vectra b tarih ve saat sıfırlıyor.

mkuru03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1997 model vectra b cd 2.0 16v aracımın ekranda görünen tarih ve saati sıfırlıyor kendi kendine 3-5 günde bir. tarih 01.01.1994 oluyor saat 0.00 . ayarlıyorum 3-5 gün sonra yine sıfırlamış oluyor. nedeni nedir yarımcı olabilecek arkadaların yardımlarını bekliyorum.

mkuru03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aküm biraz zayıf ama marş basıyor ve tey kodu istemiyor ama.

tiseri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 ay önce akü değiştirdim. eski akümün son zamanlarında bir kaç kere basmadı bile ama sizin yaşadığınız problem ile karşılaşmadım. sizin akü marşta problem çıkarmıyorsa yüksek ihtimal ondan değildir.

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akünüzü değiştirin...birde alarm varsa aracınızda onu kontrol ettriniz, veya aküyü değiştirmeden bir ölçtürün ..sorun çözülecektir ...arkadaşlar doğru söylemiş elektrik kesintisinden saat resetliyor.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşım öncelikle gösterge panelini sök. daha sonra display olan taraftaki soketi kontrol et.oksit yapmış olabilir.soketi alkol ile temizle. bence problemin bu.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım öncelikle gösterge panelini sök. daha sonra display olan taraftaki soketi kontrol et.oksit yapmış olabilir.soketi alkol ile temizle. bence problemin bu.
Evet soketten olabilir. Elektrik kesintisinden resetliyor ama sorun akü olmayabilir. Yol bilgisayarına gelen + uçta temazsızlık olabilir...

SERCAN006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigorta kutusuna bı bakın sıgortanın bırınde temassızlık olabılır ancak sıgorta sokuldugu zaman yapıyo bu sorunu

mkuru03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gösterge panelini bi deneyeceğim umarım çözülür. çok sağolun