Vectra B - Philips CCR 600 Aux-In Eklentisi

cassay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çağrı Bey çok teşekür ederim.Verdiğiniz bilgiden sonra teybi sökmeyi başardım.Bakalım lehim işini nasıl halledeceğim.

Son düzenleme:

cassay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çağrı Bey gerekli lehimleri yaptım sistemi kurdum. Ama çalışmadı.Tekrar kontrol ettim yanlış bir şey yok.Tek tek dişi erkek yaptığım tüm jack'ları ölçtüm yanlış göremedim.Lehimlerde taşma vamı diye kontrol ettim yok.Neden çalışmadı hatam nerde anlayamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.Yaptıklarımı özetleyeyim.

1.Kullandığım tel telefon kablolarında kullanılan teldir.
2.Boş kasette koysam, taybin mandalınıda düşürsem teyip sürekli ön-arka yüz değişip duruyor.Takur tukur ses yapıyor.Ama mp4 çalardan gelen ses yok.
3.Mp4 çalar ile teyp üzerine monte ettiğim dişi jack arasında kullandığım kablo (iki tarafı erkek jack) için telleri yine telefon kablosundan kullandım.
4.Komik Mp4 çalar takmasam bile normal kasettende ses gelmiyor.Daha öncesinde çalışıyordu.
5.Şase ucu entegreye bağlamaya cesaret edemedim.Şase olduğunu düşündüğüm bir yere bağladım.Resme bakıp bir fikir verirseniz sevinirim.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
şuan hatırlamıyorum ama şaseyi bağladığınız yer muhtemelen şasedir, zaten yanındaki yamuk çizgilerde şase oluyor. ölçü aletiyle bağladığınız yeri kontrol ettinizmi hiç?
normal durumda kaseti mutlaka çalması lazım diye biliyorum. bende hiç denemedim ama kaseti iptal etmez diye düşünüyorum.
lehimde bir problem yada kısadevre olmadığını düşünüyorsanız bence kasetçalarla ilgili bir sorun var. teybin sürekli ön-arka çevirmesi de sorun göstergesi zaten. ben kaset dilini içeri bir sefer itiyorum kasetçalar tek bir yönde durmaksızın çalışıyor.

birşey takılmış olabilir, kaseti sardırma tuşlarında sorun olabilir (yön değişikliğinide bu tuşlar yapıyor zaten)
kaseti oynatan mekanizmada sorun olabilir.
bu arada belki biraz zahmetli olacak ama bence kablo olarak birde çok telli kulaklık kablosu deneyin bence. bununda etkisi olmuş olabilir.
bunlar haricinde eğerki bağlantılarda sorun yoksa mutlaka çalışması lazım.

cassay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
* Yaptığım bağlantıların enteğre üzerinde kısa devre olmadığını biliyorum.
* Ne sağ nede sol çıkıştan ses gelmiyor.
* Tuner seçeneğinde radyo 5 net çalıyor.Sesde sorun yok.
* Henüz deneyemedim ama bir şey aklıma geldi.Teybi araçtan ayırdığım için güvenlik kodu devreye girmiş olabilir mi diye düşünüyoum.Bundan dolayı teyp çalışmıyor olabilir mi? Bundan 3 ay kadar önce teyp servise gitti.Teybin giriş kodunu kaldırdılar.Yani radyo kodsuz açılıyor.Sonra ben ''O'' düğmesine basıyorum kaset çalara geçiyor.Ama kaset çalar çalışmıyor.''O'' düğmesine bir defa daha bastığımda teyp cd changer'a geçtiğinde safe yazısı çıkıyor.Tam bu aşamada kod nasıl girilir unutmuşum.Kitabı bulabilirsem kodu girip cd changer geldiğinde safe yazısını kaldırıp bakacağım.İnşallah ozaman çalışır.Belki kaset çaların ses sistemi cd changer ile beraber korumadadır.Doğrumu düşünüyorum dersiniz?

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
dediğin gibi cd changer için de şifre gireceksin abi.
Radyo kapalıyken 0 tuşuna (tuner-cd arası geçiş yapan tuş) basılı tutarak radyoyu açıyorsun, ses gelene kadar basmaya devam ediyorsun. Sonra sifre ekranı gelir.
Ben cd ve kaset arasında kod bağlantısı varmı bilmiyorum ama şuan sistem çalışmadığı için onu da düzeltip emin olmakta yarar var abi

cassay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Radyo şifresiz açılıyor.Kaset çalar çalmıyor.3-4 saniyede bir yön değiştiriyor.Cd changer'den önce safe yazısı geliyor.Bu safe den nasıl çıkılır bulamadım.Lehim yaptığım yerlerde yanlış değil.Anlamadım gitti.Bakalım nasıl çıkacağız bu işin içinden .

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
aynı şehirde olsak gelip bakıyım diyecem, bende meraklandım problem nedir.:confused: yaptıklarını söküp eski haline getirmeyi denedin mi abi, radyonun kendisinde mi sorun var yoksa eklentide mi sorun var onu görebiliriz hiç değilse.
lehim esnasında çip çok ısındıysa onunda bir etkisi olabilir belki. ben mümkün olduğunca çipi ısıtmamaya çalıştım.

cassay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
radyo çalışmasa dediğine katılacağım.radyo 5 net çalışıyor.ben hala cd changer safe olayına takıldım.

cassay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarın şu işi bir servise sorayım.safe yazısı kilitlendiğini mi gösteriyor yoksa rutin mi.sonrada dediğin gibi her şeyi eski haline getireyim.bakalım nolacak.

cassay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çağrı kardeşim olayı çözdüm.Bugün deneme yaparken kaset çıkmadı.Teybi söktüm.Kaset düğmelerini tam takamadığımı farkettim.Onları düzelttim.Sonra topraklamayı teybin metal kasasına öylece bağladım.Uğraşırken entegredeki 1 numaralı uçtaki kablom çıktı.Onu tekrar lehimledim.Ve sonuçta teyp full fonksiyon çalıştı.Mp4 'ü bağladım.Hoporlörden cazır cuzur ses geldi.Kurcalarken teybe monte ettiğim dişi jack'a erkek jack'ı tam takınca, sesin sadece sol taraftan geldiğini, sağ tarafın parazit yaptığını farkettim.Jack'ı biraz geriye çekince herşey süper oldu.Şimdi sadece seninki kadar iyi bir dişi jack bulmam gerek.Satılan entegre modeli jack'lar hakikaten söyledikleri gibi dandik çıktı.Birisi eski oyuncaklardan sökersen daha sağlam olur demişti.Seninki gibi.:) Sen o jack'ı nereden söktün ben bir türü bulamadım.Herhalde sağlam bir dişi jack denk getirirm.

Öncelikle yardımların için teşekür ederim.Hakikaten bedavadan mp4 çalarlı bir teybim oldu.