vectra b vibrasyon

mahmut40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar merhaba aracim vectra b 2.0 otomatik aracimda vibrasyon ve yuksek motor sesi problemi var araci hareket ettirmeye basladigimda yani yuke bindiginde vibrasyon oluyor direksiyon gogus zirildamaya basliyor ve ayni zamanda motor seside baya yuksek cikiyor..manifoldu tamir ettirdim kacak vardi contalari falan degişti ama hala motor sesi yuksek bilgisi olan arkadaslardan yardim bekliyorum kafayi yedirdi bana yoksa saticam bu arabayi..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- debriyaj balatası
2- şanzıman kulakları
3- motor kulakları

ustanıza sırasıyla ve ISRARLA bunları kontrol ettirin öncelikle. ısrarla diyorum çünkü çok bilmiş bazı ustalar ondan değildir deyip ya da orayı kontrol ettik diye üşengençlik yapıyorlar.

mahmut40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanzimanim komple sıfır yapildi balatalar falan degişti ama sanziman kulagi degişmedi bildigim kadariyla bende motor kulagindan diye tahmin ediyorum.ustama soruyorum aynen dedigin gibi bunlar otomatik yapar diye gecistiriyorlar..peki motor sesini asiri yuksek rahatsiz edici cikmasi nedendir bilgin varsa ogrenmek isterim

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motorda biriken kurum ses ve titreşim yapar

Samsung Galaxy Note II Cihazımdan Gönderildi

mahmut40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kurumu temizlemek için ne yapmam lazim peki?? motor actirmak gerekmiyor sanirim eger oyleyse ya saticaz yada eziyete devam..:)

mahmut40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanzimani yaptirmak baya bi tuzlu oldu zaten bide motor rektefiye yaptirirsam biterim ben buna harcadigim paraya sifir arac alinir ozaman:(

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kurum için motoru neden rektefe ettireceksinki.Özel mayiler carbon clear vs çare olmazsa açtırırsın üst kapağı piston başındaki kurumu temizlettirirsin sorun kurumdaysa şayet.Benim conta değişirken piston tepesindeki kurum parçalarını tel fırça ile almıştık ...Eğer boşta devir yükselttiğinde titreme olmuyorsa şanzıman kulağı olabilir

mahmut40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlizken sorun olmuyo aslinda muzigin sesini biraz acinca ne titresim kaliyo ne motor sesi ama birileri bindigi zaman muzigi mecburen kısmak gerekiyo sinir oluyorum cıkan seslere:mad: