 tl farka değmez soru işareti bırakmak

Yağda castrol ve mobil in üzerine yağ yoktur.gm yağını petrol ofisi üretiyor.çok dandik bir yağdır.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ aralığını kısa tutmanızda iyi olur...
Benim o km de arabam olsa özel yağ getittirirdim kimselere elletmem yağmurda dışarı çıkarmazdım :)

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakım setini ve orjinal gm silecek lastiklerini sipariş çektim.. gelsin bakım yapalım değişimleri görelim : )

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
yanlış anlamadım değilmi ikibin km. Ayrıca castrol iyidir ben aynı model aracımda çok memnundum